Adele02 Adele02 komentáře u knih

V kině mě film uhranul a ani jsem nedutala, ale jak to vidím napsané, nevím, nevím :D Některé dialogy mi moc nedávají smysl. Ale to nic nemění na tom, že jsem zase dostala chuť se na to podívat. ♥

26.06.2019 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

2,5*
Tohle bylo tak neuvěřitelně pitomý. Jednička se mi opravdu líbila, ale tady jsem jen neuvěřitelně kroutila hlavou. Dialogy byly neskutečně kostrbaté, nic nedávalo smysl, a když se stalo něco pořádného, nevěnovala se tomu pozornost, jako by to bylo naprosto přijatelné. A překlad taky nic moc.
Akce tam byla, to ano, ale ve fakt špatném provedení. Doufám, že trojka to vytáhne na úroveň jedničky, protože ta byla vážně skvělá.

13.01.2019 2 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Vrah byl jedním z mých prvních tipů, ale je fakt, že mi autorka během příběhu dokázala zamotat hlavu. Ale styl, jakým bylo podáno rozuzlení, se mi nelíbil. Bylo to zvláštní.

21.07.2018 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Maas mi vždycky vyrazí dech...
Jen věčná škoda, že se to všechno odehrává před prvním dílem, takže víte, jak to skončí. A je hodně špatný, že jsem ji začala shipovat nejen se Samem, ale i s Arobynnem? Protože to už mám asi pět chlapů, přičemž nevím, s kým chci, aby nakonec skončila.

21.07.2018 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

2,5*
E...hm. Mělo to ohromný potenciál, to nezapřu. Ale postavy byly tak strašně wtf, že jsem si chvíli říkala, ať je Patrick zabije všechny, nebo ať prostě spadne meteorit a bude vyřešeno - děj neskutečně předvídatelný, postavám se měnil charakter dle libosti a tolik věcí se nedořešilo a zamotalo tak, že se ani smysluplně vyřešit nedaly... Čte se to rychle, to taky neubírám. Do pokračování půjdu, už jen ze zvědavosti, jak se to vyřeší.
A o překladu radši nemluvím...

16.09.2017 2 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

A já tak doufala, že ji zabijou.
Ještě klišoidnější konec než v jedničce. Caden byl neuvěřitelný. A Davy bych už po prvních pár stranách vyhodila z okna. (Hm, možná jsem taky HTS pozitivní.) Beru to jako průměr.

10.07.2017 3 z 5

Saturnské básně / Galantní slavnosti / Romance beze slov Saturnské básně / Galantní slavnosti / Romance beze slov Paul Verlaine

Spíš 3,5*.
Ten překlad je prostě děsnej. Pardon, ale rýmování podle dvou posledních písmenek fakt nefunguje...

10.07.2017 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Slabší než jednička, ale hodně to zachraňoval Percy. A fakt se těším, jak budou všichni pohromadě :D

10.07.2017 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

*fangirl výkřik, fakt obrovský fangirl výkřik*
A já nad tím bádala... možná jsem si na Riordanův styl prostě zvykla. Kdy je to naposledy, co jsem se nad knihou smála tak nahlas, že se po mně lidi ve vlaku otáčeli? Jestli mají být další díly delší a stejně nabité, bránit se nebudu :D Neváhám s maximálním hodnocením ♥

10.07.2017 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Když jsem dočetla Bez naděje, byla jsem z toho docela rozčarovaná. I tak mi ale Holder pil krev natolik, že jsem riskla to zkusit z jeho pohledu. A upřímně? Jsem ráda. Pořád mě neskutečně udivuje, co z něj místy padalo, ale Ztracená naděje dokonale vysvětluje jeho chování v jedničce, kdy se nám přes Sky žádné vysvětlení nedostalo. A autorka ze mě při Lesině dopisu dokonce vyloudila slzičku. Takže hodnocení o trochu lepší než u Bez naděje.

09.02.2017 3 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Poprvé čteno - 17. 11. 2013 - 29. 11. 2013
Re-reading - 31. 8. 2016 - 5. 9. 2016

Tak jo, u toho čtyři a půl asi zůstanu. Pořád je to boží díl, tolik akce, zvratů, a hlavně ten konec! Jo, vždycky mi to vyrazí dech.

