Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Velice povedená knížka, konečně se mi podařilo přečíst si dobrý thriller z českého prostředí a s českými hrdiny. Nicméně musím přiznat, že konec mě hodně zklamal a byla jsem z něj fakt smutná. Zaprvé byl maličko drsně překombinovaný, zadruhé jsem fakt nechtěla, aby to dopadlo zrovna takhle. I když to teď zní jako fňukání čtenářky, která se nedočkala vysněného konce, ale prostě to tak cítím. Napsáno ale čtivě, na jedno odpoledne super záležitost.

10.09.2022 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Knihu jsem rozečetla dvakrát, protože poprvé jsem se do ní nějak nedokázala donutit. Od autorky jsem jako první četla Kořist, která mě naprosto uchvátila a sfoukla jsem ji za jeden den. Napětí, neviditelný děs a hrůza, přesně to, co mám na hororech ráda. První díl z téhle série se držel na podobné vlně - Hlasy v bouři začaly velice nadějně. Něco neviditelného, děsivého, zima, ticho, prostě naprostá paráda. Na konci už bylo jasné, co je TO něco děsivého, takže to pro mě trochu ztratilo kouzlo, ale na druhý díl jsem se těšila. Výkřiky v temnotě mě ale napoprvé neoslovily. Nechtěla jsem číst, jak dva hlavní hrdinové chodí po baráku a bojují s příšerami, protože scény, popisující boj, sekání hlav, výstřiky krve apod. mě prostě nebaví a spíš znechucují. Nicméně při druhém rozečtení už mě knížka pohltila a těšila jsem se, jak to celé dopadne. Nedopadlo, protože autorka si nechala otevřená vrátka pro další díl. Což je možná fajn, rozhodně si ho taky pořídím, ale doufám, že nebude zbytečně tlustý a plný třískání a rvaček. To za mě není horor, jaký bych si představovala :) . Chci se třást, napětím ani nedýchat a bát se, co na mě z dalších stránek vyskočí, což se obávám, že se u třetího dílu asi úplně nestane, když už víme, kdo je původcem všeho děsivého a už budeme jenom čekat na konec, který buď zničí TO něco nebo naše hlavní hrdiny. Ale třeba mě autorka příjemně překvapí.

09.07.2022 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Tak vám nějak nevím. Karika je za mě jeden z nejlepších autorů. Příběhy má promakané a moc dobře ví, o čem píše. Nejsou to jenom strašidelné bláboly, ale vyprávění, založené na reálných místech, lidech, dějích, děsech, pověrách a tak dále…Stejně jako všechny jeho ostatní knížky, i Smršť mě naprosto pohltila a nedokázala jsem knížku odložit. Příběh byl perfektní a mrazivý, ale nebudu vám lhát, posledních deset stránek mě šíleně zklamalo. Bylo to tak moc zvláštní a filozofické, že jsem z toho pochopila jenom minimum a cítím se hrozně okradená o smysluplné zakončení příběhu. Vlastně ani pořádně nevím, jak to dopadlo, závěr byl zkrátka zdlouhavý a nudný. Na můj vkus asi zbytečně komplikované povídání. Pěkný, ale z Karikových knížek zatím nejslabší.

28.01.2022 3 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Chválím téma. Problematika různých sociálních sítí a internetu obecně už tu byla stokrát, ale tohle je prostě jiné. Celou dobu čtení příběhu nevíte, co vlastně máte očekávat. Kniha je plná postav, ke kterým si vybudujete určitý vztah. Většina z nich je bohužel naprosto ,,nenáviděníhodná" a třeba na takovou Paulinu asi nikdy nezapomenu. Konec čekat nejspíš nebudete, mě teda rozhodně překvapil. Je to mrazivé, chvílemi děsivé a celkově lidsky dost odporné. Doporučuji přečíst.

20.08.2021 5 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Od knížky jsem se nedokázala odtrhnout. Klobouk dolů, jak čtivě je to psané. Člověk se nenudí ani chvilku, děj je svižný a pochopitelný. Žádné přehnané flashbacky, babrání v emocích a sáhodlouhé popisy nesmyslných detailů. Být to film, s radostí se podívám. Cením úžasně vykreslenou hlavní hrdinku. Čtenář má pocit, že všechno prožívá s ní - v záchvatech žárlivosti ji můžete litovat, ale spíš budete mít chuť jí dát facku, a to i přesto, že za to vlastně nemůže. Bude vám sympatická i nesympatická. Když jí bude zle, budete to prožívat s ní. Perfektní práce.

