Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Pro mě velké zklamání. Postavy mi přišly neuvěřitelné a děj uměle vybičovaný tak, aby to naplnilo nějaké životní poselství. Nebylo mi to velmi příjemné. A kniha mě spíš nudila.

09.02.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Muž jménem Ove je v mojí knihovně téměř pojem. Je to můj první humorný román z moderní literatury a taky je to román, který mě napřed odrazoval, těžko se mi do něj začítalo, aby se z něj v průběhu vyklubal úžasně satirický příběh. Fór je v tom, že starý protiva umí být krásně ironický a svým vzezřením komický. Už se těším na filmové zpracování.

09.02.2017 5 z 5

Nemohu jinak než to doporučit a zařadit mezi oblíbené knihy. Je to krásně napsané a krásně podané. I když je to "jen" vydaná divadelní hra, tak mi to jako čtenáři a fanouškovi poskytlo úžasný zážitek.

09.02.2017 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Wow Wow Wow! Vždy, když si něco čtu na Wikipedii a dívám se na doporučenou literaturu si v duchu říkám, že to nebude nic pro mě. Bude to celé obsahovat odborné výrazy a čtení pro mě bude utrpením už jen od pohledu. Hawking sám si toho byl vědom a na prvních stranách několikrát čtenáře utvrzuje v tom, že to píše pro široké publikum a vyvaruje se jakýmkoliv vzorečkům a "šílenostem" :). Je to moje fyzikální bible. Opravdu se jí nemusíte bát. Je úžasná. (PS: povoláním jsem ekonom, s fyzikou toho nemám příliš spolešného:)).

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Tuhle knihu jsem několikrát vzala z poličky, oprášila, pohladíla obálku a hned ji tam zase vrátila. Předtím jsem neměla žádnou osobní zkušenost s biografickou literaturou, tak jsem se jí obávala. Jsem nesmírně ráda, že jsem se jeden den "překonala" a knihu doopravdy otevřela. Pak už to šlo celé samo. Je to napsané tak citlivě a osobitě, že jsem měla pocit, že jsem Jobsům život prožila s ním. Jsem nesmírně vděčná, že je to protkané jeho myšlenkami a citáty, které na mě velmi zapůsobily. Myslím, že mě Walter přiměl k tomu se na biografii / autobiografii díval zcela jinak. Bravo!

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Okamžitě po dočetení prvního dílu, jsem se vrhla na druhý díl - Ďábelské hry. Musím říct, že oproti prvnímu dílu to není tak nabyté tajemstvím a na konci se nekoná žádné velké překvapení. Tohle mi na celém příběhu scházelo nejvíc. Sice jsem se více mohla soustředit na samotný postup vyšetřování a četlo se to stejně svižně, jako první díl, tak stejně mi to není tolik blízké. Za to jedna hvězdička dolů. Pořád je to ale kniha, která stojí za přečtení :).

09.02.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na začátku se mi moc líbila obálka, ale kniha mě trochu odrazovala tím, jaký "poprask" vyvolala. Příběh je svižný, propracovaný a plný tajemství, které já absolutně zbožňuji. Kim S. je dobře vymyšlená postava. Zpočátku mi nebyla úplně sympatická, nicméně po čase jsem si ji oblíbila. Je to přesně ten správný pocit, který jsem měl autor u čtenáře vyvolat, protože koresponduje s tím, jak Kim vnímají ostatní postavy. Čte se to skoro samo. Autorka má dar vyprávět. Doporučuji!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvěle napsané. Skvěle podané. Skvěle zamotané, schované a zpět rozmotané klubko případu. Je to takový ten styl vyšetřování "stopu po stopě; krok za krokem". Naprosto jsem si vychutnávala, jak nás Erika příběhem provázele a jak se to celé vyvíjelo. Přečtení této knihy mohu vřele doporučit! :)

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Z knihy "Já, Poutník" jsem byla unešená už od prvních stránek. Je to úžasná ukázka toho, jak se dá sepsat napínavý a dějem nabytý thriller na více než 750 stran! Nemohu slovy dostatečně vyjádřit, jak mě příběh vtáhl do děje a doslova mě pohltil. Poutník mi nabídl prohlídku válkou, terorismem a agentů šlapajícím jim na paty. Toto téma mi není blízké, a proto autorovi patří všechna čest za to, jak mi příběh podal. Je to jedna z mých "top ten".