aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Hurá, mám toto dílo po týdnu konečně za sebou. Četla jsem knihu déle než 400 stránkovou detektivku. Být Ofélií určitě jedu radši do Varny. Chci se příznivcům a autorovi omluvit, ale asi nejsem vodák až na pár vtipných hlášek mi přišlo, že čtu jen blábláblá... Nemít knihu ve čtenářské výzvě, vůbec bych ji nedočetla.

11.02.2016 1 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nevím, kniha mě moc nenadchla. Moc technických údajů a klasický americký happyend. Sestra knihu přečetla za dva dny, mě to trvalo déle. Sice jsem jí dočetla, ale byla jsem ráda, že mám tento bestseller za sebou. Možná právě díky technickým údajům pro někoho může být přínosem. Pro mě to nebylo a na film vím, že určitě nepůjdu.

01.12.2015 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Super, jedna z nejlepších Nesboovek :-)
Příznivcům vřele doporučuji!

04.09.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Moc hezký špionážní román a na to, že má skoro 750 stránek jsem se nenudila. Trochu mi to připomnělo Boží pěst od Forshyta. Konec byl sice trochu Bondovský, ale to jsem panu autorovi odpustila, protože jinak je kniha psaná uvěřitelně, srozumitelně a netáhne se. Doporučuji.

13.07.2015 5 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Skvělá kniha. I když je to oddechovka, musím pochválit skvěle propracované dílo. Nadpřirozené bytosti s lidskými vlastnostmi někdy až k uzoufání přesné, prostě klasický Pratchett. Určitě se nenechte odradit tématem fotbalu, vlastně se o něj moc nejedná i když je to taková třešnička na dortu.

31.03.2015 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavé, skvělé čtení. Pro milovníky detektivek vřele doporučuji.

13.08.2014 4 z 5

Velmi příjemné čtení. Kniha se čte sama a ač mi trochu připomínala příběh Foresta Gumpa, hlavní hrdina, nebyl retardovaný, ale příjemný, optimismem nabitý člověk.

20.06.2014 4 z 5

Ztracený relikviář Ztracený relikviář Peter Tremayne (p)

Docela dobrá detektivka. Přelouskala jsem ji přes víkend. Není to úplně napínák, ale určitě to není nudné čtení.

28.04.2014 4 z 5

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Naprostý souhlas s McGrinderem i věkově ;-)

20.03.2014 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Skvělá detektivka, kterou bych teda doporučila spíše ženám. Kvůli ženské "Rambo“ hlavní postavě a zamilovanému a uplakanému pašerákovi zbraní, což jsem díky napětí s přehledem odpustila. Líbilo se mi pro změnu po všech severských dílech prostředí západní Afriky.

19.03.2014 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Perfektní detektivka. Přečetla jsem jí na jeden zátah!

11.02.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Skvělé čtení.

11.11.2013 5 z 5

Král musí zemřít Král musí zemřít Mary Challans Renault

Kniha není špatná, jen bych měla jednu výtku k závěru knihy - neznat báji o Theseovi moc bych závěru nerozuměla. Jinak doporučuji spíše jako čtení pro teenagery, které báje baví, já už mám toto období za sebou.

01.08.2013 3 z 5

Ve tmě jsou jen temný stín Ve tmě jsou jen temný stín Johannes Mario Simmel

Simmela mám ráda, ale s touto knihou mi přijde, že mu jaksi dochází dech. Knížka není moc zábavná a je dlouhá. Každopádně zajímavá zápletka mě donutila ji dočíst do konce, ale podruhé už se k ní určitě nevrátím.

15.05.2013 3 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Skvělé, jako oba předchozí díly.

07.01.2018 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Je umění napsat tolik stránek a v těsnat do jednoho příběhu tolik popisů, pro mě ale byla kniha zahlcená zbytečnými detaily, které vlastně ani nebyly podstatné. Zkrátit knihu o polovinu, možná by dosáhla na 4 hvězdy. Takto dávám tři a všm co plánují knihu přečíst přeji trpělivost.

02.11.2017 3 z 5

Padlý anjel Padlý anjel Daniel Silva

Moje první kniha od D. Silvy. Nebyla špatná. Takový průměr - pro mě.

08.08.2017 3 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

Pohodová detektivka, nenadchne, neurazí.

07.08.2017 3 z 5

Mozek teenagera Mozek teenagera Frances E. Jensen

Kniha mi opravdu trochu pomohla k pochopení pubertálního chování mé dcery, ale čekala jsem alespoň nějakou praktickou radu, kterou v knize bohužel nenajdete. Nicméně i přesto si myslím, že je hodně nápomocná.

28.03.2017 4 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Kniha není určitě na pobavení, ale jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Informace, které mi poskytla jsem vůbec nevěděla. Jsem zase o něco moudřejší, jen je strašné, že se někomu něco takového dělo a po přežití těch hrůz se k těmto ženám otočí zády i rodina? Tuhle mentalitu opravdu nechápu.

10.03.2017 5 z 5