Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Město & město Město & město China Miéville

Já jsem u čtení trpěla. Ten problém je, že kniha má 322 stránek a do 288 strany je to jen velmi pod průměrná detektivka s jakousi alá záhadičkou. Tu ale pořádně nerozvíjí. Charaktery jsou ploché nebo jen otravné. Nesedl mi autorův hrubý slovník (nebo možná slovník překladatele, kdo ví:)). No a když má přijít to wow, to odhalení, tak přišla další facka. Hlavní hrdina prostě řekne, že se už nikdy nedozví, co to umí, nebo co je to zač. Mě bylo zle v ten moment. Já chci své odpovědi xD. Celá kniha měla začít až od části Trans-G. Jinak to je nesmyslná detektivka, kdy detektiv ví předem všechny odpovědi.

09.11.2022 2 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Malinko zklamání. Četlo se to dobře a samo. Krátké kapitoly tomu hodně pomáhají. Problémem téhle knihy je, že je tak nenáročná, až mě unudila. Ráda bych psychické problémy viděla rozepsané v podrobnější a hlubší formě. Aby to třeba otřáslo mými emocemi. A co by mi vážně udělalo radost tak to, kdyby se zkrátily ty sportovní scény. Tam mě kniha absolutně ztrácela. Nezajímalo mě to a bylo to zbytečně dlouhé. Škoda. Za mě promarněný potenciál.
PS: obrovskou výtku mám k překladu. Přeložit "the silver linings" jako "stříbrné lemování" je teda něco. Klidně bych to vzala, kdyby tam byla poznámka pod čarou typu: " znamená naději nebo pozitivní aspekt v jinak negativní situaci". A nebo si trochu víc lámat hlavu s hledám ekvivalentu v češtině, protože "stříbrné lemování" je kvalita a úroveň google překladače.

05.11.2022 2 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Antonín Jirotka (p)

Nesedlo. Nemotivoval mě ani děj ani charaktery, abych o to měla zájem:(.
Ale je to dobrá kniha pro babičku podle délky a velikosti textu:).

05.11.2022 1 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Takhle. Moje recenze není zcela objektivní. Cormorana a Robin zbožňuji a jejich chemie a celkový rytmus dávkování stop mi vyhovuje. Neklidná krev je v tomto ohledu skvělá. A i přesto, že má kniha skoro 1000 stránek, tak jsem chtěla, aby byla delší. Po dočtení jsem měla pocity prázdnoty. Takže 5 hvězd je jasných. Nicméně pár výhrad mám - jako je třeba konec. Já jsem měla pocit, že je konec a to rozuzlení takové uspěchané. Najednou šup šup a Corm vše ví. Jako doslova. Vše. Z toho jsem byla taková rozhozená, že kdy přišel ten moment a jak se stalo, že mu vše došlo zrovna v ten moment. Jako by tam chyběla kapitola:).

26.10.2022 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Na základě čeho to nabralo takové hodnocení? Autorovi nemohu odpustit ten sexistický tón. Co to jako je "ukázala mi svoji ......". Ocenila bych varování, že nejde o dobré sci-fi, ale jen špatné porno. Humor na mě také nefungoval. Je to takový ten boomerský, u kterého cítím pocity trapnosti. Velké zklamání.

02.08.2022 1 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Jsem v polovině knihy a myslím, že víc "Břuňo-věcí" už nezvládnu. Bude asi po dlouhé době první kniha, kterou nedočtu.

29.06.2022 2 z 5

Bílý písek Bílý písek Brandon Sanderson

Říkla jsem si, že to bude super - je to přeci náš "Brandy Sandy". Hm, ale.. Ten největší problém vidím v samotné kresbě - hodně se ztrácí emoce, jejich tváře vypadají stále stejně "nabroušeně" a tím se dobře neprokreslí charakter. Což je Brandonova velmi silná stránka. Začátek je šup šup - hned skok do akce, žádná zdržení a přesto jsem se do toho "začetla" až úplně na konci prvního dílu. Snad se to v druhém díle spraví.

31.05.2022 3 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

[AUDIOKNIHA] Jsem tak v polovině příběhu a zatím je to málo Artura, Trilion a hlavně Marvina a až moc Zafoda. Uvidíme, co přínese druhá půlka.

28.09.2021

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

[AUDIOKNIHA] wow. Nedokazu tu knihu postit z hlavy. Jako by mi autorka splnila sen, kdy mi mytologii převypráví s city. Audiokniha je skvela volba. PS: a taky si teď musím znovu pustit film Trója. Díky moc xD.

28.09.2021 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Úchvatný svět a skvělý příběh! Radek má výborný story telling, je to jedna akční scéna za druhou. Celé se to četlo samo a krásně, na příběh a celý ten svět i po dočení myslím. Za mě to má jedno slabé místo a to je hlavní hrdinka . Nemám k ní žádný vztah. Nevím, kdo je, působí povrchně a její "geniální" odpovědi tomu nepomáhají. A jedna malinkatá drobnost. Konec byl zvláštní, rychlý a jeden moment bych raději zapomněla.

