aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Musím říct, že kniha se četla dobře. kdyby šlo dát půl hvězdičky, tak ji k těm třem přidám. Ale pravda je, že když dílo srovnám s Nesboem nebo s Forsythem, tak je to trochu amatéřina. K přečtení pro milovníky detektivek doporučuji.

25.08.2020 3 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Peter May podle mě umí. Tentokrát to není na úplných 5 hvězd, zápletka a konec jsou trošku fádní, ale dostala jsem co jsem chtěla, klasickou detektivku, která se moc hezky čte a utíká.

20.07.2020 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha je skvělým popisem života lidí na předměstí Neapole po druhé světové válce. Chudoba, maničtí otcové, nevzdělanost, svatby nezletilích. To mě opravdu překvapilo, to myslím vdavky 16. letých dívek v 50. letech u nás nebyly možné. No ale zase jsme měli jiné věci pravda. Každopádně musím dát tři hvězdy. Kniha se tahla, bylo to hrozně zdlouhavé vyprávění a těch rodin, bylo náročnější neustále přemýšlet kdo kam patří. Ale nejvíce mě asi otravovala neustálá závist vypravěčky ke své nejlepší kamarádce. Ještě uvidím, zda se pustím do pokračování.

09.07.2020 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Moc hezká sága, autor opět nezklamal, jen bych dílo malinko zkrátila, 950 stran je opravdu hodně, některé pasáže byly zdlouhavé. Ale jinak je to pěkný průvodce událostí v Evropě - komunismus a v USA- boj o rovnoprávnost černochů, nebo dneska afroameričanů, abych byla korektní.

01.05.2020 4 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

V celku slušná detektivka, není to nic převratného, ale čtvrtou hvězdu dávám za to, že autor chce část výdělku darovat na charitu. Nebudu se rozepisovat ohledně názoru na vraždění nosorožců kvůli rohům a kdo je na vině, že to pytláci stále dělají, ten si musí pak asi utvořit každý sám. Bezhlavé vraždění zvířat je mi proti srsti, takže bych si knihu víckrát nepřečetla, ale možná někdo dostane informace, které mu chyběli.

05.02.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Zase jeden povedený Nesbo. Příběh je skvěle propracovaný a asi jsem špatný fanda detektivek, protože vraha jsem nebyla schopna poznat. Líbil se mi i konec, buď se budeme mít na co těšit, nebo Harry zmizí v nenávratnu...nebo ne?

15.01.2020 5 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Souhlasím s harenou skvělá faktografická beletrie, ale při tom velkém množství postav mě unikalo spojení rodin. Nicméně jsem si původně myslela, že jde v knize hlavně o život a dílo Gustava Klimta, ale dostalo se mi širšího záběru života ve Vídni jak z předválečného období, tak i válečného.

06.01.2020 4 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

Chápu, že ve své době to byla kvalitní satira, ale číst ji dnes pro mě nebyl moc zážitek. Používání jazyka je skvělé, ale jinak mě to přišla jako děsná blbost. Omlouvám se všem fandům, ale nic pro mě.

27.11.2019 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Parádní oddechovka, sice asi ve svém věku nejsem úplně cílová skupina, ale občas si člověk chce u čtení odpočinout a utéct mimo realitu. To se při čtení této knihy povedlo.

27.11.2019 4 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Moc hezké čtení. Follett je opravdu machr. Je pravda, že místy trochu zdlouhavé, ale to autorovi odpustím, protože kniha je i tak čtivá.

27.11.2019 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Taková kniha co nenadchne ani neurazí.

19.09.2019 3 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Knížka se četla opravdu dobře. Byla celkem zajímavá, nicméně konec mi přišel hodně otevřený, uvítala bych nějaký jasný závěr. Ale určitě to nebylo špatné čtení :)

26.08.2019 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Kdo umí, umí. Kniha se čte sama. Ač se jedná vlastně o pátou knihu autora, spojující první a poslední případ kriminalisty Servaze, neztrácí na atraktivitě a i přes počet stran není utahaná. Opravdu mě bavila. V poslední době je pan Minier za mě jeden z nej spisovatelů detektivek.

15.07.2019 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Asi bych dala 3,5 hvězdy. Přišlo mi to spíš takové čtení pro ženy. Manželova nevěra, snaha a posedlost mít dítě.... Zajímavá zápletka a je pravda, že na začínající autorku je to zase velmi dobrý počin. Nic napínavého nečekejte, ale čte se dobře.

04.07.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha je na můj vkus míč vleklá. U pana Hartla jsem očekávala šťastný a vtipný konec, ovšem po tom dlouhém čtení byl závěr takový nanicovatý, takže za mě 3 hvězdy.

18.06.2019 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Docela to šlo. Takový průměr, určitě bych knihu necharakterizovala jako bestseller. Akce nebyla tak žhavá, ale jako oddychovka to šlo.

15.05.2019 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mě trochu zklamání, viděla jsem nejdříve seriál a kupodivu byl podle mého lépe zpracován než kniha. Takový průměr.

26.04.2019 2 z 5

Příprava na příští život Příprava na příští život Atticus Lish

Nebudu dávat hvězdy, kniha je dobře napsána a kvalitní, ale pro me silně depresivní. Nechám si ji na později.

26.04.2019 2 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Možná bych dala 3 a půl hvězdičky, nebylo to extra super, jak knihu vylíčila reklama, ale celkem to šlo. Takový trošičku lepší nenadchne ani neurazí.

07.02.2019 4 z 5

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Kniha se mi líbila. Skýtá mnoho zajímavých historických informací z počátků osamostatnění spojených států ve spojení s Francií. Určitě z historického hlediska doporučuji k přečtení, nicméně posledních 150 stránek už jsem se těšila až knihu dočtu. Přeci jen 850 stran je dost. Ale jsem ráda, že jsem vydržela.

03.01.2019 4 z 5