Pentagram ekniha

Kniha Pentagram je pátou v sérii případů svérázného detektiva Harryho Holea. V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole - opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu - zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko...a...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113168/pentagram-113168.jpg 4.52906

Harry Hole 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín

Marekors, 2003

Kniha Pentagram

RonnieSmithx

Stejně jako předešlá kniha je i tenhle díl pro mě na pomezí mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Já si ale zase těch pět hvězdiček radši schovám.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat finálního rozuzlení a zároveň se bála o život určitých postav. Až po dočtení se mi konečně dostalo klidu. Autorův osobitý styl psaní jsem si naprosto zamilovala a těším se na další případ.

lencin

Jako obvykle napínavé a strhující.
(2.5.2012)

martula.07

Pokud se rozhodujete, že byste dali Nesbovi šanci, tak touhle knihou rozhodně nezačínejte. Nebo byste na něj taky mohli honem rychle zanevřít. Jestli je vám jedno, že nebudete číst sérii od začátku, doporučuji Červenku.

Za mě zatím nejhorší kniha od Nesba. Příběh je překombinovaný a přitažený za vlasy. Až příliš propracovaný a těžko uvěřitelný, spíš až neuvěřitelný.

A Harry je tady, hlavně v první třetině, fakt na ranu. Nevím, jestli se to dá ještě pochopit nebo už ne. Každopádně já ho mám ráda díky předešlým dílům, takže není problém mu to odpustit. Harry Hole je prostě skvělý.

slunicko1958

Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.
Pro pět hvězdiček mluví skutečnost, že je detektivka napínavá, děj má spád, odhalení skutečného vraha je pro čtenáře (tedy pro mě) překvapením a že konečně spravedlnost zvítězila.
Proč uvažuji o čtyřech hvězdách? Ten nešťastný chlast. V první polovině románu se Harry buď silně opíjí, nebo zvrací. Přitom mu to geniálně myslí, takže asi nebude pravda, že alkohol ničí mozkové buňky...

Tereez8662

Velice promyšlený příběh s překvapivým koncem.

Sharru-ken

Autorův styl psaní po pěti knížkách se buď malinko zpřehlednil, nebo jsem si na něj zvykl. Opět velmi zajímavá zápletka, kdy čtenář nedostává moc šancí odhadnout vraha a tak mu nezbývá, než se kochat Harryho vyšetřováním a jeho (ne)řešením aktuálních problémů. Trochu mi vadí ty uspěchané závěry, kdy se dlouho nic neděje a pak se zničehonic situace rozklíčuje a pak konec. Mně vyhovuje spíš postupně odkrývání, ale to je jen otázkou vkusu.
Červenka, Nemesis a Pentagram by se daly spojit dohromady pod stejné téma i hodnocení. Harry Hole je nadále střídavě brilatní nesmrtelný detektiv a alkoholik na zabití. Norsko je pro temnou detektivku ideální prostředí, ale stejně doufám, že Nesbø ještě udělá nějaký výlet do exotických krajin.

ctenarka881

Moje prvni setkani s timto autorem.. muj autor cislo jedna kriminalnich pribehu je Lars Kepler, ale Nesbo ma rovnez neco do sebe.. Nedavam plny pocet hvezd, ale urcite stoji za to Nesba zkusit..

Marek.Sc

Diablova hviezda: príbeh o sériových vraždách s rovnakým podpisom páchateľa. Najprv sa niet pri vyšetrovaní o čo oprieť, potom dej dostane rýchly spád a odhalenie je pre všetkých prekvapením. Celkovo záver knižky je prekvapujúci a končí heslom: dobro zvíťazilo nad zlom, prípadne božie mlyny melú pomaly, ale spravodlivo.

Zachráníš mě ráno
Zachráníš mě ráno