Ailin Ailin komentáře u knih

Obrovité potíže Obrovité potíže Tony DiTerlizzi

Druhý díl série Kroniky rodu Spiderwicků a co bylo potom mohu doporučit všem milovníkům pohádek s fantasy prvky. Kniha je napsána čtivým stylem a jedná se o velmi příjemnou jednohubku. Nebojte se tedy popustit uzdu fantazii a vrátit se do svých 11-12 let a příběh si naplno vychutnat.
Bude se Vám líbit :)

06.07.2017 5 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Brian Staveley je nadaný autor, který svým stylem psaní dokáže čtenáře velice dobře vtáhnout do děje. Přes pár chyb, jako je občasná roztahanost textu a některé velmi předvídatelné okamžiky jsou Císařovy čepele skvělou knihou, která pohltí nejednoho fantasy nadšence. Celý příběh má velký potenciál, kterého doufám autor využije v dalším pokračování. Věřím, že svět Kadena, Valyna a Adare, si čtenáři zamilují pro jeho pestrost, originalitu a určitou dravost.

03.07.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Skvělý úvodní díl trilogie. Kniha sice má parametry klasického YA rámce- tedy že sirotek zjistí, že má kouzelnou moc a bojuje se zlem-, ale díky inspiraci carským Ruskem je kniha osobitě originální. A díky skvělému talentu spisovatelky vznikla kniha, kterou nebudete chtít pustit z ruky :)

11.06.2017 4 z 5

Neočekávané dýchánky Neočekávané dýchánky Jan Dobiáš

Skvělá kniha plná různorodých povídek. Věřím, že každý si tu najde svůj oblíbený příběh. Některé povídky čtenáři perfektně sednou, jiné třeba tolik ne. A díky tomu se dá obdivovat rozmanitost autorovy fantazie. Navíc je kniha tzv. kapesní vydání, takže se skvěle hodí na cesty :)

11.06.2017 4 z 5

Ve světle nebo ve stínu Ve světle nebo ve stínu Lawrence Block

Velice pozoruhodná kniha, která obsahuje celkem asi 17 povídek. Každý autor napsal povídku spjatou s jedním obrazem. A je velice zajímavé sledovat, jak si který autor se ,,zadáním" pohrál. Nejvíce převažují povídky detektivního charakteru.

10.05.2017 5 z 5

Letní host Letní host Alison Anderson

Nádherná kniha, která do čtenáře vetkne okouzlení z doby minulé a uvědomění si z doby přítomné. Aneb silný příběh Zinajdy a jejího deníku, který obsahuje hodně hlubokých myšlenek. V pocitech současných hrdinek, Káti a Any, se najde nejedna žena. Osvěžující je i fakt, že všechny tři hrdinky litují skutků neuskutečněných, místo činů odehraných. Doporučuji :)

27.04.2017 4 z 5

Lars, šťavnatá lebka Lars, šťavnatá lebka Jaroslav Mostecký

Druhý díl série Vlčí věk se opět velice podařil. Jaroslav Mostecký si stále zachovává svůj styl, ve kterém svět vikingů líčí tvrdě a bez příkras. Během čtení se setkáte s řáděním moru, znásilňováním i krvavými souboji. Popisovaná doba je krutá a každý se musí umět bránit, aby přežil. Velkým plusem knihy jsou rozdílné charaktery všech postav. Autor opět dokázal vylíčit svět i postavy velice realisticky. Celkově mohu tedy knihu doporučit všem nadšencům fantasy literatury se severskou tématikou.

11.04.2017 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Četba knihy byla jedna velká jízda, kterou jsem si neskutečně užila. Pokud tedy máte rádi fantasy spojené se skvělým humorem, neváhejte a rozhodně si Prohnaného pořiďte. Ovšem musím všechny varovat dopředu - jedna kniha nebude stačit. Jakmile totiž dočtete první díl, budete chtít číst dál. Doporučuji tedy nejprve sehnat celou sérii a až potom se pustit do čtení. Díky tomu vás bude čekat několik týdnů (dní?) skvělé legrace a akce.

06.04.2017 5 z 5

Jdi a přines hlavu krále Jdi a přines hlavu krále Jaroslav Mostecký

Kniha mě velice mile překvapila. Rozhodně se jedná o propracovanou a pečlivě připravenou četbu. Postavy jsou reálné, děj svižný a plný nečekaných zvratů a událostí. Skvělé zakomponování severské mytologie a dalších náboženství (křesťanství, Keltové,..). Rozhodně si přečtu i další díly, neboť tahle série za to určitě stojí. Doporučuji všem.

21.03.2017

Křeček Křeček Peter Fritzsche

Pro všechny začínající chovatele křečků :).

28.04.2015 4 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Krásné čtení, opravdu hezky propracovaná knížka. Jen se mi zdá, že autorka nemá ráda kentaury.... ;)

07.01.2015 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Druhý díl je o dost lepší než ten první. Postavy jsou vyspělejší a mají lepší vlastnosti :). Jediné, co mě dost kazilo požitek z knihy, byla sprostá slova. Na můj vkus tam byly až příliš často ;).

19.11.2014 4 z 5

Ohnivá hvězda Ohnivá hvězda Chris D'Lacey

Krásný díl, ale ten konec byl zdrcující. Mrzí mě, že není přeložen i čtvrtý díl ;)

19.11.2014 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Perfektní knížka!! Kdo si ji nepřečte, přichází o bravurní knižní zážitek! :)

28.10.2014 5 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Kniha mě překvapila, líbila se mi. Nějaké nedostatky tam sice byly, ale jinak jsem opravdu velmi spokojená :).

26.10.2014 4 z 5

Osamělé moře Osamělé moře Patrick Carman

Další překrásný díl! :) Elyonova země je velmi nádherná a fascinující série a tenhle díl potěšil i větším počtem stran :-)

15.10.2014 5 z 5

Ledový oheň Ledový oheň Chris D'Lacey

Druhý díl mě velice mile překvapil. Byl mnohem akčnější a záhadnější než ten první. Opravdu jsem velmi spokojena! :)

13.10.2014 5 z 5

Desáté město Desáté město Patrick Carman

Krásné čtení o dalším neobyčejným dobrodružství Alexy. Kdo by byl řekl, že se v tak útlé knížce nachází tak dech beroucí příběh :).

08.10.2014 5 z 5

Dračí oheň Dračí oheň Chris D'Lacey

Knížka, která mě svým zdánlivě jednoduchým příběhem okouzlila. Kniha je napsána velmi čtivě a čtenáře tak vtáhne do děje, že ji nebude moci odložit. A přitom se v ní skrývá tak,,obyčejný" příběh :-). Opravdu mě potěšila :).

08.10.2014 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Skvělá knížka s perfektním příběhem :) Mohu všem jen doporučit :)

24.09.2014 5 z 5