akina akina komentáře u knih

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Autora mám ráda, ale historická detektivka byla v jeho podání trochu zdlouhavá a chvílemi jsem se v ději ztrácela, což mohlo být způsobeno také tím, že na rozdíl od jeho dalších děl, jsem tuto knihu odkládala.

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Tato kniha by měla být povinnou četbou. Nedokážu si představit lépe zpracované "suchary", o kterých se dnešní děti učí. Navíc je to cesta, jak z letopočtů a seznamů děl, udělat dobře známé postavy s jejich chybami i lidskostí.

18.07.2018 4 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Podle mě zatím autorova nejhorší knížka. Celkově si jeho knihy užívám, ale tato mě opravdu nenadchla. Nemůžu říct, že bych se nesmála, to zas Payne umí vždy, jen už to nebylo celou knihu. Třetí hvězdička pro tuto knihu je tak spíš pro autora.

18.07.2018 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Za mě jednoznačně top. Možná to bylo tím, že dlouho se mi dostávaly do rukou jen knihy, které neměly spád, ale tato kniha mě oslovila a donutila být vzhůru do čtyř ráno, abych ji dočetla.

18.07.2018 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Nevím, nějak jsem se nemohla začíst. Knihu jsem si vzala na dovolenou a kus mi zbyl i po dovolené a to je moje normální dovolenková norma 5-6 knih. Přišlo mi, že to bylo všechno jasné od první stránky a na mě asi moc "červené".

18.07.2018 3 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Vůbec jsem se nemohla začíst a chvílemi jsem se ztrácela. Příběh byl však dobrý, proto jsem se prokousala až k napínavější části a dočetla. Nevím, zda si přečtu další díl, ale možná ano, protože už vím, co čeho jdu.

27.05.2018 3 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Velmi milá kniha, která nenutí člověka příliš přemýšlet a hodí se k odpočinku po dlouhém dni plném srážek s blbci.
Chvílemi jsem se dokonce smála nahlas a jistě si ji někdy znovu přečtu. Pokud by to šlo, tak dám 4,5 hvězdičky, ale bohužel to není možné.

19.05.2018 4 z 5

Přes dvaceti lety jsem knihu četla poprvé a moc se mi líbila. Přiznávám, že dnes už jsem z ní tak nadšená nebyla, ale stále splňuje termín poučná oddychovka, takže 4 hvězdičky.

17.05.2018 4 z 5

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Gilles Legardinier

S knihou jsme neměla problém, trošku připomínala "Hvězdy nám nepřály". Dojemný příběh, který jsem musela přečíst až do konce. A ačkoliv se některé pasáže zdály trochu neuvěřitelné, tak věřím, že by mohly být i reálné.

17.05.2018 4 z 5

Římská děvka Římská děvka Eric Walz

Přečteno za jeden den a jediná otázka zní: Kde je další díl?

04.05.2018 5 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Mám z knihy rozporuplné pocity: chápu šílenost všeho, co se dělo a nepřála bych to nikomu. Na druhou stranu nedokážu pochopit, jak matka může říct, že všude musela chodit pěšky, proto zmeškala druhou schůzku s dítětem, o které moc stála. Jenže možná i o tom je zpověď matky, která neudělala vždy všechno dobře, ale rozhodně si nezasloužila to, co se jí dělo potom. Kniha Pokoj mě dostala víc, ale klobouk dolů před každou takovou zpovědí.

26.04.2018 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a moc se mi líbila. Jedinou připomínku mám k rozuzlení celé zápletky. Dokázala bych si prostě představit jiný, méně překombinovaný konec. Konec, ve kterém by nebyly věci, které jsou v podstatě neproveditelné.

19.04.2018 4 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Celkově se mi kniha líbila, některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé a zbytečné, ale celkový dojem dobrý. Rozhodně však okamžitě nesahám po knize stejné autora.

19.04.2018 4 z 5

Na začátku jsem měla pocit, že nečtu Vondrušku a nemohla se začíst. Ale potom...Úplně jiná zápletka než v ostatních knihách a navíc jsem do poslední chvíle netušila, jak to zvládne s králem ;). Za mě hodně povedená kniha!

10.04.2018 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Z mého pohledu naprostá ztráta času: velmi pomalý rozjezd, "poctiví" mafiáni (někteří asi ještě školou povinní) a sedmnáctka, která je všechny překoná. Kniha možná pro náctileté.

05.04.2018 2 z 5

Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci Zbyněk Vybíral

Moc se mi líbila definice lži...je Ježíšek lež nebo jen pohádka? Hranice mezi lží, polopravdou a pravdou je pro každého někde jinde...;-), což je zde dokázáno na výpovědích studentů. Definice patologického lháře mi připomněla víc než jen mého bývalého šéfa!

06.08.2014 4 z 5

Pacientka doktora Ká Pacientka doktora Ká Ludmila Romportlová

Nějak jsem se nemohla prokousat knihou..nakonec jsem jí dočetla, ale rozhodně se k ní nevrátím ani ji nikomu nedoporučím!

06.08.2014 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jen ten závěr..sakra...kdyby mi to někdo řekl předem, tak to odložím a počkám si na pokračování ;-)

06.08.2014 4 z 5

Občan mezi zákony a Murphyho zákony Občan mezi zákony a Murphyho zákony Artur Koks

Fejetony na aktuální téma, které jsou, bohužel, už trošku neaktuální ;) . Přesto asi stojí za přečtení a ohlédnutí se za ....

06.08.2014 3 z 5

Princ básník Princ básník Kathleen McGowan

Knížka mě tak trochu zklamala. Předchozí dvě jsem četla do noci, protože jsem se nemohla odtrhnout. Mezi touto knihou jsem byla schopná přečíst jednu jinou. Napínavé to začíná být někde za polovinou, takže závěr jsem opět dočítala v noci, ale na rozdíl od předchozích dvou, se k této knize již nevrátím.

20.05.2012 3 z 5