Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Velice zajímavá kniha. Některé pasáže se mi zpočátku nečetly snadno, ale nakonec vás kniha tak vtáhne do života posledního válečného roku Německa proloženého zápisky z 15.století s tak poutavým, zvláštním, originálním náhledem, že se nedá odložit. Opravdu stojí za přečtení ! Krásné čtení, pohled do obyčejného života v těžké době z druhé strany očima vzácné duše…,

02.03.2023 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Tato kniha mne naprosto pohltila. Prožila jsem jí naplno. Nemohla jsem od ní odejít, smála jsem se s ní, plakala, chvílemi jsem nemohla ani dýchat. Strávila jsem s ní několik nocí, kdy jsem své postavy nemohla opustit - je to kniha mého srdce.

16.11.2021 5 z 5

Připraven sloužit Připraven sloužit Renata Kalenská

Krásná kniha, velice pěkně zpracované rozhovory s tak vzácným člověkem, na kterého můžeme být hrdí, kéž by nebylo tehdy tolik pomýlených a mohlo být naší vzácné zemi dopřáno řádného, charakterního muže v jejím čele. Moc nám chybí. Děkuji za velice milé a lidské přiblížení tak naplněného života.

21.04.2024 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Nerada píší negativní recenze a to více, když se jedná o oblíbeného autora - respektuji, že každý má na knihu jiný náhled, ale zde to udělat musím! Kniha mne velice zklamala! Miluji detektivky od Camilly, které jsou skvělé, ale toto se opravdu hodně nepovedlo - bohužel. Zdlouhavé, nesmyslné pasáže, které jsem už skoro přeskakovala, ač to nikdy u knihy nedělám, ale hlavně naprosto nesmyslné jednání! To musí asi každý policista či ten, kdo se pohybuje kolem zoufat! Hrozně mě to rozčilovalo - bylo těch nesmyslů opravdu příliš a neodpustitelné - nechápu, jak mohli konzultovat s odborníky! Vzít si na poradu policie o vraždách své dítě?! To je pouze jeden z tak hrozných nesmyslů! Obávám se, že po takovém fiasku už mentalistovi další šanci nedám! Život je příliš krátký na to, aby si ho člověk ukrajoval takovými slátaninami. Je mi to moc líto, raději bych zde napsala něco úplně jiného.

13.04.2024 2 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Vůbec jsem netušila, že jde o pokračování Lososa v kaluži! A měla jsem velkou radost! Tak pro stejně neznalé doporučuji před vlaštovkou lososa . Bylo milé prožít Báry dospělý život, zajímavý náhled do nedaleké budoucnosti. Pěkně se četlo a sledovalo příběhy rodiny, ale nesedlo mi rozkrytí příčiny rozpadu.

27.02.2024 4 z 5

Na vrchol žádné zkratky nevedou Na vrchol žádné zkratky nevedou Ed Viesturs

Výborná kniha! Eda by snad chtěl mít doma každý :D. Vřele doporučuji k přečtení i těm, kteří nelezou. Kniha je hlavně o životní touze a těžké cestě k jejímu naplnění - je to pohled tak poctivého dříče, vysoce morálního člověka, který nic neošidí, lidský život je mu nadevše a pro jeho záchranu nikdy nezaváhá ani vteřinu, milujícího manžela a otce, parťáka, kterého je výhra mít po ruce! Člověk hodně věcí pochopí. Přínosný náhled nejen do světa zóny smrti a také vysvětlení řady tragédií, které si hory vyžádaly

10.11.2023 5 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Knihu jsem po prvním čtení odložila nedočtenou a opět díky ČV se naštěstí nyní k četbě vrátila. U pana Urbana je asi člověk většinou překvapen- nikdy si moc nemůže být jistý, co se mu otevře s novou knihou - někdy naprosto ohromí, někdy vyděsí a mnohdy naprosto převálcuje možná jsem se neuměla prve naladit na knihu ale jsem moc spokojená, že si ke mně opět našla cestu. Tentokrát jsem jí slupla jedním dechem a moc jsem si to užila - přes to, že se zpočátku jeví jako tuctový příběh, rozhodně tomu tak není! Paráda! Jenom mne trochu zklamaly fotografie - příběh tak úžasně naladí a foto na mne působí naprosto tuctově a to je veliká škoda - určitě se dalo s tak krásnýma očima vykouzlit mnohem více - asi tam chyběl Matěj.

