akirek akirek komentáře u knih

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Trochu přesycená všemi těmi cenami ověnčenými detektivkami (mám někdy pocit, že v severských zemích mají tísíce literárních cen...) jsem sáhla po "jednoduchém" čtení, které mě velmi příjemně překvapilo a potěšilo. Ale to skoro každá "obyčejná" detektivka z nakladatelství motto. Četlo se dobře, zajímavé postavy - klidně bych se s nimi setkala v nějakém dalším příběhu.

27.11.2013 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Lidský a dojemný příběh, ale bez patosu a sentimentality. Určitě si ji zase někdy přečtu, protože obdivuji každého člověka, který není dokonalý a se svojí nedokonalostí se snaží žít co nejlépe.

30.10.2013 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Skvělé, skvělé, skvělé - nic jiného mě fakt nenapadá. Lehce psané, napětí v každém slově, po každé kapitole jsem "měla " jasného vraha... Výborně se podařilo (překvapivě mladému) autorovi spojit skvělou detektivku, společenský román a vše dokonale okořenit pečlivě odměřovaným humorem.

30.10.2013 5 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Oddechovka k zamyšlení..Možná by ji zákazníci měli dostávat povinně k přečtení, aby si uvědomili, že i ty pokladní jsou lidé...

18.07.2013 4 z 5

Poslední rodina v Anglii Poslední rodina v Anglii Matt Haig

Knížka se mi líbila, ale je hodně smutná ne pro tragický konec labradora, ale pro rozklad rodin - pro to, jak jednoduše si lidé mohu nenávratně zničit to, na čem jim v životě záleží.
Jen parafrázuji Prince:
lidé, na rozdíl od psů, nejsou schopni potlačit své pudy....

18.07.2013 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Skvělé! Nedokázala jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších psychologických detektivek, co jsem kdy četla. Hodně mě nutila k přemýšlení - o tom, jak děsivě rychle můžeme v té naší spořádané společnosti sklouznout do šílenství. Dlouho na ni nezapomenu!

16.02.2013 5 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

V záplavě detektivek je tato slušné čtení. Trochu překombinované, ale sympatický novinář v toyšetřovatele. Asi si přečtu od tohoto autora i další.

16.02.2013 4 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Výborný Sherlock Holmes. Trochu jsem se bála změn oproti psaní sira Conan Doyla, ale vůbec jsem nic se nezměnilo. Skvěle jsem se pobavila a milovník klasické detektivky doporučuji.

06.11.2012 5 z 5

Zábavné, báznivé, lidské a výborně se četlo. Ideální pro odpočinek.

23.09.2012 5 z 5

Škola milostných chutí Škola milostných chutí Erica Bauermeister

Knížka mě moc potěšila - hodně "hodné" čtení o běžných životních radostech i strastech.Výborně napsané - úplně jsem cítila vůni připravovaného jídla. Nestává se, aby kniha oslovila všech pět smyslů, ale tady se to výborně podařilo. Jestli si chcete odpočinout a optimisticky se naladit, doporučuji ji ke čtení.

30.05.2012 5 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Zajímavé téma, čtivé (možná i díky překladu od Loukotkové). Všední osudy s nevšedními konci. S koncem, který mě naladil na pokračování - to by snad mělo být vydané v létě pod názvem Pomalý valčík želviček a určitě si ho přečtu.

30.05.2012 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Trochu detektivka, trochu duchařina. Sugestivní popis zimy a tajemného ostrova.

27.05.2012 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Oddechovka. Je to za chvílí přečtené. Slušné čtení někam k vodě...

27.05.2012 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Slušné, příjemné čtení na dovolenou. A navíc se mi líbí i obálka, ale to skoro všechny od Hostu.....

22.05.2012 4 z 5

Chuť jablečných jadýrek Chuť jablečných jadýrek Katharina Hagena

slušné odpočinkové čtení.Chvílemi jsem cítila vůni jablek - hodně sugestivní popis atmosféry.

21.05.2012 4 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

výborné čtení. Velmi zajímavá detektivní zápletka a mrazivá vize apokalypsy, kterou si svým chováním způsobíme.

21.05.2012 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kniha, ke které se neustále vracím. Timšel - můžeš je podle mě podstata samotné lidské existence a možná jediný smysl, jaký samotný život má.

07.05.2012 5 z 5