23.04.2021 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Z knížky mám poněkud smíšené pocity. Je zajímavé, jak některé autorky dokážou popsat vztah nebo manželství takovým způsobem, že se do toho člověku vlastně ani nechce. Knížku jsem přečetla jedním dechem, vtáhla mě, naskakovala mi husí kůže, a často jsem byla i znechucená. Postava Viliama mi ke konci vadila tak moc, že jsem podvědomě čekala nějaký jeho špatný konec, aby se mi ulevilo. Všichni víme, že život není peříčko, tahle knížka to dokázala popsat dokonale. Na rozdíl od knih R. Třeštíkové nebyla hlavní hrdinka pitomoučce depresivní, neplácala se ve vlastních pocitech, ale konala. To se mi líbí a dokážu se s tím ztotožnit. Z konce knihy jsem ale smutná a říkám si - opravdu je takový život? Takhle to chodí v manželství? Ne, tomu nevěřím. Každý svého štěstí strůjcem. Proto jedna hvězdička dolů, jenom kvůli mým osobním pocitům. Jinak super, stojí za přečtení.

29.05.2020 4 z 5

Zítra vyjde slunce Zítra vyjde slunce Simona Monyová (p)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!
Jsem opravdu ráda, že po přečtení cca 8 knih od Simony Monyové jsem konečně narazila na jednu, která má šťastný konec. Nicméně vím, že tuhle knížku už znovu číst nebudu. Taky se vám stává, že byste hlavní hrdince nejraději dali přes hubu? To přesně jsem měla s Hedvikou. Jednou by na mě partner vztáhnul ruku, a odcházím. Ona to nedokázala skoro celou knihu, neustále ho omlouval, litovala... I přesto, že ji surově zbil a choval se jak největší hovado, ona se k němu po návratu z vězení vrátila, aby se chudáček náhodou nezasebevraždil. Lidi se jen tak nezmění a s takovým prasetem bych pod jednou střechou nebyla už ani jednu noc. Ondřeje mi bylo akorát tak líto. Vím, co si autorka prožila a jak skončila, ale ty její desítky příběhů o usoužených chudinkach, kterým chlap může sr.. na hlavu, a ony s ním stejně zůstanou ze strachu, aby nebyly samy, uvrhnou čtenáře akorát do deprese a do pocitu, že galantni muži už vymřeli....

30.06.2019

Sedm schodů k moci Sedm schodů k moci Josef Klíma

Nižší než pětihvězdičkové ohodnocení nemůžu dát, a jestliže ho někdo dal, pak to opravdu nechápu. Tohle bylo fantastický čtení a absolutně nic mu nechybělo. Nahlédnutí do politické "žumpy" je věc jedna, ale nemusíte se bát, že byste knize nerozuměli, pokud vám politika nic neříká. Mně totiž taky moc ne, ale i tak jsem si čtení maximálně užila. Je tam příběh, láska, erotika, zrady, nenávist, intriky a sledovat proměnu naivní Aničky v pořádnou sv*ni bylo prostě neskutečně zajímavý a napínavý. Až na konci čtení jsem se dozvěděla, že je příběh inspirovaný Nečasem a Nagyovou, což je o to lepší. Dlouho jsem v knize neobjevila tak zajímavou postavu, která by ve mně vyvolala tolik protichůdných emocí, jako byla právě Anička.

12.03.2024 5 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Očekávání byla vysoká a naprosto naplněná, dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Sekta a její praktiky, ze kterých se vám dělá špatně, naivita členů sekty, možná během čtení pocítíte i časté nutkání obrátit oči v sloup (a možná i začít nesnášet) hlavní postavu. Závěr parádní, napětí tady bylo víc než dost. Fantazie.