05.09.2016 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Prvně čteno - 10. 10. 2013 - 13. 10. 2013, 5*
Re-reading - 26. 8. 2016 - 30. 8. 2016, 4,5*

Tak tady jsem taky přinucena změnit hodnocení. Kdysi to byl můj nejoblíbenější díl a abych byla upřímná, trochu jsem se tomu divila. Začátek se příšerně vleče, to už jen čekám, kdy to konečně přejde na tu akčnější část, a Dimitrij mě tu pořád prostě štval. Adrian je zlatíčko, protože Jill a Lissa ♥ A Abe je taky boží :D Holt tu půlhvězdičku ubírám, ale vcelku se nic nezměnilo. :)

31.08.2016 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Poprvé čteno - 20. 9. 2013 - 24. 9. 2013
Re-reading - 19. 8. 2016 - 26. 8. 2016

Tak tady jsem přinucena změnit hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět. Protože jo, ten začátek se vleče, ale jakmile jde do tuhého, nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Typická Richelle - hodí tam akci, všechno se vyřeší, ale stejně se na konci ještě něco stane a celý se to fatálně posere. Přesně to na jejích knihách miluju. Přemýšlela jsem, že půjdu do Skleněného trůnu, ale když už jsem v tom, jdu rovnou do čtyřky :3
A prostě Adrian ♥

26.08.2016 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Poprvé čteno - 27. 8. 2013 - 30. 8. 2013
Re-reading - 16. 8. 2016 - 19. 8. 2016

To vždycky vobrečim...
Je to slabší než jednička, ale pořád boží. A je tam Adrian. 4,5*.

19.08.2016 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Tak jsem asi divná, ale mně se to fakt líbilo. Asi chápu, co všechny odpuzuje, je to úplně něco jiného, než jsem u Richelle zvyklá, místy to bylo fakt umělé a hodit tam najednou fantasy mi přišlo zvláštní, ale stejně. Pořád je to Mead.

11.07.2016 4 z 5

Bez duše Bez duše Eva Molíková

Tak tedy, čekala jsem něco trochu jiného, ale ten konec, ten konec! Od začátku na maximum zaujatá, vážně jsem si připadala jak v dávné Anglii, až by to šlo i bez toho fantasy :D Na prvotinu vážně super. :)

23.06.2016 4 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Woo, o dost lepší, než jsem čekala. Abych pravdu řekla, docela jsem se bála, ale Sera předčila moje očekávání. Kdyby jen pořád od všeho nechtěla utéct, aniž by pomyslela na následky, dala bych tomu klidně plný počet :)

26.05.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Celkově asi na tři... První povídka se mi líbila asi nejvíc, i když jsem párkrát vrtěla hlavou. Jubilee je skvělá hlavní hrdinka a ten příběh měl spád, to se četlo jedna báseň. 4*.
Pak přišel typický Green, od kterého jsem snad nemohla čekat nic jiného. Všechny postavy zase zvláštní a ten konec mě trochu překvapil, ale líbilo se mi to. 3,5*.
Ale poslední povídka dodala korunu. Hlavní hrdinka je neuvěřitelná *** - je to logické, že. Když se s někým rozejdete proto, že jste ho podvedla, je to jeho vina a absolutně nechápete, proč je na vás naštvaný... Adeline (a ke všemu má stejné jméno jako já!) mě štvala celou dobu a ta povídka byla vlastně úplně o ničem. 2,5* jen kvůli Jebovi.

23.05.2016 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

3,5*
Já vůbec nevím. Příběh byl hrozně složitý a Gretu bych kolikrát bez mrknutí oka vyhodila oknem, Lili a hlavně Einar byli zvláštní, což vlastně všechny postavy. Konec mi stále nejde na rozum a Ebershoffův dodatek a rozhovor mi v hlavě udělal ještě větší guláš.
Ale jo. Čekala jsem něco jiného, ale bylo to čtivé.

30.04.2016 3 z 5

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Miluju Carterovy a Sadiiny rozepře, to jako fakt :D
Jednička byla lepší, ale Kaneovi jsou Kaneovi. 4*.

23.04.2016 4 z 5