Ve rtěnce je olovo

od:

Ve rtěnce je olovo

Kniha je vlastně průvodcem organickou netoxickou kosmetikou. Autorka se rozhodla prozkoumat , co všechno ohrožuje ženy při jejich zkrášlovacích, hygienických nebo uklízecích rituálech, a napsala pro ně tohoto průvodce a rádce. Některé z uváděných značek se prodávají i u nás např. Weleda.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148096/ve-rtence-je-olovo-148096.jpg 4.229
Originální název:

There´s Lead in Your Lipstick (2010)

Žánr:
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Klarcoolka
17. února

Kniha je naprosto skvělá. Doporučuji všem, kteří se zajímají o kosmetiku a zejména o její dopad na zdraví. Najdete zde i spoustu užitečných rad a dobrých receptů na výrobu domácí přírodní kosmetiky.

tess.for
11.04.2016

Kniha se mi moc líbila, samozřejmě pořád je nutná brát s rezervou, psala ji novinářka s fanouškovským vzděláním v dané oblasti. Přesto je velmi inspirativní a obohacená vlastními zkušenostmi a recepty na zdravé produkty. Donutila mě zamyslet se nad chemií, která nás každoděnně obklopuje a ničí naše zdraví a trochu s tím něco udělat.

andyjak
27.12.2014

Velmi inspirativní pro všechny, co se jakkoliv zajímají o chemii, obzvláště tu člověku nebezpečnou a pro všechny, kteří chtějí začít používat domácí kosmetiku. Velmi oceňuji autorku za návody, kterými je kniha prokládána, stejně jako odkazy na obchody, kde je možné přírodní výrobky koupit (ale v Americe - pochopitelně). Některé informace je třeba brát trochu z rezervou a pídit se po pravdě dál, i tak ale doporučuji!

CharlieLN
07.12.2014odpad!

Pro shrnutí. Všechno je špatně, ve všem jsou škodlivé složky které vyvolávají hrozné nemoci. Vlastně se nesmí nic. Pro někoho kniha může být zajímavá. Já jí ani dočíst nemohla, protože od doby, co jsem jí začala číst, jsem si podvědomě vsugerovala příznaky nemocí. Kosmetiku totiž samozřejmě používá aspoň trochu skoro každý.

Al.lio
31.08.2014

Sehnáno v levných knihách asi za 40,-.. Naprosto perfektní kniha pro všechny dívky/slečny/ženy, kterým není jedno, z čeho a jak se jejich kosmetika vyrábí. Přehledná, stručná, nabitá informacemi a navíc, pro kutily, obsahuje i recepty na domácí výrobu. Co se téhle problematice týká, naprosto skvělá kniha.

Roanna
12.01.2014

Zajímavá knížka s velmi syrovým, ale pravdivým názvem. Autorka upozorňuje, které nejnebezpečnější jedy se v jednotlivých výrobcích kosmetického průmyslu nacházejí a jaké jsou jejich účinky na náš organizmus. Ke každému výrobku nabízí také alternativní možnost a vypisuje seznam kosmetických firem, jejichž výrobky tyto jedy neobsahují. K tomu ještě navrch přidává pár osvědčených bio receptů, které si může vyrobit každý z nás v teple domova. Některé jsou sice hodně úsměvné a až přehnaně bio, ale tak proč ne. Nakonec je uvedeno 20 nejhorších jedů, které se v kosmetickém průmyslu vyskytují.

Knížka je dobrým zamyšlením nad používáním kosmetiky, které na sebe patláme neskutečné množství. Ropa, toluen, azbest, fomaldehyd, uhelný dehet, olovo, čpavek...to je jen část prvků, ze kterých se kosmetika vyrábí.
Na druhou stranu chemie je v našem životě všudypřítomná a vyhnout se jí nejde. Není ale na škodu naučit se orientovat v těch předlouhých názvech na štítcích a občas si přečíst složení výrobku. A to nejen u výrobků kosmetického průmyslu.

mgraja
02.07.2013

užasne inšpiratívna, túto knihu chcem vo svojej knižnici !!!
a vyhadzujem a vyhadzujem :) dnes to odniesla dekoratívna kosmetika, zajtra sa pokračuje...
PS: už v mojej knihovne je :)

mgraja
24.06.2013

Knihu práve čítam a je hoodne inšpiratívna, tú sa budem snažt zaradiť do svojej knihovny :) a opakovane sa vracať


Štítky

přírodní kosmetika kosmetika

Autor a jeho další knihy

Gillian Deacon

Gillian Deacon
kanadská

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených36x
v Doporučených8x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit2x