ailleen ailleen komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přemýšlím, proč musí být česká tvorba vždy postavená na depresivních základech a traumatu.

14.05.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nesmysl.

20.04.2018 odpad!

Lež Lež C. L. Taylor

Nuda. Absolutne bez napeti, hloupe nikam nevedouci dialogy. Usetrete cas a radeji jdete na prochazku nez cist tuhle prumernou knihu.

23.05.2017 2 z 5

3IN Intuice Instinkt Inspirace 3IN Intuice Instinkt Inspirace Petr Neckář

Kniha jakych je malo. Urcite zajimava, pro lidi, co hledaji. Prvni polovina uzasne ctiva, v druhe uz se plno myslenek opakuje a kniha ztraci dech. Ukoncit po pulce a je dokonala.

17.04.2017 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Kniha jakych je stovky, prijde mi umele vykonstruoovana, psana kostrbate ve smyslu, ze presne vite co za kapitolu bude nasledovat. Jako by autor psal na objednavku a do psani se nutil. Zapletka jakou znate z mnoha jinych detektivek a musim souhlasit s ostatnimi komentari, chovani hlavni hrdinky nepochopitelne, je nesympaticka a diky tomu cela verohodnost pribehu pokulhava. Ztrata casu.

13.04.2017 2 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Doporučuji, výborná kniha hlavně co se týče stylu psaní, jediné, co od knihy čekám je, že mě od začátku vtáhne do děje, já se na čtení budu těšit a příběh bude plynout. Tahle knížka to vše splňuje a klidně by mohla být dvakrát tlustši. Kdo čeká nějaký krvák a hrůzu stékající ze stránek, tady se toho nedočká, ale zato hutné atmosféry ano.

20.11.2016 5 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Velice čtivá kniha, která mě na chvíli přenesla do Japonska. Doporučuju všema deseti. Poučná, lidská a pohodová. Více takových knih.

23.10.2016 5 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Nudná přeceňovaná a předvídatelná kniha pro teenagery. Hlavní hrdinka nesympatická, pořád dokola omílání diet a traumat ze střední školy. Odloženo nedočteno a zběžně prolistován závěr. Ztráta času.

22.10.2016 1 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Na teto knize je videt posedlost autorky vlastni osobou, sebestredne zamerena kniha, ktera popisuje autorcin zivot, tezkosti pri psani knih, ale neda se ji uprit inteligentni obsah a to, ze autorka skutecne psat umi. Nicmene kniha je az prilis popisna a jakekoli tisnive napeti postrada. Zklamani. Zejmena obsahove.

11.10.2016 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nechápu zde nadšené komentáře, příběh jednoduchý, nezajímavý, psaný naivním stylem, bavily mě jen flashbacky do minulosti. Vlastně se tam nic neděje, v současnosti se hlavní hrdinka potkává se svým božským jen v rámci jedné budovy, tudíž řeší jen to, kdo kam koho líbá a kdy a proč by to dělat neměli. Rozhodně nedoporučuju, ztráta času. Určeno pro dívky max. do 20 let.

14.09.2016 odpad!

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Čistý průměr, ničím zajímavé, napínavé to není ani na chvíli, plochý příběh i postavy. Jediným pozitivem je čtivost. Nechápu zdejší nadšené komentáře a vysoké hodnocení. Škoda, téma rozhodně dobré, ale špatně zpracované.

27.06.2016 2 z 5

Odkladiště náručí Odkladiště náručí Iva Tajovská

Autorka nezvládla pohled mladé ženy, kterou je příběh vyprávěn. Měla jsem pocit, že hlavní postavě je přes padesát nikoli pod třicet. Z knihy je až příliš cítit nepříjemná frustrace. Jak jen někdo může jednu z hlavních postav knihy pojmenovat Jarmil?!

30.01.2016 1 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Myslím, že největší slabinou této knihy je překlad. Věty jako „Sestra na mě zahlížela" se tam běžně objevují, což dost ruší při čtení. Námět zajímavý, ale díky překladu se nečte dobře.

17.03.2015 2 z 5

Oceán moře Oceán moře Alessandro Baricco

Ta knizka se temer neda cist, mam podezreni na zkazeny preklad z originalu, protoze zajimavych myslenek je tam jiste dost. Skoda, odlozeno po 50 strankach.

09.11.2014 1 z 5

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

Hrozně nesourodé, zajímavých a vtipných myšlenek tam pár je, ale...prostě se to nedá číst jako kniha, protože to celé dohromady nedává smysl. Útržkovité psaní.

17.10.2014 2 z 5

Láska je sliepka Láska je sliepka Lucia Piussi

Zajímavý obsah podaný bohužel unylou formou a utahanými popisy, proto příběh vůbec neubíhá.

23.09.2014 2 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Naprosto o ničem, bez atmosféry, šokujících popisů i příběhu, celkem nechápu zdejší vysoké hodnocení. Ztráta času.

21.09.2014 1 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Jakoby odosobneny styl psani,ktery ctenare nedokaze vtahnout do deje, tedy jedine co dela detektivku detektivkou, napeti, je tu temer nulove.

18.09.2013 2 z 5

Případ trhače jahod Případ trhače jahod Monika Feth

Nechápu zdejší vysoké hodnocení, knížka je psána velice jednoduchým jazykem i způsobem, velice schématicky a popisně bez zacházení do hloubky. Dle stylu psaní se tato kniha hodí tak pro 10-ti leté čtenářky, ovšem ten obsah určitě ne. Otázkou je, jaké věkové kategorii je kniha určena.

01.07.2013 2 z 5