A235711 A235711 komentáře u knih

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Nejdelší den Adama T. byla moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že už se nemůžu dočkat, až si přečtu další. Při čtení některých knížek mám takový ten pocit, že čtu něco úžasného nebo neskutečně zajímavého, ale u čtení knížek od Patrica Nesse mám pocit „panebože to je to, co jsem přesně hledala". Je to tím, že celá kniha je o mezilidských vztazích, akorát s tím rozdílem, že tam není žádný zbytečně nacpaný děj jako třeba rakovina, znásilnění, rozvod..., které kazí pointu příběhu. Hlavním hrdinou by se totiž mohl stát kdokoliv z nás a to se mi na tom líbí asi nejvíc.
Podle mého názoru bylo účelem příběhu Katie kontrastovat s Adamovým příběhem. Celá ta fantasy část měla ukázat, že i když se svět řítí do záhuby, lidi budou svým způsobem pořád víc zajímat věci jako je přátelství, láska, nenávist a ublíženost. Kdyby se vám tedy někomu zdálo, že příběh o Královně vůbec nezapadá do děje, tak se na něj prostě zkuste podívat z jiného úhlu.

09.06.2018 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Nevím jak se to Cassandře daří, ale její díla jsou čím dál tím lepší.
Nejvíc se mi asi líbí jak rozvíjí dějové i zamilované příběhy do několika stran, takže i když se vám nějaká část tolik nezamlouvá, stejně potřebujete číst dál, protože se tam zároveň odehrává minimálně jedna část děje, u které potřebujete znát rozuzlení.
V této sérii se též Cassandře povedlo vymyslet obrovské množství úžasných kladných hrdinů, jež je nemožné si nezamilovat. Julián a Emma jsou zajisté zajímaví, ale k srdci mi zatím mnohem víc přirostly trojice Kieran, Mark, Cristina a Livy, Kit a Tibo, který je podle mě nejdokonalejší postava celé série.
U knížek podobného typu mám většinou problém s tím, když vztahy dostanou do takové té naprosté zamilovanosti, protože mi to prostě připadá strojené a nereálná. Cassandře se ale lásku podařilo vyjádřit a napsat takovým způsobem, že mě až některé části dojaly k slzám. Celkově si tak nějak nepamatuju, kdy by ve mě čtení knížky vyvolávalo tolik silných emocí najednou, jako je strach, úzkost, radost, pocit perfektních okamžiků a naprostou potřebu obejmout, utěšit, anebo alespoň potkat některou z postav

Musím smeknout klobouk Cassandro,
Pán stínů rozhodně patří mezi nejlepší knížky jaké jsem kdy četla.

15.05.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

SPOILERY!
Tenhle díl mi rozhodně přišel lepší než Dvůr trnů a růží. První třičtvrtě knížky jsem dokonce zvažovala, že dám dokonce i 5*. Vztah mezi Feyre a Tamliem měl zajímavý, ale uvěřitelný konec. Naopak mezi Feyre a Rhyse vznikalo příjemné napětí. Nové postavy jsem si naprosto zamilovala a stejně tak i Velaris.
Krach celého příběhu nastal ve chvíli, kdy zjistili, že jsou svými druhy. Naprosto nechápu, co s tím Maas pořád má, vždyť to naprosto ničí pocitu vtahů, když už víš ten a ten ti je souzený a když s ním zůstaneš, tak budeš navěky šťastná. To, že jsou ke všemu Lucien a Elain též druhý, mi přišlo vyloženě zbytečné. Vůbec nevím jestli budu číst další díl, asi nevidím nic co by mě na něm lákalo.
PS. Mohla by Maas alespoň jednou říct, když se dva lidi vezmou, a neoznamovat to až o několik dní později?

