Ajaiwik Ajaiwik komentáře u knih

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

První kniha, kterou jsem od Prachetta přečetla. Rozhoně není poslední. Zamilovala jsem si jeho humor, způsob vypravování, všechno.
Úplně mi učaroval popis Eskiny výuky, takové to aaaach, to by se mi lííííbilooooo. Prostě, kdybyste náhodou zjistili, že Bábi Zlopočasná hledá další učednici, jááááááá se hlásím! A klidně budu zametat kozám chlívek :D

27.02.2015 5 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Povinná četba, jsem ráda, že jsem to zvládla. Moc složité, moc bojovné, moc, moc, moc. Omlouvám se příznivcům ;)

07.12.2014 3 z 5

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Úžasnééé! V dějepise toho můžu vyprávět více než profesorka, která nám knihu doporučila! Vážně vážně vážně dokonalé.
Informací tak akorát, člověk se dozví co potřebuje, ale není zahlcen (nebo znuděn) ještě zbytečnými žvásty okolo. Prostě skvělé.

27.11.2014 5 z 5

Staré grécke báje a povesti Staré grécke báje a povesti Eduard Petiška

Povinná četba. Popravdě mívám problém pochopit chování některých postav, protože naprosto nedávají smysl. Třeba dělání kvapných rozhodnutí, když se osoba dozví svůj osud. Většinou se právě toto hrdinovi potom stává osudným. Stejně tak chování bohů, protože někdy je opravdu spravedlivé a někdy neuvěřitelně sobecké.
No a nakonec, coby pacifistka nemohu zapomenout přehnaně násilnou stránku celých pověstí.
Ale je to historie, z něčeho se učit musíme. A dokážu si představit, jak fantastické byly pak divadelní hry na toto téma v některém obrovském amfiteátru. Muselo to být vážně ohromující.

27.11.2014 4 z 5

Šílená hudba Šílená hudba Michael Cox

Skvělé, poučné, nenudné, nenásilné. Čekala jsem trochu více dějin hudby. A bohužel, v dnes se šíleně rychle vyvíjejícím světě už by to chtělo nějaký doplněk o tom, čemu říkáme pop dnes...

10.11.2014 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Přiznávám se, knížku jsem naposlouchala, nikoli přečetla. A musím říct, že kdybych četla, asi by to nebyla knížka přečtená za týden. Spletitost děje je až obdivuhodná, ovšem někeré pasáže mi připadaly poněkud zdlouhavé. Ale je to klasika, rozhodně doporučuji alespoň ten poslech. A v porovnání s filmem... jednoznačně je lepší kniha.

09.11.2014 3 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Perfektní jako všechny knihy Douglase Adamse.... prostě:
Zpráva o sčítání, stejně jako většina statistik, stála strašlivé množství peněz a neřekla nikomu nic, co už nevěděl - snad až na to, že jeden každý obyvael Galaxie má 2,4 nohou a vlastní hyenu.
Rob McKenna byl pěkný parchant a moc dobře to věděl, protože za ta léta ho na to dost lidí upozornilo a on neměl žádný důvod s nimi nesouhlasit, ovšem, až na ten pochopitelný, totiž že rád nesouhlasil s lidmi, a zvláště s lidmi, které neměl rád, což podle posledního sčítání zahrnovalo úplně všechny.
Když si svět pěkně užil točení a trochu se zklidnil, Arthur se natáhl po lampičce na nočním stolku, ale nečekal, že by fungovala. K jeho úžasu se rozsvítila. To zaujalo Arthurův smysl pro logiku. Protože mu Elektrické podniky odpojily proud pokaždé, co zaplatil účet, přišlo mu jen logické, že ho neodpojí, když neplatí. Když jim člověk posílá peníze, jen na sebe zbytečně upozorňuje.
Pokoj byl víceméně ve stavu, v jakém ho zanechal, tj. odporně neuklizený, přestože dojem byl poněkud změkčen tlustou vrstvou prachu. ... To, co kdysi bývalo nedojedeným sendvičem, se napůl změnilo v cosi, o čem Arthur nechtěl vůbec nic vědět. Prásknout do toho blesk, pomyslel si, a vývoj života může začít zase od začátku.
A spousta dalších...
Prostě jsem se až ve čtvrtém díle dočetla to, co jsem čekala někde v závěru prvního (ale netvrdím, že mě překvapilo nepříjemně, že jsem to tam nenašla) a to osud Země. Dál to přibližovat nebudu, kdo četl ví, kdo nečetl povinně přečte! A jedeme dál, který že je další díl?