01.10.2023 4 z 5

Adolf Loos - privátní portrét Adolf Loos - privátní portrét Claire Beck-Loos

Já jsem z knihy nadšená! Po seznámení se s tvorbou Loose prostřednictvím jeho všech přístupných interiérů v Plzni a nahlédnutím do života jejich uživatelů, bylo touto knihou krásně završeno. Ještě že vznikla potřeba získat prostředky k vybudování náhrobku pro A. Loose, jinak by tato kniha asi nevznikla a tím bychom ztratili jedinečnou možnost prožít alespoň pár let po boku Dolfiho a Lerle, nasát atmosféru jeho práce, být přítomni vzniku řady Looseho realizací, nasát atmosféru doby v Evropě a poznat, jak nebylo lehké žít v okruhu A.L. a zároveň ocenit jeho neskutečnou vizi a obrovské nasazení a nesmrtelný celosvětový přínos společnosti. Výborně zpracovaná kniha- seznámení s historií rodiny Becků, vzniku knihy, okruhu přátel A.L. a skvělá příloha fotografií. Kniha napsaná Claire je autentická, psaná formou krátkých osobních vzpomínek - nemůže být na ni nahlíženo jako na spisovatelku, ale tímto je právě tato kniha jedinečná a vzácná! Skvělé-bravo-děkuji za možnost se s touto knihou potkat! Vřele doporučuji všem spřízněncům A.L.

21.07.2023 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Je to hodně těžká kniha a asi bude hodně čtenářů, kteří to nedají.. Ale je geniálně napsaná - neskutečně obdivuji autorku, jak se jí povedlo tak dokonale vykreslit myšlenkové pochody nemocného člověka a tak krutý a těžký život jeho rodiny, které skvěle doplňují velmi vydařené koláže Ondřeje Dolejšího. Přečetla jsem jedním dechem a bylo tu kruté. Díky této knize si alespoň část statečných, kteří dočtou, dokáže na chvíli představit hrůzný a krutý osud všech zúčastněných. Děkuji všem, kteří se na zrodu tohoto skvostu podíleli a obývací pokoj vám všem ( ba i těm, kterým kvíz nevyšel podle jejich představ)!

11.12.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Příběhy Cormorana a Robin mne baví a těším se na další, ale musím se přidat k těm, kteří by uvítali o pár set stran méně. Mělo by to lepší spád a zavládla by radost a naplnění a ne úleva, že už to má člověk za sebou a konečně se dobral toho, co se stalo. Je mi to líto, ale tak to prostě cítím.

24.10.2022 3 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Je to mistrovské dílo! To se panu Urbanovi opravdu povedlo. Bravo! Knihu jsem hltala a žila jsem ji s jejími hrdiny, projížděla jsem se starou Libní a po přečtení jsem hned zamířila do knihovny pro knihu o Pragovkách.. Největší překvapení mne potkalo při osobním setkání s autorem a jeho příběhem k této knize. Neprozradím -musíte si někde dohledat, ale rozhodně až po přečtení knihy, jinak zrušíte kouzlo !

20.11.2021 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Bála jsem se obsáhlosti, po minulém díle, kdy jsem byla přesvědčená, že by knize prospělo o 300 stránek méně, jsem i myslela, že se dalšího pokračování vzdám, jsem byla mile překvapená, že se četlo rychle. Příběh byl zajímavý, napínavý, do poslední chvíle jsem netušila… jenom si přijdu ošizená koncem, čekala jsem po odhalení odpovědí na mnoho otázek a to se nestalo, škoda.

