Osamělé moře

Osamělé moře https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2566/osamele-more-2566.jpg 4 146 10

Elyonova země série

4. kniha série Elyonova země. Ještě dříve, než se postavily hradby…, než došlo k souboji mezi Abaddonem a Elyonem…, než se narodila Alexa Daleyová…, žili dva bratři Thomas a Roland Warvoldovi, jejichž minulost byla stejně záhadná jako budoucnost. Vyrostli ve strašných podmínkách sirotčince, odkud uprchli do neznámého, tajuplného světa. Na každém kroku je čekalo vzrušení, dobrodružství a nebezpečí. Jejich příběh vypráví o tajemnu, hledání, přátelství a o záhadách Elyonovy země.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Into the Mist , 2007

inachisio
28.08.2020 4 z 5

Mě se tahle knížka v mladším věku hodně líbila. Hezky psané, originální a akční. Rozhodně zabaví.

any333
16.08.2018 5 z 5

Oproti Alexe to zase bylo něco jiného, ale protože tohle píšu až po dočtení pátého dílu, musím říct, že ten další je nabytější víc. Trochu mě na začátku vyprávění zarazily podmínky popisovaného sirotčince, protože jsem nenacházela žádné světlé stránky, ale jelikož odtamtud rychle utekli, tak to šlo. Záhada podivného domu a ornamenty na jejich nohou společně se setkáním se sirem Wakefieldem pro mě znamenaly nejlepší scény a také skutečnost plynutí času v sirově úkrytu mi přišla zajímavá. Následné události pak zapadaly do toho, co známe z minulých dílů. Jen bych uvítala, kdyby se objevil jiný nepřítel, aby to nevypadalo jako stále natahovaná série. Tenhle díl se dá prostě označit za takový přechodník mezi místy a událostmi, co jen předznamenává a nebo čeká na jiný.

abelmoony
09.07.2017 4 z 5

V tomto díle sice Alexu moc nepotkáme, ale zato se dozvídáme více o příběhu bratrů Warvoldových. Příběh zatím neztratil své kouzlo a pokud se chystáte na další díl budete tento potřebovat určitě přečtený. Možná je o něco slabší než díly předchozí, ale stále zaujme.

Hoshi
16.06.2017 5 z 5

Když jsem si tu přečetla komentáře, ještě předtím, než jsem otevřela knihu, napadlo mě: "Jako cože? Ona to byla jen trilogie a teď už tam Alexa nebude?" .. Příště už takovou chybu neudělám.
Příběh byl opět odpočinkový, čtivý a ačkoliv to bylo jen Rolandovo vyprávění o jeho a Thomasově minulosti, jsem ráda, že jsem do ní mohla nakouknout.

jaja1989
14.02.2016 5 z 5

nejlepší dil

ellypusik
24.10.2014 3 z 5

Pěkné čtení pro mladé čtenáře.

BooksLucyKing
17.10.2014 5 z 5

Krásné, kouzelné :)

Ailin
15.10.2014 5 z 5

Další překrásný díl! :) Elyonova země je velmi nádherná a fascinující série a tenhle díl potěšil i větším počtem stran :-)

Katja31
06.09.2014 5 z 5

me se to teda strasne moc libilo.......ted si hodlam precist i patou knihu, nebot jsem o ni nevedela.....myslela jsem si ze tenhle 4. dil bude o nicem.....ale spletla jsem se....presne jak hodne lidi rikalo je tahle kniha uzasna...moc dobre se mi cetla a okamzite me vtahla do sveho deje...stzejno jako kazda kniha.......proste pro me je to super kniha...

Saruman
25.03.2011 odpad!

Tak takovéhle zklamání snad nezná hranic! Elyonova země - chci říct, původní trilogie - byla velmi svižná, pohodová série, kde na konci čekala vždy nějaká zajímavá zápletka a následné rozuzlení. První dva díly byly perfektní, třetí díl byl už trošičku slabší, ale stále v nadprůměru. Když jsem se dozvěděl, že Carman ještě napsal čtvrtou knihu o minulosti bratrů Warvoldových, tak jsem si prvně myslel, že to napsal jen kvůli penězům, ale když jsem si přečetl anotaci, hned jsem se myšlenek na tuhle představu zbavil. Knihu jsem si koupil a hned se pustil do jejího čtení, ale hned, co jsem si přečetl první kapitoly, jaksi jsem znejistěl. Tohle že je Carman a jeho svižný styl? Kde jsou ty jeho skvělé nápady a švih, které doprovázely původní trilogii? Řeší se tu současnost a také slibovaná minulost, ale kdybych měl popsat děj každé z částí, zabrala by maximálně jednu větu. No, udělám to hned: bratři Warvoldovi byli sirotci, kteří utekli ze sirotčince, kde se k nim nechovali pěkně, do neznáma, našli podivný dům jistého budovatele, potom našli i toho jistého budovatele a šli s ním odvést děti na nějaký ostrov. V současnosti se děje jenom to, že se vypráví, a až se dovypráví, tak Roland řekne, že teď na ten ostrov míří, a že zlo ještě není definitivně poraženo. Toť vše - pokud čekáte něco víc, tak to máte smůlu. Odpad... no, dobře, to si možná nezaslouží, ale to zklamání opravdu nezná hranic... čekal jsem hodně, ale že to s Elyonovou zemí půjde takhle do kopru, to jsem opravdu nečekal... panu Carmanovi opravdu chúti peniaze :)

Patrick Carman
americká, 1966