Lars, šťavnatá lebka

Lars, šťavnatá lebka

Příběh z doby, kdy Evropu ovládali Vikingové. Kdy se národy a bohové starého světa střetávali s nástupem nové civilizace… Helgi Troll a Leif, dědic dánského trůnu, prchají po prohrané bitvě nepřátelskou krajinou. Ale nezoufají si, protože společnost jim dělá hlava mercijského krále Ethelreda, která má Leifovi zajistit trůn. Jenže návrat do Dánska nebude tak snadný. Náhodné setkání s Kaherdinem, mrzákem s královskou krví a posledním potomkem bájného drakobijce Tristana, vše zkomplikuje. Leif s Helgim se totiž náhle ocitají přímo uprostřed řádění sekty vyznavačů ušatých hadů – stvůr, které si po dlouhých letech spánku žádají maso pannen britských i jiných. Do obchodování s nebohými dívkami se navíc zapojí i nechvalně známý jarl Lars, Štavnatá lebka. A Helgi zjistí, že mezi oběťmi je i jeho milovaná Ulrika. Nezbývá než tasit meče, zapět hrdinské písně a na palubě drakkaru plném berserků se vydat vstříc krvavé řeži všech proti všech! Druhá kniha trilogie Vlčí věk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280310/vlci-vek-2-lars-stavnata-lebka-tOp-280310.jpg 4.228

Vlčí věk (2.)

Romány, Fantasy, Historie
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

KAREL6725
11.11.2017

Mám slabost pro Vikingy , na české poměry slušné čtení.

elenai
25.09.2017

Kdyby to nebylo tááák roztahané... Knihu bych zkrátila na polovinu a bylo by to tak akorát. Námět mě nijak extra neoslovil a vzhledem k tomu, že nesnáším hady... Br! Namísto Helgiho a Leifa mě nejvíce zaujal osud Hakana Básníka a Ragenhildy, tak si představuju příběh z pravé vikingské ságy.

Ailin
11.04.2017

Druhý díl série Vlčí věk se opět velice podařil. Jaroslav Mostecký si stále zachovává svůj styl, ve kterém svět vikingů líčí tvrdě a bez příkras. Během čtení se setkáte s řáděním moru, znásilňováním i krvavými souboji. Popisovaná doba je krutá a každý se musí umět bránit, aby přežil. Velkým plusem knihy jsou rozdílné charaktery všech postav. Autor opět dokázal vylíčit svět i postavy velice realisticky. Celkově mohu tedy knihu doporučit všem nadšencům fantasy literatury se severskou tématikou.

Chidlink
18.02.2017

Průměrná kniha s předvídatelným jednoduchým dějem. Stejně jako první díl nic moc. Dávám 45%. První díl byl o malinko lepší.

Fantasysvet
07.06.2016

Atmosféra časů, kdy se po světě proháněli vikingové na svých dračích lodích, plenili křesťanské kláštery a nechávali za sebou hromady mrtvých, vtáhne čtenáře už od první stránky. Je to svět, který se s nikým nemazlí a zdánlivě neporazitelný hrdina může být v příští chvíli zajat, zraněn, nebo rovnou usmrcen. Ani něžnější pohlaví se zde nesetká se zvláštním zacházením, a když už získáváte dojem, že víte, jak to bude dál, hned na další straně jste vyvedeni z omylu. Vykreslení prostředí se střídá s hojnými akčními scénami a myšlenkovými pochody postav. Ať už se jedná o touhu po slávě a kořisti většiny válečníků, nebo o Leifovu snahu zapomenout na svou záhadnou milou v náručí jiných žen, postavy působí velmi realisticky.

stdriverlc
28.05.2016

Po první části jsem čekal lepší pokračování. Dočteno z povinnosti a kvůli prostředí děje, které se mi jinak náramně zamlouvá. Tři hvězdy.