29.04.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

SPOILERY!
Začla bych asi u kladu této knížky.
Nejlepší ze všeho je asi ten svet, kde žijí víly a i víly sami o sobě jsou skvělý nápad. Na S. J. Maas se mi právě líbí, že nepoužívá klasické upíry a vlkodlaky, ale spoustu nezvyklých stvůr a fantastických stvoření.
Postavy jsou taky skvělé, nejradši mám asi Luciena a samozřejmě Rhyse. Feyre mi tedy chvilkami leze na nervy, ale to se snad časem spraví. Ani proti Tamlinovi vlastně vůbec nic nemam.
Jenže tím se dostáváme k největšímu mínusu této knihy a to je vztah Feyre a Tamlina. Celý je to přeslazené klišé a úplně nejlepší je to jak na konci pořád říká jak jsou strašně zamilovaní a jejich láska nikdy neskončí a podobný kecy. Upřímně doufám, že skončí s Rhyse, s tím je alespoň sranda. A nejvíc mě naštvala ta hádanka jejíž odpovědi byla láska, originálnější slovo fakt neexistuje. Jako né, že bych to vůbec neočekávala, obzvláště po dočtení Říše bouří, ale i tak jsem doufala, že se Maas polepší.
Další věc co mě celkem mrzela, bylo to, že se v první části knihy vlastně nic nedělo, naštěstí druhá část už byla nabytá akcí, tak snad v podobném duchu budou pokračovat i zbylé dvě knihy.
Za mě teda 3,4*

24.04.2018 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Už dlouho se mi nestalo, že by se mé očekávání u knihy tak lišilo od skutečnosti.
Asi jsem nečekala, že může být nějaká fantasy kniha napsaná skoro před sto lety tak dobrá.
Největším plusem knihy je její poutavý námět, jehož problematika se řeší dodnes, i když namísto Mloků zde vystupují dnes spíše roboti. Dalším plusem byl styl psaní. Vůbec mi nedělalo problém se do knihy začíst a přečíst 20, 30 stránek, aniž bych si uvědomovala jak rychle to uteklo.
Je tedy pravda, že v 2.části jsem se občas mezi různými novinovými články o Mlocích trochu ztrácela, ale jinak knize nejde nic vyčíst.
Jsem strašně ráda, že jsme tuto knihu měli jako povinnou četbu, neboť bych se k ní asi nikdy nedostala a to by byla nesmírná škoda.

19.04.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ze začátku jsem se bála, jak může být zajímavá kniha, která popisuje tůru dlouhou několik set kilometrů, vždyť to musí člověka za chvíli přestat bavit. Ladislav Zibura mi ale ukázal kouzlo takové pouťe a to, že nikdy nevíte koho potkáte a co zažijete další den. Neskutečně mi vyhovoval autorův smysl pro humor a pohled na svět, rozhodně si musím přečíst knihy i o jeho dalších dobrodružstvích.

19.03.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Už dlouho jsem nečetla knížku, jejíž styl by na mě působil tak uklidňujícím dojmem.
Strašně se mi líbilo, jakým způsobem autorka popsala tématiku homosexuality. Tento příběh jasně dokazuje, že i když je kluk gay neznamená to, že musí být zženštilý, ale může být klidně úplně normální. Celkem vzato jsem měla pocit, že autorka nedělá ze Simonovi situace nějaký velký problém. Jasně že se člověk bojí co na to řekne okolí, ale v dnešní době mi přijde, že naše společnost nebere coming out jako něco pohoršujícího.
Simon a jeho kamarádi byli úžasně stvárněné postavy a nakonci mě mrzelo, že kniha není delší, protože se bojím že tak příjemně napsanou love story ještě asi dlouho nenajdu.

19.03.2018 5 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Tohle je přesně ten typ knížek, kterých je naprostý nedostatek. Je plná zajímavých dospívajících hrdinů, kteří řeší první lásky, maturitu, ples, ale hlavně přátelství. I když hrdinové žijí vlastně normální život, není tam žádný takový ten násilně vměstnaný děj, protože nežijí v zas tak normálním světě, jenže ta fantasy a dobrodružná část naše hrdiny vlastně mine, což mi přijde od autora naprosto geniální nápad.
Je to prostě takový ten typ knihy u které si odpočinete, uklidníte se, nejspíše se zamilujete do všech postav a přitom jediné o co v knize jde je pouto s kamarády.

24.01.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Rozhodně nelituji že jsem se rozhodla si knihu koupit, protože kdykoli se mi teď zasteskne po Wernerovi a Marii-Lauře budu je mít u sebe na poličce. Nádherný příběh z druhé světové války, jedna z věcí co se mi opravdu líbila byl pohled ze dvou stran, jak Německa, tak Francie. Bylo vidět, že lidé žili v bídě a nouzi všude. Jedinou věc co bych z knihy úplně vynechala by bylo Moře plamenů, poměrně mi to připomínalo Titanick. Jinak to byl ale úžasný zážitek

14.10.2017 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Neuvěřitelně obdivuji tohoto autora, protože vymyslet něco tak skvělého, jako je tahle knižní série, muselo dát zabrat. Jediný důvod proč jsem většinu knih musela hodnotit pouze 4* byl ten, že jsem se občas ztrácela, obzvláště v politických pasáží. Prostě na tohle má hlava nemá.
Po dočtení této série se už ale asi nikdy nebudu na svět dívat stejnýma očima.