28.09.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mrzí mě, že nesdílím to nadšení nad knihou. Nemyslím si, že autorka píše tak čtivě a lehce, nesouhlasím ani s tím, že se umí vžít do každé postavy a vystihnout věk daného charakteru. Mě tu chyběl cit. Cit mezi postavami, mezi čtenářem a charaktery. Je tu hodně postav, hodně okolního děje a to vyvrcholení není nečekané. Vnímám to jako "overhyped" autorku:(.

Krutost Krutost Kojoharu Gotóge

Naprosto úchvátné! Krásný příběh s výborným hlavním motivem a charaktery. Moje nová top manga.

28.09.2021 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Tak obrovske zklamani po slusnem prvnim dile. Je to plne nelogickych rozhodnuti, trapnych dialogu a uvah, ve kterych nas hlavni hrdinka stale ubezpecuje koho vlastne miluje. Diky, ale vime to. Nebyla tu dejova linka, zadny vyvoj ani ta romanticka zapletka.
A ted poznamka k vydavateli a jazykove korekture. Dost mizerna prace. To vam povim. Tolik chyb tam bylo, ze jsem si jich vsimla i ja.

28.09.2021 2 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

4,5/5 První díl je špička celé trilogie. Měla jsem takovou tu čtenářskou radost z toho, ze čtu takhle skvělou knihu. Ten svět. Nejvíc mě ho bavilo objevovat (což se v dalších dílech neděje). I když tu byla jedna zbytečně zdlouhavá pasáž těsně před koncem, tak celkově jsem si knihu užila.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Chápu, proč to zaujalo tolik lidí napříč žánry. Není to "plno-hodnotné sci-fi". I když je ta hlavní myšlenka skvělá, tak kniha samotná je více o sociálních vazbách a řádu , rozhodnutích, morálních aspektech. To je ve sci-fi literatuře běžné, jen mi tam chybělo celé to pozadí. Trochu vědy a nebýt jen na jedné straně lodi. Bylo to jen jakési nakouknutí klíčovou dírkou. Já bych chtěla vidět z toho světa víc. To jak se na smrtky dívá zbytek společnosti. Nebo co se celkově v jejich světě děje. Jak funguje..

Měla jsem trochu jiné představy, ale příběh mě bavil, postavy byly uvěřitelné a kniha se mi četla dobře. Jen z toho jásat asi nebudu. Do dalších dílů se pustím. Za mě 80%.

28.09.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

[AUDIOKNIHA] Tady došlo k nepochopeni. Ja jsem chtěla detektivku. Ne společenské malo-městské drama.
Jinak jako audiokniha je to skvělá oddechovka. Pěkně ctěná.

28.09.2021 2 z 5

Brána z obelisků Brána z obelisků N. K. Jemisin (p)

Za me ne. Tahle serie nikdy nemela mit 3 dily. Extremne by ji slusely dily 2. Je tu plno prazdnych listu o tom, jak se jim zije ve spolu atd. (Kdybych chtela cist spolecensky roman, tak si ho koupim). Zadny zvrat v pribehu, malo magie. Achjo:(

Kamenné nebe Kamenné nebe Nora K. Jemisin

Jako vazne jste z toho byli ohromeni? Vzdyt bylo od konce druhe knihy jasne, kam to smeruje. Takze u me se prekvapeni a wow moment nedostavil. Takhe.

Svet a system magie je skvely! Ale nestaci mi k radosti si ten pribeh romantizovat a chvalit autorku za tu vatu. Preji si od skvele knihy vic.

Velke zklamani i co se prokresleni Nassun tyce. Jako vazne mam verit, ze 10ti lete dite bude stale myslet na to, jak miluje sveho strazce. Jak by za nej dala zivot. Je to dite!, kteremu dojde (jen tak mimochodem), jak se kolem staci silocary. Jako wtf? Nebudu snad ani komentovat, jak tam hlavni postavy vsechny miluji a tim, jak moc to o vsech opakuji, se ztraci vira v jakoukoliv skutecnou lasku. To stejne se da rict i o vete “konec sveta”.

Tohle melo vyjit ve dvou krasnych udernych dilech. Rozdelit to na 3 dily, z nichz 2 jsou z velke casti plne vyplne, byla podle meho nazoru chyba.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

[KNIHA + AUDIOKNIHA] Zacatek tezsi, protoze me nebavil. V polovine knihy to zacalo byt zajimave (to nimrani se v minulosti bylo fajn), ale celou dobu si rikate, ze tohle nespeje k zadnemu plot twistu, ze uz vse vite, tak co se tam stane? No. A to je ten kamen urazu. Nic. Konec nic neprinesl. Nuda.
PS: audiokniha byla slusne nactena, ale ty hudebni predely byly uplne mimo tema a atmosferu.

Dědina Dědina Petra Dvořáková

[AUDIOKNIHA] Fuu.. Dlouho jsem nic tak neprijemneho v ruce nemela. Ne. Opravdu se nesmeji nad tim, jak jsou na sebe postavy zle. A jak protivnymi charaktery jsou. Ne. Nesouhlasim, ze autorka zachytila skutecnost. Nedostala se pod tento jejich drsny povrch. Zapomnela na srdecnost. Serie povidek, ktere maji zachytit deni na vsi (jinymi slovy se tam nic nedeje).

28.09.2021 1 z 5