Al.lio Al.lio komentáře u knih

Tajemství přitažlivosti srdce Tajemství přitažlivosti srdce Ruediger Schache

Bohužel se také přikláním spíše k zápornému hodnocení. Některé myšlenky jsou určitě ku pomoci, ale jinak je to pořád dokola. Oceňuji citáty, kterými je kniha proložena a naopak se mi moc nelíbily 'příkladové příběhy'. Není to vysloveně špatná kniha, na druhou stranu si myslím, že s touhle tematikou existuje plno povedenějších knih. Tohle už je ale na každém z nás, co v určitém momentě hledáme a co každému z nás nejlépe sedne. :-)

Jak prokouknout druhé Jak prokouknout druhé Rose Rosetre

Co se týče fyziognomie (rysů tváře na základě povahy) tak i neverbální komunikace, je tato kniha skvělým pomocníkem pro každého, koho tyto směry lákají. Bohužel mi vadil styl, kterým autorka knihu zformulovala. Téměř za každou informací se snaží vnutit nějakou rádoby vtipnou poznámku. To mě při čtení velmi rušilo. Jinak pokud by někdo chtěl jít v těchto směrech do hloubky, jako já, knihu Jak prokouknout druhé, bych nedoporučovala.

Matrix: Božský zdroj Matrix: Božský zdroj Gregg Braden

Kniha je zjednodušená. Podrobné vzorečky opravdu nečekejte. Přesto jde do hloubky se zaměřením na kvantovou teorii a je založená vědecky. Mně se kniha moc líbila, skvělý vědecký podklad pro víru, že život je přece jenom něco víc. :-)

Krásná tvář Krásná tvář Scott Barnes

Moc pěkná kniha pro všechny ženy, které chtějí 'prokouknout'. Obsahuje plno skvělých rad. Co se mi však na knize líbí nejvíce, je Scottův osobitý přístup k ženám a ženské kráse obecně. Designově (od obalu po každou jednotlivou stránku) je tato kniha také na 1*. :-)

31.08.2014 5 z 5

Velká kniha manipulativních technik Velká kniha manipulativních technik Andreas Edmüller

Velká kniha manipulativních technik mojí temnější stránku v knihkupectví velmi zaujala. Bohužel zpětně lituji vyhozených peněz.Věřím, že manažerům přijde tato kniha nesmírně vhod, mně však nedala nic. Jediná část, která mě zaujala, byly psychologické manipulace. Ty se bohužel vměstnaly na pár krátkých stran a zbytek bylo jen holé logické dohadování.

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Přečetla jsem prvních pár dílů s tím, že za 29,- 'no nekup to'. Pár záblesků, kdy mě během čtení tato knižní serie oslovila, sice bylo, ale po pár dalších stránkách veškeré nadšení zase stejně rychle vyprchalo. Rozhodně to není knížka, kterou bych si s chutí přečetla znovu. Ani další díly.

Magyk Magyk Angie Sage

Na této knize mě nejvíce fascinoval svět, který jsem si během čtení vytvořila. Je to krásná kniha, bohužel ji však řadím mezi knihy, ze kterých člověk vyroste. Sama jsem Magyk četla 5 let zpátky. V té době mě uchvátila, teď už je můj knižní vkus trochu specifičtější. Pokud však někdo hledá dárek pro čtivé dítě kolem 12i let, je to jasná volba. :-)

Ve rtěnce je olovo Ve rtěnce je olovo Gillian Deacon

Sehnáno v levných knihách asi za 40,-.. Naprosto perfektní kniha pro všechny dívky/slečny/ženy, kterým není jedno, z čeho a jak se jejich kosmetika vyrábí. Přehledná, stručná, nabitá informacemi a navíc, pro kutily, obsahuje i recepty na domácí výrobu. Co se téhle problematice týká, naprosto skvělá kniha.

