Mozek teenagera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vědci dlouhá léta vycházeli z předpokladu, že mozek je již plně vyvinutý v době, kdy dítě nastupuje do školky. Byli proto přesvědčeni, že náctiletí mají v podstatě dospělý mozek, který má jen „méně najeto“. V průběhu posledního desetiletí ale vědecká veřejnost zjistila, že dospívání je naprosto zásadní etapou vývoje mozku. Doktorka Frances E. Jensenová, uznávaná neuroložka, vychází ze svých zkušeností matky dvou synů – teenagerů a dává je do souvislosti s nejnovějšími výsledky výzkumu v oblasti fungování, struktury a kapacity mozku náctiletých. Výsledkem je kniha, která je zároveň průkopnická i srozumitelná. Autorka vysvětluje, jak tyto revoluční poznatky nejen boří hluboko zakořeněné omyly o teenagerech, ale také skýtají cenné praktické rady, které pomohou dospělým i náctiletým lépe se zorientovat v záhadném světě neurobiologie dospívání. Dr. Jensenová kombinuje dobře srozumitelná shrnutí a analýzy výzkumných dat s vlastními zkušenostmi, které získala jako matka, vědkyně a přednášející. Vývoj a fungování mozku teenagera zasazuje do kontextu, do kterého patří učení a multi-tasking, stres a paměť, spánek, závislost a rozhodovací schopnosti. Kniha Mozek teenagera je zároveň precizní i srozumitelná. Je lidská a přitom říká věci na rovinu. Mozek i chování dospívajících staví do nového světla, tyto poznatky analyzuje a vyvozuje z nich konkrétní doporučení. Dozvídáme se tak, co mohou udělat rodiče, učitelé nebo dokonce i zákonodárci, aby pomohli teenagerům v bezproblémové navigaci na cestě k dospělosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241646/big_mozek-teenagera-Rgp-241646.jpg 45
Žánr:
Literatura naučná, Rodina

Vydáno: , Omega
Originální název:

The Teenage brain, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Mozek teenagera

yousips
20. dubna

Líbilo se mi zahrnutí určité úrovně biologie do vysvětlování některých jevů. Je také velmi milé, když autorka čerpala pro příklady z vlastní zkušenosti.

Na knížce mě trošku mrzel závěr, který je, z mého pohledu, velmi stažený na americké školy a celkově americké prostředí.

Míjuš
31.01.2019

Velmi zajímavá knížka, spíše z neurologického pohledu, než z toho výchovného (přece jenom je autorka neuroložka). Nicméně obecně pro dospělé může kniha pomoct jako 'příručka', jak chápat pubertu a adolescentní věk, a jak si se s nimi vypořádat.


aktak1203
28.03.2017

Kniha mi opravdu trochu pomohla k pochopení pubertálního chování mé dcery, ale čekala jsem alespoň nějakou praktickou radu, kterou v knize bohužel nenajdete. Nicméně i přesto si myslím, že je hodně nápomocná.

tarabas
03.02.2016

Poučná a navíc zábavná kniha.