29.01.2024 5 z 5

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Musím přiznat, že jsem byla na začátku trochu zklamaná zjištěním, že si autor vybral znovu téma krutých zim a ztrácejících se dětí. To už tu přece bylo v knížce Strach a taky Hlad/Žízeň, ale budiž. Začetla jsem se a první část mi vážně nasadila brouka do hlavy a mrazení do zad. Od půlky to bylo už takové všelijaké, to tajemno, které na Karikových knížkách miluju, tam jaksi nebylo, a poslední část jsem už přečetla hodně zběžně, jen abych věděla, jak to dopadlo. Ten konec byl prostě zbytečně zdlouhavý, ale budiž konečně knížka, která nezůstala nevysvětlená, tahle má jasný konec a navíc, kdo četl Strach ten ví, jak bude děj po letech pokračovat.

05.12.2023 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Rozhodně výrazně lepší než první díl. V přímé řeči konečně uvozovky, takže se to líp čte, děj podstatně zajímavější a nejednou jsem se u čtení zasmála.

11.11.2023 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Nejdřív mi to přišlo všechno moc prvoplánový, dokonalý. Pak se z toho stalo fajn čtení o vyhoření a nečekaném rozhodnutí jít za svobodou. Nakonec jsem skončila hystericky brečící a dočítající poslední stránky za poslechu písničky Zůstaň tu se mnou. Víc nemám co dodat.

07.10.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Autorka má jednu velkou výhodu. Píše velice čtivě a přímočaře, žádné zbytečné omáčky kolem. Nicméně tahle kniha byla podle mě celá taková jedna velká omáčka. Nevýhoda byla asi hlavně v tom, že jsem od začátku tušila, kdo v tom má prsty. A nespletla jsem se. Ničím objevný thriller, nic nového, nic extra zajímavého ani napínavého. Prostě jen takové lehké čteníčko, ze kterého vás ale rozhodně mrazit nebude, spíš je to celé úsměvné. Minimum postav, naprosto jednoduchý děj...Zkrátka takových knih jsou stovky.

22.01.2023 3 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Většinou nemám s hodnocením knížek žádný problém, tady jsem ale byla hodně na vážkách. Hodnotit podle toho, jak je kniha napsaná z hlediska literární kvality, nebo hodnotit podle vlastního dojmu ze čtení? A tak jsem zvolila tři hvězdičky, protože literárně je to pecka. Autor má evidentně velkou fantazii a umí skvěle popisovat prostředí, ve kterém se knížka odehrává. Jenže…mě to bohužel vůbec nebavilo. Zhruba před polovinou jsem začala stránky jen tak v rychlosti pročítat, aby mi nic neuniklo, ale zároveň abych se dostala co nejdřív na konec, protože mě vážně zajímalo, jak to dopadne. Celé se to točí okolo popisu sjíždění řeky, kempování v divočině…autor ho zřejmě miluje a dobře ho zná, takže kdejaký dobrodruh si určitě rád počte a zavzpomíná. Pro běžného čtenáře je to ale nuda. Thrillerem bych to taky nenazývala, protože jsem v napětí nebyla vůbec a možná by mě to bavilo víc jako nějaký kratší film. Knížka je sice krátká, ale zároveň příšerně rozvleklá, nic vás v ní nepřekvapí, minimum děje a nakonec to dopadne tak, jak budete téměř od začátku tušit. Velké plus za nádherný popis přátelství mezi muži, ale to je asi tak všechno. Znova bych to určitě nečetla a knížku pošlu dál :).

06.10.2022 3 z 5

A odkud bych asi tak byl? A odkud bych asi tak byl? Miroslav Karas

Podobně jako u knihy Novinářem v Číně jsem se i u této bavila a byla v neustálém šoku, jak některé země i v 21. století můžou fungovat. Rozhodně stojí za přečtení.

28.07.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Až poté, co jsem zde ohodnotila druhý díl jsem si uvědomila, že jsem zapomněla na hodnocení prvního. Tuším, že druhému dílu jsem nějakou tu hvězdičku ubrala za upadající napětí, kdy už čtenář ví, s čím vlastně hlavní hrdinové bojují a už to celé dostává takovou reálnější podobu, což už není úplně eňo ňuňo. Ale jednička neměla chybu! Tahle kniha je od začátku tichá, napínavá, pořád čekáte na výbuch, na to, co na vás vyskočí. Autorka si ponechala nádech děsivého NĚČEHO jako u Kořisti a to mě hrozně bavilo.