31.08.2014 4 z 5

Myšlenky jsou rozhodně kvalitní, na druhou stranu musím souhlasit s tím, že by se dala krásně udělat o pár stran tenčí a bohatě by to stačilo. Jinak je to samozřejmě typ knihy, která není pro všechny, musí se k ní dospět. Když však přijde ve správnou dobu, skvěle utvrdí. Já to štěstí měla.

Iluze Iluze Richard David Bach

Iluze. Samotný název mluví za vše. Pokud této knize dovolíte otevřít vám oči, nemůže zklamat. Musíte jí to však dovolit. :-)

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kouzelná knížečka. Krásná ilustrace. Myšlenka, která povzbudí a namotivuje. Proč ne.. :-)

Stoupání na horu Stoupání na horu Ernest Thompson Seton

Také přečteno ještě v knihkupectví a hned jsem věděla, že tam tuto knížečku rozhodně nenechám. Nejde mi ani tak o obrázky, jako o hlavní myšlenku. Vždy jí ráda otevřu a příběh si během minutky připomenu. Pokud také milujete knižní miniatury, myšlenka této vás určitě nadchne. Navíc jako dárek je to prostě nádhera. :-)

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Opravdu krásně napsaná kniha pro ty, kteří si chtějí odpočinout, ale zároveň nechtějí žádnou nudu. To u této knihy opravdu nehrozí - děj vás strhne a co se týče hlavních postav, tak jsou všechny velmi osobité. Myslím, že si každý najde svého oblíbence, který ho po dočtení donutí běžet pro další díl. :-)

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Já naopak s názory těch, kteří tvrdí, že autor své první dílo rozhodně nepřekonal, nesouhlasím. Obě knihy mi přijdou velmi odlišné. 2034 má rychlejší spád a bavila mě možná i o něco málo více. Nechci spoilerovat, takže snad jenom, nezavrhujte. Pro mě jsou oba díly sci-fi skvostem, které se nedají srovnávat. :-)
Doufám, že se brzy dočkáme 2035ky! :-)

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kniha je taková kouzelná. Pomůže s jakýmkoliv problémem. Samozřejmě pokud jste momentálně šťastní, kniha vám bude připadat jako naprostá ztráta času. Jenže o tom to je. Právě taková slova v tom nejtěžším obdobím pomáhají nejvíce. Doporučuji proto všem, kteří mají nějaké ty nezahojené ranky a nebo už jenom nevědí, jak dál. Za mě rozhodně pět hvězdiček! :-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Rozhodně, jak se na první pohled může zdát, to není kniha pro děti. Nevím, proč se v tak brzkém věku doporučuje jako povinná četba.
Mě však tato kniha uchvátila, neznám lepší útěk z reality než prostřednicvím putování Malého Prince s tak krásnou duší. :-)

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krásná kniha. Taková.. milá, jednoduchá, hezky se čte. Rozhodně neurazí. :-)

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Mně styl psaní i spád vcelku vyhovoval, co mi však vadilo, byl závěr! Podle obálky a faktu, že se jedná o japonskou knihu, jsem čekala něco trochu víc hlubšího, možná i s lehkým psycho nádechem (obálka k tomu přímo vybízí). No, takhle zbytečně jsem čekala po celou knihu.
Musím uznat, že závěr je sice krásně logický, ale také velmi jednoduchý, nezáživný a odvážila bych se říct, že i nudný.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nejlepší sci-fi kniha, kterou jsem kdy četla. Líbí se mi ten 'mystický nádech', nejde o žádný krvák. Musím však podotknout, že prvních cca 50 stránek, jsou jen holým popisem moskevského metra. Pokud však vydržíte, děj vás strhne a ten konec! Hurá pro Metro 2034!

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Pokud se nad ní člověk pořádně zamyslí, najde v ní plno zajímavých myšlenek, které lze skvěle aplikovat do běžného života. Jsou tam však krásně schované, takže nečekejte, že vám budou jednoduše naservírovány. Ne, myslím, že tato kniha není pro všechny a každý si k ní musí dojít. Navíc musíte umět číst mezi řádky, jinak ztrácí smysl.
Každopádně velký obdiv panu Bachovi. :-)