08.11.2014 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Obdivuji tuhle ženu za spoustu věcí. v téhle knize hlavně za umění napsat věci dětskou bezprostředností, kouzelnou nevědomostí nebo ne úplně chápavostí dospěláckého světa. Ke knize jsem se dostala náhodou, zhltla ji během jízdy autobusem a od té chvíle je moje!

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Miluju

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Naprosto jsem propadla stylu Douglase Adamse a jeho knih. Přečtu je všechny, ještě letos! Restaurant na konci vesmíru je strhující, fantastický a legendární! Doporučuju. Uplně.

Lonžování Lonžování Dominika Švehlová

Začala jsem s mým koněm podle této knihy a seriálu Lonžování ze stránek autorky pracovat a zatím naprostá spokojenost, nemůžu si vynachválit. maximální zkvalitnění vztahu jezdec (ošetřovatel) - kůň. Doporučuji přečíst vše, co Dominika Švehlová píše!

17.10.2014 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Miluju a budu se k ní s radostí vracet!

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Fascinujici.... kniha me uplne pohltila!

18.07.2014 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha, kterápřináší jedno životní moudro za druhým. Doporučuju, zhltla jsem ji strašně rychle, je skvělá :)

05.01.2014 5 z 5

Je to učebnice.... takže co se týče zábavnosti tak asi nic.... ale zajímavá je, konečně se trochu v těch potvůrkách všech velikostí orientuju :D

23.06.2013 3 z 5

Plundrovaná planeta Plundrovaná planeta Nick Arnold

Děsivá věda je úžasná, tahle knžka jakbysmet! Čekala jsem něco ve smyslu „globální oteplování je přezajímaví věc, pojďme ho prozkoumat“ a jsem ráda, že jsem se mýlila.... Ekologicky mi nejpřínosnější knížka, opravdu skvělá

Kouzelné spodky Kouzelné spodky Kjartan Poskitt

Je sice vtipná a děsivá, jako všechny knížky od děsivé vědy, nicméně mě kouzlení nebere a tak teda nic. Tímhle nechci nikoho odradit!

23.06.2013 1 z 5

99 dědečků a 1 babička 99 dědečků a 1 babička Jiří Žáček

Knížka k okamžitému zhltnutí... teda alespoň u mě. Musím sijí přečíst znova, protože je smává a to já rád :)

23.06.2013 4 z 5

Nic pro slabochy a jiné říkanky pro malé, větší i velké Nic pro slabochy a jiné říkanky pro malé, větší i velké Boris Pralovszký

Úžasné básničky. Úsměvné i k uchechtnutí, případně i k záchvatu smíchu a směšným slzám. Fakt skvělá knížka. Pravdivá :)

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Lituji, že jsem si knihu nepřečetla už v dobách, kdy ženy byly pravé ženy, muži byli praví muži a malá chlupatá stvoření z Alfa Centaury byla pravá malá chlupatá stvoření z Alfa Centaury. Knížka plná inteligentního humoru, fyzikálních objevů (potřebujeme silný zdroj Brownova pohybu - například šálek horkého čaje) a předem odhalených zápletek, to aby nedošlo k přílišnému stresování obyvatelstva galaxie. A Země je už „převážně neškodná“ !!!