akinomV akinomV komentáře u knih

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Než jsem knihu začala číst, dostala jsem se k docela negativní reakci na ni. Tak jsem knihu začala číst s určitým odstupem, že to asi nebude ono. Ale mě to fakt bavilo. Jako ano, klišé, předvídatelný děj ... to tam všechno je. Ale čte se to super dobře, je tam humor, zápletky fajn. A ten závěr, už teď se těším na pokračování!!! No není to žádný vyšší literatura, ale když se chcete pobavit, tohle rozhodně funguje.

11.01.2024 5 z 5

Dostihová vražda Dostihová vražda Frances Evesham

Opět prima čtení, jen z počátku jsem se nemohla začíst. Ale tak poslední třetina knihy už jela dost :-D Líbí se mi tenhle styl detektivek, takže si ráda přečtu pokračování. Jen tedy tato obálka je dost šílená - ten kůň je tam asi dodaný photoshopem a je to teda jak pěst na oko... A pár tiskových chybiček se taky vloudilo. I tak doporučuji k přečtení všem, kteří mají rádi takové to poklidné detektivní pátrání.

07.01.2024 3 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Zpočátku takové pomalé tempo, ale závěr tedy letěl. Asi bych ráda četla i pohled Jany a otce, jak to viděli oni. Mohlo by to být hodně zajímavé.

06.01.2024 4 z 5

Královská spravedlnost Královská spravedlnost Richard Swan

Příběh se mi líbil, ale předpokládám, že pokračování bude ještě lepší. Zpočátku to bylo takové pomalé až zdlouhavé, ale konec knihy už byl slušně našlápnutý. Líbí se mi vypravěčka Helena a jsem zvědavá, jak bude pokračovat její putování s jejími společníky.

05.01.2024 3 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Bylo to fajn, jen mě to nějak nevtáhlo do děje. U jiných příběhů nemůžu knížku pomalu odložit a tady mi to bylo nějak jedno.

24.12.2023 3 z 5

Devátý neznámý Devátý neznámý Jan Gardner

Moc ráda jsem se vrátila do příběhu s Emily Vavřincovou, protože se mi líbí období, do které je zasazený. Z Debutantky jsem byla ohromně nadšená, takže jsem měla velká očekávání a nevím proč, tento druhý díl byl lehounce slabší. Nezaujal mě tolik, jak bych čekala. Ale i tak se těším na další díl, tak snad brzy :-)

19.12.2023 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Když nevím co číst, Agatha to vždy zachrání a teď to bylo stejné. A navíc zase super příběh. I když znám televizní i filmové zpracování, stejně se pouštím do knih, abych si užila skvěle napsaný příběh.

17.12.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Krátké kapitoly, příběhy ze dvou stran pohledu, napínavé a opravdu jsem byla zvědavá na závěr. Ten byl oproti celému příběhu trošku uspěchaný - myslím to vysvětlení všeho. Ale velmi dobré, nechala jsem se zmást.

13.12.2023 4 z 5

Uf, vůbec teď nevím, jak své emoce popsat. Kniha byla velmi čtivá, ale stejně tak i velmi smutná. Čím vším si musela Jennette projít se zdá být neskutečné. Šílené rodinné zázemí, teror z matčiny strany skrývaný za rádoby pomoc. Natlačení do situací a životního směru, které Jennette už jako malá neměla ráda. Sama mám děti a představa, že se někdo může na vlastním dítěti tak podepsat je pro mě vyloženě strašná. Je mi z toho úzko a ještě asi nějakou dobu bude.

10.12.2023 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

(SPOILER) Kniha vypadá nádherně a anotace slibovala zajímavý příběh. A to vlastně i byl. Mám ráda detektivky a tady se to hemžilo tajemstvím. Ale i přesto jsem si k postavám moc vztah nenašla. Nelíbilo se mi, jak Signa vzdychala po jednom pak hned po druhým a možná proto jsem jí pak nevěřila to rozhodnutí, které udělala... Kniha se určitě hodí na tmavé podzimní večery a spíš bych ji doporučila mladším čtenářům než jsem já :-)

28.11.2023 3 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Tak díky negativním komentářům jsem ke knize přistupovala dost opatrně. Ale nakonec jsem byla ráda, že jsem se nenechala odradit. Mně se příběh líbil a užila jsem si ho. Je to pohodová detektivka a já jsem zvědavá, jestli bude i pokračování.