14.06.2024 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Bylo mi velice příjemné a milé prožít pár dní v knihkupectví Edwarda Livingstona i s jeho roztomilými obyvateli. Moc sympatická oddechovka pro milovníky knih.

08.05.2024 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Zajímavá kniha k zamyšlení nad svým životem. Máme vyspělé zdravotnictví, dopřáváme si v mnohém vysokého luxusu, ale pravdou je, že na mnohé otázky nezná naše medicína odpověď a bohužel asi řada z nás se motá v začarovaném kruhu, ze kterého se našemu lékařství nedaří nás z něj vyprostit, či nasměrovat tak, abychom se vymanili. Bylo by skvělé mít praktického lékaře s rozšířeným přístupem k vnímání člověka jako celku a vzít si z každé medicíny jak západní, tak i východní to přínosné. Kéž by takový přístup byl dosažitelný pro běžnou populaci! Na knize mne trochu zklamalo, že se mnohokrát opakovaly stejné myšlenky a to podstatné se člověk dozvěděl až na konci.

29.04.2024 4 z 5

Byl jednou jeden svět Byl jednou jeden svět Ivan Wernisch

Krásné, nápadité. Již dlouho jsem se tak nenasmàla nad barvitými příběhy starých fotografií. Že bratři Kalouskové měli šroubovací hlavy, to každý ve městě dobře věděl.., musela být radost pro pány Wernische a Hrušku připravit tuto knihu.

06.01.2024 5 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

Knihu velice chválím, pravda je, že jsem musela číst postupně, mnohdy není snadné díky mnoha zmiňovaným jménům, které neznám, ale bylo to velice zajímavé čtení, stejně jako bohatý život Madeleine.

29.09.2023 5 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Kniha se mi dostala do ruky díky ČV23- za což jsem velice ráda! Vřele doporučuji přečíst - zajímavé vyprávění o útěku židovské rodiny z Charkova - hmatatelně popsaná příkoří a těžký život jak v Rusku, tak i následně utečenců, díky autorovo podání si čtenář přímo prožije. Velký přínos knihy vidím v přiblížení pojetí židovství samotnými židy, ve vylíčení fungování celosvětové pomoci a v mnoha osobních vypořádání se s hrůznou minulostí formou následné bezejmenné, nezištné pomoci druhým.

09.04.2023 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

To bylo kraaaaasneeee! Tak milý svěží příběh - paráda ! Děkuji autorce za tak krásnou představu co bude po životě - nikdy na to nezapomenu a budu se moc těšit a doufat… perfektní ! Výborný nápad - výstižné - naprosto uvěřitelné všechny postavy, se kterými jsem vše prožila, dojemné, vtipné, ale hlavně plné naděje - hned se mi na všechny, které člověk ztratil dívá s radostí bez břemene tíživého smutku - doporučuji !

10.12.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásná a milá kniha, která člověka pohladí po duši. Vřele doporučuji. Příběh obyčejných lidí, kteří se dokáží obětovat pro druhé, dokáží odpustit a vidí v druhých hlavně to dobré.

14.11.2021 5 z 5

K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje Radek Jaroš

To byla taková krása!!! Doporučuji naprosto všem i těm, kterým hory nic neříkají! Děkuji Radkovi a všem, kdo se na tom všem podíleli, že nám umožnili prožít všechny výstupy s ním a to tak intenzivně - člověk ani nedýchal hrůzou a napětím a prožíval obrovskou radost při úspěchu, rozčilovat se nad lidskou hloupostí a naprostou drzostí, nevěřícně zíral, čeho je někdo schopen! K tomu všemu překrásné fotografie- opravdu výjimečný zážitek, který přeji všem! Děkuji, děkuji, děkuji! Jdu honem hledat film a reportáže a ještě zažít tu krásu dalšími smysly. Radku BLAHOPŘEJI!

01.03.2024 5 z 5