Soví zpěv

Brémy 2046. Déšť. Vytrvalý, intenzivní, bez konce. Přesto život plyne dál, podle obvyklých pravidel vyspělé civilizace, s jistotou technické dokonalosti. Přívaly kalných vod však protrhnou „absolutně bezpečnou“ Novou hráz... Sedmnáctiletý Armin, jeho devítiletá sestřička Géza a Rebeka, dívka plná otazníků, spolu prožívají tváří v tvář katastrofě vzrušující drama, při němž místo technických zázraků rozhodnou lidské city a činy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340993/sovi-zpev-VLd-340993.jpg 3.882
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Soví zpěv

Greena

Arminovi je 17 let a žije v Brémách jenom s mámou a mladší sestrou. Je rok 2046. Stále prší a blíží se obrovská povodeň. Armin žije v moderním technikou bohatě oplývajícím světě. Každý má svůj personální počítač, se kterým může kdykoli probrat svoje pocity i problémy. Ale bude to stačit? Jak se člověk zachová, když veškerá technika selže a jsme odkázání čelit rozběsněnému živlu…

katerina9455

Za mě by si ta kniha tady zasloužila vyšší hodnocení. Kniha pro náctileté a rozhodně je jak po obsahové, tak formální stránce velice atraktivní. Autorka střídá různé funkční styly a rozvíjí příběh o lásce, hledání vlastní identity při dospívání a to ve světě, který řídí technologie, možná dost brzy aktuální téma. Za mě skvěle napsané a velice čtivé!

Radějka
24.05.2018

Asi jsem pochopila hlavní myšlenku, ale některé části knihy mě absolutně nebraly :/ . Možná, že je tato knížka určena pro starší.

Svatoslav
22.01.2018

Procházková oplývá specifickým stylem, který čtenáři sedne úplně či nikoliv. Soví zpěv baví formou, obsahem už méně. Což je vzhledem ke kombinaci žánrů a čtenářského zaměření škoda.

Kiki22
08.09.2017

Témata a poselství knihy se mi líbila, protože pocit lidské blízkosti nemůže nic nahradit. Nicméně se autorce nepodařilo zasáhnout mě příliš hluboce, dlouhodobější stopu ve mně kniha bohužel asi nezanechá.

A235711
13.06.2017

Přečteno jedním dechem.
Knihy od Ivy Procházkové mi vždy tak nějak pomohou více pochopit samu sebe a tahle nebyla výjimkou. Všeho v ní bylo tak akorát a na tak krátkou knížku v ní byl perfektně rozestavěný děj, takže se člověk nikdy nenudil.

Faila
28.04.2017

Knížka se ke mně dostala v podobě audioknihy, a to velice krásně zpracované! Myslím, že na můj celkový dojem z knihy měla významný vliv jednak použitá hudba a jednak "herecké" zpracování, ale troufám si tvrdit, že i bez nich by se mi kniha líbila. Je to poměrně krátký příběh, a přesto se v něm odehraje mnoho. Na www.citartny.cz je uvedeno, že kniha je o "velké povodni v nás" a myslím, že to je opravdu výstižné. Aspoň já měla po tom hodinu a půl trvajícím zážitku opravdu pocit, že je ve mně velká potopa.

Jolina
16.03.2017

Propast, vztek, hledání, ztráty...tato slova mi při čtení této knížky naskakovala. Není to můj žánr, není to to, co bych vyhledávala - ale myslím, že mnozí dospívající by se v některých minipříbězích našli. Překvapivá kompozice, ale Uzly a pomeranče u mě vedou...

nikikostadinova
22.03.2016

Celkem příjemné víkendové čtení. Rychle se přelouskalo, konec tomu dal spád a jen je škoda, že nebylo více dramatičtějších situací. Ale proč ne ?
PS: jsem na sebe pyšná...kniha přečtena za dva dny :-)

TheShmash
07.06.2015odpad!

Myšlenka zajímavá, zpracováni velmi chabé. Hodně to pokulhávalo, autorka z toho nevyždímala skoro nic. Přestože do toho nějaké myšlenky vložila, neudělala to tak, aby se mě dotkly. Za mě ne.

miiisaaa
23.02.2015

Podle mě je Iva Procházková jednou z nejlepších autorek knih pro děti a mládež. I díla určená dospívajícím mají co říci dospělým... Soví zpěv má v sobě spoustu myšlenek skrytých mezi řádky.

akzena
10.02.2014

Kdybych někdy napsala knihu, chtěla bych, aby byla jako tato:
Komorní, přesto strhující. Hlubokomyslná, přesto přístupná. Zajímavá formálně, jazykově, přesto ne vyumělkovaná.

Problém mobilizuje naše síly.
Dotyk není blízkost.

Joges
29.09.2013

Procházková píše velmi dobře, zajímavě, má velkou fantazii, jen příběh z budoucnosti a některé dějové zvraty mě příliš nenadchly. Druhá polovina knihy je docela napínavá.

Haninkaa
11.04.2013

Je to zajímavé čtění,ale byl by ještě lepší,kdyby to bylo ještě lépe ukončené,jinak nemám námitky,takový pohled do budoucna je stejně zajímavý,jako kniha sama :-)

Eneo
02.08.2012

Nápad dobrý, jen takové nedotažené...

Kituna
18.02.2012

kdyz uz autorka neskace pate pres devate .. tak prvnich nakych 120 stranek o nicem a az na konci to je zajimave .. ale dobry pribeh .. jenze blbe napsany

mishuge

docela dost zajímavé čtení a pohled na svět ze strany armina.. ;)