Jdi a přines hlavu krále

Jdi a přines hlavu krále

Nové, autorem upravené vydání kultovní trilogie historické fantasy! Nové vydání prvního dílu výjimečné ságy historické fantasy, která zaujme strhujícím dějem, živoucími hrdiny a realistickým ztvárněním drsných časů vikingských válečníků. Příběh z doby, kdy Evropu ovládali Vikingové, kdy se národy a bohové starého světa střetávali s nástupem nové civilizace… Dánského krále porazí v souboji samozvanec Godfred, který prahne po obrovské moci a chce z dánského království učinit mocnou říši severu. Syn zabitého krále Leif je vyhnán ze země. Je mu však dána podmínka. Pokud chce získat zpět otcovo dědictví, musí obstát v nelehké zkoušce, při které bude nutno prokázat nejen sílu, ale i odvahu a důvtip....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249313/jdi-a-prines-hlavu-krale-OoB-249313.jpg 4.248

Vlčí věk (1.)

Romány, Fantasy, Historie
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

KAREL6725
11.11.2017

Četlo se to dobře, lepší průměr. Mám rád historickou fantasy a téma vikingu. V žádném případě nedosahuje kvalit Juraje Červenáka.

Kakiko
16.05.2017

Začátek knihy mě nadchnul, říkala jsem si, že pokud to takhle půjde dál, budu mít další velmi oblíbenou sérii, bohužel pak mě mé nadšení opouštělo. Do realistického děje se najednou přidali duchové koní a hmotná bohyně, což jsem špatně přijala, vzhledem k tomu, že předtím tam o existenci nějakého nadpřirozena nepadlo ani slovo (ale já mám osobně s magií trošku problém, tak to berte s rezervou). Jak už bylo zmíněno v komentáři pode mnou, příběhu chybí jakési vyvrcholení, zvrat, či něco hodně intenzivního, co na čtenáře zapůsobí. Za mě průměr.

Ladys
12.05.2017

Možná je to tím, že jsem dal na chválu tady a moc jsem se na knihu těšil.
Po dočtení jsem byl trošičku zklamán. Ale ani nevím proč.
Dobře se to četlo, má to spád, postavy jsou fajn. A přeci jsem pořád čekal, kdy TO přijde. Kdy mě knížka posadí na zadek. Pocit se nedostavil.
Druhý díl mám připraven a doufám, že bude alespoň stejně čtivý , nebo raději lepší.

Ailin
21.03.2017

Kniha mě velice mile překvapila. Rozhodně se jedná o propracovanou a pečlivě připravenou četbu. Postavy jsou reálné, děj svižný a plný nečekaných zvratů a událostí. Skvělé zakomponování severské mytologie a dalších náboženství (křesťanství, Keltové,..). Rozhodně si přečtu i další díly, neboť tahle série za to určitě stojí. Doporučuji všem.

martina1199
28.01.2017

Moje první setkání s tvorbou tohoto českého autora a spokojenost. Sice mi přijde, že se jedná spíš o příběh pro mužské čtenáře, ale bavilo mě to. Vyprávění je živé a zajímavé, kniha je plná akce - kde Leifovi s Helgim nepomůže síla jejich paží, odvaha a zarputilost spolu s vůlí k vítězství, tam se na ně usměje Štěstěna, nebo rovnou Epona :)

Nakonec hlavu získají, ale co bude dál? :)

Overdead
11.09.2016

Kniha ma v celku zabavila a zo začiatku bola aj pútavá. V celku však musím povedať, že podľa mňa bol dej veľmi jednoduchý, miestami predvídateľný a zakončený miernym sklamaním. Navyše potom ako som počul na Světe kníh autora, ako sa povyšuje nad Sapkowského a Červenáka, následne tvrdí ako v Čechách a na Slovensku nikto nevie písať historickú fantasy, som od tohto čakal OVEĽA viac. V závere sa mi dostalo v celku sklamanie a ak toto má byť tá pravá historická fantasy, tak ďakujem neprosím...

vincek1
14.07.2016

Chvílemi jsem bloudil, ale nakonec docela pěkné čtení.

Elvien
19.06.2016

Nemohla jsem se rozhodnout, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky, ale tři jsem dávala horším.Nevím proč, ale čekala jsem, že to bude fantasy, ale on je to spíš historický román s nějakými mytologicko-fantastickými prvky. Každopádně rozhodně dobře napsaný a těším se, až se dostanu k dalším dílům. Četlo se to skoro samo :)

niki-chan
31.05.2016

Tak příběh se mi líbil, ale trošku jsem se místy ztrácela v ději. Popis vikingu zdařilý a celkově dobře čitelný děj.

stdriverlc
24.02.2016

Přesně ten typ knihy, při které se na začátku čtení zachytíte prstíkem a ona vás sveze šupem jako na klouzačce až na poslední stranu. Neskutečně čtivé, napínavé a zábavné dílo. Alou na Larse! :-)