Navíc jsem se schválně podívala na hodnocení na Goodreads a vůbec si to nevede špatně. Tady je krásně vidět, že co čtenář, to jiný vkus, ale to není vůbec špatně. Tak snad se najde ještě někdo, komu se kniha bude líbit.

20.11.2023 4 z 5

Smrt mezi řádky Smrt mezi řádky Alice Slater

Nevím jak popsat slovy své pocity. Ani jedna z hlavních hrdinek nebyla sympatická, i když s Laurou, díky její minulosti, trochu soucítíte. Prostředí knihkupectví ale bylo opravdu zajímavé a bavilo mě. Příběh jako takový mě zaujal a byla jsem fakt zvědavá, jak to celé dopadne. Ale díky Roach a její nechutnosti po tom všem zůstal takový divný pocit. Asi to tak má být, vyvolat v člověku pocity, ale já takhle vím, že už knihu znovu číst nechci a říkám si, že kdybych ji nikdy nečetla, vůbec by mi to nevadilo... Ale, tím nechci říct, že je to celé špatně, jen tohle není kniha pro mě.

14.11.2023 3 z 5

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

Knížka nebyla špatná, líbila se mi zápletka a jak si chlapy snaží navzájem pomoci :-) Asi bych v příběhu nepotřebovala ty peprnější scény, ale jinak se mi to fakt líbilo.

05.11.2023 3 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

(SPOILER) Knížka se mi líbila, jen mě teda neskutečně iritovala matka a poté i sestra. Dost mě vytáčelo, co si hlavní hrdinka nechala líbit (jak ji totálně ignorovaly v tom, co chce ona), ale zase beru, že to jejich chování zná a žije v něm. A asi to bylo pro její dobro... já bych ale řvala jak lev v kleci :-) Jinak byl pro mě příběh inspirativní, pomáhá si představit, jak se nezbláznit z toho, když se váš život ocitně někde jinde, než očekáváte.

02.11.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nebýt detektivní zápletky, tak knihu odkládám skoro hned na začátku. Takhle jsem vydržela kolem 360 stran, ale pak už to ani ta zápletka nezachránila. Jak už tu bylo napsáno přede mnou, autorka jede na vlně vulgarit, sexu a drog. Fakt jsem se snažila, ale čeho je moc, toho je příliš...

29.10.2023 1 z 5

Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Laura Taylor Namey

Jak už tu bylo psáno, také nejsem úplně cílovka a souhlasím, že to bylo milé počtení, které mě ale úplně do kolen nedostalo. Za mě takový milý průměr, ale věřím, že mladší čtenáři to mohou vidět optimističtěji :-)

25.10.2023 3 z 5

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

Souhlasím s předchozími příspěvky. Bylo těžší se začíst a asi jen díky tomu, že knížka je poměrně útlá jsem se hecla a dočetla to docela rychle. Ale bylo to bohužel slabé. Bavily mě výslechy Crosse, ale toho tam zas tolik nebylo. První díl byl mnohem lepší.

22.10.2023 3 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

To bylo krásné! Už Kavárna na konci ulice byla super, ale tento příběh ji ještě předčil! Milé, vtipné - pohlazení po duši. Po přečtení mi postavy zůstaly v hlavě a po dlouhé době si říkám, že tohle bych si přečetla ještě jednou!

12.10.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Mně se to tak líbilo, že jsem musela dát plný počet. Asi se mi to teď tak trefilo do nálady, ale knížku jsem si náramně užila. Líbily se mi hlavní postavy, líbil se mi humor a oceňuji, že to bylo všechno velmi decentní. Takže v tomto žánru to pro mě byla velmi povedená knížka.

07.10.2023 5 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

Dvojka lepší než jednička, pro mě rozhodně zajímavá série. Prostředí hudebníků mě bavilo víc než jeskyňáři v jedničce :-) a závěr, když se detektivové dozvídají o motivu, ten mě dostal. Určitě se těším na pokračování, snad bude brzy.

06.10.2023 4 z 5