01.10.2017 4 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Mijazakiho film zámek v oblacích patří mezi mé nejoblíbenější pohádky, proto mě celkem vyděsilo, když se mu od půlky knihy přestal příběh absolutně podobat. Zpětně mi to zas tak nevadí, protože jsem byla alespoň zvědavá jak to celé dopadne.
Nějak se nemohu rozhodnout jestli se mi více líbil film nebo kniha, oboje mělo své klady a zápory. Knížka na mě působila trochu odlechčenějším a zábavnějším dojmem. Navíc mi výjimečně kniha vůbec nezprotivila film, spíše naopak mám pocit, že jsem některým nejasným částem lépe porozuměla.

23.07.2017 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Když jsem začínala číst tuhle trilogii, myslela jsem si že je to kniha spíše pro mladší čtenáře. Ovšem čím déle jsem četla, tím víc si všímala, že tato kniha má takovou hloubku a silný námět, že i já měla problém někdy celý ten děj zpracovat.

05.07.2017 5 z 5

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Přečteno jedním dechem.
Knihy od Ivy Procházkové mi vždy tak nějak pomohou více pochopit samu sebe a tahle nebyla výjimkou. Všeho v ní bylo tak akorát a na tak krátkou knížku v ní byl perfektně rozestavěný děj, takže se člověk nikdy nenudil.

13.06.2017 5 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Myslím, že o téhle knize budu přemýšlet ještě hodně dlouho, neboť to byl asi ten nejdivnější a nejpraštěnější příběh jaký jsem kdy četla. Ovšem nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, to rozhodně ne. Nejvíce oceňuji velmi sympatického hlavního hrdinu a autorovu naprostou upřímnost, i když některých detailů bych klidně byla ušetřena ;)
Chápu, že tahle kniha prostě nemůže mít příliš vysoké hodnocení, holt to není čtení pro každého.

10.05.2017 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Mojí nejoblíbenější postavou téhle série je bezpochyby Nesbitt a fakt mě naštvalo že jeho poslední slova (v knížce) byla o tom, že se poblije :) Jinak mi kniha přišla skvělá a hlavně jiná než všechny typické YA. A upřímně tak nečekaný a zároveň smutný a nádherný konec jsem již dlouho neviděla.

10.05.2017 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Panebože to byla ale kravina.

29.04.2017 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Toto byl můj první thriller a myslím, že si ještě nějakou chvíli žádný nepřečtu. Ne proto, že by mě to nebavilo ale proto, že mě to naprosto psychicky vyčerpalo. Kniha nebyla dokonalá dlouho jsem se nemohla rozhodnout jestli dám 4 nebo 5, bohužel ale nemáš s čím srovnávat, takže nakonec 4*.

30.01.2017 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Krásná česká klasika, na konci mi i slza ukápla.
Když tomu dal člověk šanci nečetlo se to zas tak špatně, i když já mám s tou starou češtinou pořád problém. Jinak to není úplně můj zanr a kdyby to nebyla povinna do školy nejspíš bych si ji nepřečetla. Nicméně této četby rozhodně nelituji.

10.01.2017 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší a nejpromyšlenější Fanfikce, jakou jsem kdy četla. Škoda, že nevymysleli něco originalnejsiho než obraceč času, kterého mám už ve Fanfikcích plné zuby. Za kánon to nicméně opravdu považovat nejde.

07.01.2017 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Knihu jsem dostala na Vánoce a přečetla jsem ji za jediný den. Musím uznat, že jsem hlavní postavě ten její dar záviděla. Děj byl čtivý a námět na knihu byl velmi zajímavý a promyšlený. Na konci mi i slza ukápla. Jen mě mrzí, že postavy nebyli ničím zajímavé. Ne, že by my byly protivné, jenom my prostě nikdo nepřirostl k srdci. Ale i tak si kniha určitě zaslouží pět hvězdiček.

04.01.2017 5 z 5