Osamělé moře

4. kniha série Elyonova země. Ještě dříve, než se postavily hradby…, než došlo k souboji mezi Abaddonem a Elyonem…, než se narodila Alexa Daleyová…, žili dva bratři Thomas a Roland Warvoldovi, jejichž minulost byla stejně záhadná jako budoucnost. Vyrostli ve strašných podmínkách sirotčince, odkud uprchli do neznámého, tajuplného světa. Na každém kroku je čekalo vzrušení, dobrodružství a nebezpečí. Jejich příběh vypráví o tajemnu, hledání, přátelství a o záhadách Elyonovy země....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2566/osamele-more-2566.jpg 3.9121

Elyonova země 4.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Into the Mist, 2007

Kniha Osamělé moře

any333
16.08.2018

Oproti Alexe to zase bylo něco jiného, ale protože tohle píšu až po dočtení pátého dílu, musím říct, že ten další je nabytější víc. Trochu mě na začátku vyprávění zarazily podmínky popisovaného sirotčince, protože jsem nenacházela žádné světlé stránky, ale jelikož odtamtud rychle utekli, tak to šlo. Záhada podivného domu a ornamenty na jejich nohou společně se setkáním se sirem Wakefieldem pro mě znamenaly nejlepší scény a také skutečnost plynutí času v sirově úkrytu mi přišla zajímavá. Následné události pak zapadaly do toho, co známe z minulých dílů. Jen bych uvítala, kdyby se objevil jiný nepřítel, aby to nevypadalo jako stále natahovaná série. Tenhle díl se dá prostě označit za takový přechodník mezi místy a událostmi, co jen předznamenává a nebo čeká na jiný.

abelmoony
09.07.2017

V tomto díle sice Alexu moc nepotkáme, ale zato se dozvídáme více o příběhu bratrů Warvoldových. Příběh zatím neztratil své kouzlo a pokud se chystáte na další díl budete tento potřebovat určitě přečtený. Možná je o něco slabší než díly předchozí, ale stále zaujme.

Hoshi
16.06.2017

Když jsem si tu přečetla komentáře, ještě předtím, než jsem otevřela knihu, napadlo mě: "Jako cože? Ona to byla jen trilogie a teď už tam Alexa nebude?" .. Příště už takovou chybu neudělám.
Příběh byl opět odpočinkový, čtivý a ačkoliv to bylo jen Rolandovo vyprávění o jeho a Thomasově minulosti, jsem ráda, že jsem do ní mohla nakouknout.

jaja1989
14.02.2016

nejlepší dil

ellypusik
24.10.2014

Je to těžké napsat komentář k této knize, protože dříve když jsem četla první a druhý díl jsem byla o dost mladší a knihy mě velice bavili, dobrodružství, napětí, válka mezi dobrem a zlem... Ale teď už jsem přece jen straší a kniha je od 11 let...mě je 14, chybí mě tam věci, které si asi každá dívka v mém věku přeje, ale kniha sama o sobě byla celkem dobrá i když asi nejslabší ze všech dílů co jsem četla...ale nevím jak bych hodnotila, kdyby knihu četla před rokem

LucieRej
17.10.2014

Krásné, kouzelné :)

Ailin
15.10.2014

Další překrásný díl! :) Elyonova země je velmi nádherná a fascinující série a tenhle díl potěšil i větším počtem stran :-)

Katja31
06.09.2014

me se to teda strasne moc libilo.......ted si hodlam precist i patou knihu, nebot jsem o ni nevedela.....myslela jsem si ze tenhle 4. dil bude o nicem.....ale spletla jsem se....presne jak hodne lidi rikalo je tahle kniha uzasna...moc dobre se mi cetla a okamzite me vtahla do sveho deje...stzejno jako kazda kniha.......proste pro me je to super kniha...

Proroctví
Proroctví