28.07.2022 5 z 5

Otisk Otisk Alexandra Oliva

Knížka mě fakt moc bavila. Je zajímavá a téma je rozhodně originální. Nenudí, nadchne a do poslední stránky čekáte, co se z toho vyvine. Jednu hvězdičku jsem ale musela ubrat - v anotaci knihy je uvedeno, jak Linda Russellová žila odříznutá od okolního světa, do kterého jednoho dne pronikne. Čekala jsem víc popisu a vysvětlení, co se v domě, kde byla zavřená, dělo. Proč se to dělo, jak tam žila, co všechno ji potkalo. Na můj vkus těch retrospektivních scén bylo žalostně málo. A onen moderní svět, do kterého se dostala, byl až moc moderní. Celé to bylo protknuté jakousi blízkou budoucností, která mi vůbec nesedla a opět tu chybělo víc popisu boje Lindy s moderním světem. Bylo to celé takové nedotažené. Škoda.

16.03.2022 4 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

S knížkou jsem měla trochu problém. Obecně se považuji spíš za čtenářku thrillerů, ale proti oddechovkám ze života v zásadě nic nemám. Knížka má velice silné téma, občas dojímá, občas rozesmutní. K postavám jsem si ale nedokázala tak úplně najít cestu, na jejich myšlenkových pochodech mi často něco vadilo. Prostředek knihy je takový zvláštně rozvláčný, kdy už vlastně chcete, ať se něco stane a někam se to pohne, ale ono se pořád nic neděje. Úplně nevím, komu tuhle knihu doporučit. Pro rodiče, ani pro nastávající rodiče mi nepřipadá úplně vhodná, pokud nechcete začít o dětech a jejich zdraví přemýšlet víc, než je zdrávo. Jak říkám, příjemná oddechovka na jedno dvě odpoledne, ale znovu bych si ji nepřečetla.

20.08.2021 2 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Rozhodně patří mezi jedny z lepších, které jsem četla. Po technické stránce - čte se výborně, má to spád, není to nijak komplikované ani nepřehledné. Po dějové stránce se rozhodně jedná o námět, který jsem ještě v jiné knížce nečetla, takže ho hodnotím rozhodně kladně. Pokud někdo tvrdí, že je knížka předvídatelná, tak opravdu není. Já třeba do poslední chvíle netušila. A netušila jsem ani ve chvíli, kdy už nejspíš podle autorky mělo být jasno. Pořád jsem čekala nějaký zvrat situace, za což nejspíš právě mohl ten neobvyklý námět. Hlavní hrdinka je vykreslená neuvěřitelně skvěle. Chvíli s ní souzníte, chvíli byste jí nejraději dali facku. Knížka výborná nejen pro ženy, ale i pro muže. Doporučuji.

20.04.2021 4 z 5

Zapomeň na mě Zapomeň na mě Andrew Ewart

Z knížky mám poněkud smíšené pocity. Ve výsledku se mi líbila, to říkám rovnou. Ale pokud bych to měla rozebrat (elektronickou tužkou :)), pak bych jako největší minusy shrnula toto - ze začátku jsem se do knížky vůbec nedokázala začíst. Bylo to psané tak prazvláštně, oba hlavní hrdinové působili odtažitě, studeně, nesympaticky, čtenář neví, co si o nich myslet. Některé kapitoly mi navíc vůbec nedávaly smysl. Pokud tedy čekáte thriller, který vás okamžitě vtáhne a sednete si z něj na zadek, tenhle to není, a mnoho čtenářů může zpočátku odradit. Když dojde na TO hlavní, o čem je celá knížka, tedy na léčbu, začne děj nabírat na obrátkách. Je to čtivé a napínavé. Nicméně i tak poměrně brzy odhadnete, co se mezi hlavními hrdiny stalo a co oba tají. Pak už se to jenom zvláštně vleče, vzpomínky se prolínají s přítomností, takže občas nevíte, kde se právě nacházíte a co je pravda, a co lež. Konec je takový nemastný neslaný, čekala bych větší bombu. Ale budiž, jako oddechovka to není špatné, jen už si to asi znovu nepřečtu :)

24.03.2021 4 z 5