akina akina komentáře u knih

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Dobře se četla, ale nebyla úplně dokonale top. I tak se zřejmě podívám po dalších dílech autora.

10.07.2011 4 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Musím dát 4 hvězdičky z pěti, protože jsem se opravdu pobavila. Kniha si neslibuje poučit, ale pouze pobavit a já myslím, že to toto bohatě splňuje, sice si říkáte, že to snad není možné, ale pokud si dokážete situaci představit, tak se rozhodně budete bavit. Nebudu tuto knihu číst každý týden, ale myslím, že bude mít v mé knihovně pevné místo.

30.05.2011 4 z 5

Virus Virus Robert Liparulo

Knih na téma Ebola bylo napsáno spousta, ale tahle se vymyká způsobem přenosu nákazy. Chvílemi mi přišel trošku přehnaný popis těch "zlých", ale pokud to nebudete brát doslovně, tak se to určitě dá přečíst jedním dechem. Prostě slovy autora: "Pokud dýcháte, najde si vás to!"

30.05.2011 4 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Podle mě zatím autorova nejhorší knížka. Celkově si jeho knihy užívám, ale tato mě opravdu nenadchla. Nemůžu říct, že bych se nesmála, to zas Payne umí vždy, jen už to nebylo celou knihu. Třetí hvězdička pro tuto knihu je tak spíš pro autora.

18.07.2018 3 z 5

Přes dvaceti lety jsem knihu četla poprvé a moc se mi líbila. Přiznávám, že dnes už jsem z ní tak nadšená nebyla, ale stále splňuje termín poučná oddychovka, takže 4 hvězdičky.

17.05.2018 4 z 5

Římská děvka Římská děvka Eric Walz

Přečteno za jeden den a jediná otázka zní: Kde je další díl?

04.05.2018 5 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Mám z knihy rozporuplné pocity: chápu šílenost všeho, co se dělo a nepřála bych to nikomu. Na druhou stranu nedokážu pochopit, jak matka může říct, že všude musela chodit pěšky, proto zmeškala druhou schůzku s dítětem, o které moc stála. Jenže možná i o tom je zpověď matky, která neudělala vždy všechno dobře, ale rozhodně si nezasloužila to, co se jí dělo potom. Kniha Pokoj mě dostala víc, ale klobouk dolů před každou takovou zpovědí.

26.04.2018 4 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Celkově se mi kniha líbila, některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé a zbytečné, ale celkový dojem dobrý. Rozhodně však okamžitě nesahám po knize stejné autora.

19.04.2018 4 z 5

Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci Zbyněk Vybíral

Moc se mi líbila definice lži...je Ježíšek lež nebo jen pohádka? Hranice mezi lží, polopravdou a pravdou je pro každého někde jinde...;-), což je zde dokázáno na výpovědích studentů. Definice patologického lháře mi připomněla víc než jen mého bývalého šéfa!

06.08.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jen ten závěr..sakra...kdyby mi to někdo řekl předem, tak to odložím a počkám si na pokračování ;-)

06.08.2014 4 z 5

Princ básník Princ básník Kathleen McGowan

Knížka mě tak trochu zklamala. Předchozí dvě jsem četla do noci, protože jsem se nemohla odtrhnout. Mezi touto knihou jsem byla schopná přečíst jednu jinou. Napínavé to začíná být někde za polovinou, takže závěr jsem opět dočítala v noci, ale na rozdíl od předchozích dvou, se k této knize již nevrátím.

20.05.2012 3 z 5

Dary se přece nevracejí Dary se přece nevracejí Ludmila Janáková

Ačkoliv se jedná vlastně jen o popis skutečných situací, tak nějak vás vtáhne do děje a prožíváte s autorkou všechny problémy spojené s péčí o cizí děti. Na začátku jsem si říkala, že to není kniha pro mě, když mám své děti a toto jsem nikdy nezažila, ale nakonec musím konstatovat, že se mi kniha líbila a spoustu věcí zažívám i s vlastními dětmi.

14.02.2012 4 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Kathleen McGowan

Knížka už sice není tak dobrá jak Marie Magdaléna, ale i tak s napětím očekávám další knihy této autorky, protože vím, že je zase přečtu bez dechu.

26.09.2011 4 z 5

Zoufalé matky Zoufalé matky Maria Beaumont

Tato kniha má význam podle toho v jakém životním stádiu se zrovna ocitáte. Ve dvaceti se mooooc zasmějete, ve 30 doufáte, že se vás to netýká a ve 40 vás mrazí a vidíte se v hlavní hrdince. Ale rozhodně stojí za přečtení kdykoliv. Pokud vám je teprve těch 20, tak se k ní v klidu ještě jednou vraťte podstatně později ;).

26.09.2011 4 z 5

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

Musím říct, že Dana Browna jsem v tom neviděla, ale nevěřím reklamním trikům stylu: Poslední romám s brownovskou tématikou, takže jsem to ani neočekávala. Naopak jsem čekala naprostou slátaninu, což se ovšem nepotvrdilo, kniha se rozhodně dala číst a uspokojila mě, jen jsem neměla problém ji odložit . I tak si myslím, že stojí za přečtení!

04.09.2011 4 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Na knihu mám téměř stejný názor jako Jasmína. Jen konec mi přišel trošku přitažený za vlasy, ale zase byl rozhodně originální ;)

04.09.2011 4 z 5

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Kniha by asi nebyla špatná, kdybych si předtím nepřečetla, že je to kniha od českého Dana Browna. Jedná se opravdu spíše o detektivku, která "braunovské" záhady možná trošku řeší v posledních kapitolách. Celkově se kniha dala číst, ale bez problémů jsem ji odložila a šla spát.

22.03.2011 3 z 5

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Gilles Legardinier

S knihou jsme neměla problém, trošku připomínala "Hvězdy nám nepřály". Dojemný příběh, který jsem musela přečíst až do konce. A ačkoliv se některé pasáže zdály trochu neuvěřitelné, tak věřím, že by mohly být i reálné.

17.05.2018 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a moc se mi líbila. Jedinou připomínku mám k rozuzlení celé zápletky. Dokázala bych si prostě představit jiný, méně překombinovaný konec. Konec, ve kterém by nebyly věci, které jsou v podstatě neproveditelné.

19.04.2018 4 z 5

Na začátku jsem měla pocit, že nečtu Vondrušku a nemohla se začíst. Ale potom...Úplně jiná zápletka než v ostatních knihách a navíc jsem do poslední chvíle netušila, jak to zvládne s králem ;). Za mě hodně povedená kniha!

10.04.2018 4 z 5