8722 8722 komentáře u knih

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Pokud máte rádi fantasy, tenhle titul by jste opravdu neměli minout. Na druhou stranu je třeba říct, že děj není moc zapamatovatelný.

24.07.2021 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Píseň Krve byla úžasná. Proto byla tato kniha obrovským zklamáním. Jsem opravdu velmi zklamán. Nesedl mi samozřejmě ten děj, byl opravdu jiný než v první knize. Děj je prostě příliš jednoduchý. Celá kniha se točí pouze okolo toho, že někdo jde s armádou tam, někdo další s armádou tam. Tajemno, a ta atmosféra z prvního dílu zmizela, je pryč. Z celého dílu mám plno otázek a místo aby jich ubylo, tak naopak nich přibylo. Například Kenis, očekával jsem, že již bude vysvětlen. Všechno, co jsem očekával, tu nebylo. Reva mě dost štvala. První půlka knihy se ale stále tak ještě nějak dala...ale v druhé půlce knihy se stalo jen to, že Reva je stále v jednom městě a nic nedělá, Vélin pochoduje s armádou přes celé Králoství, Lyrna odplouvá a zase hned připlouvá, a Frentis je v jednom lese a nedělá nic jiného než, že na jednom místě bojuje jenom s vojáky a osvobozuje otroky. Kromě malého odhalení u Harlicka a odhalení Principa Sedmého Řádu se v tomto díle nezjistilo vůbec nic. Vemte si, že v druhé půlce Písně Krve se toho stalo hodně; Martišský les, Hentes Mustor, Padlé Město, Alpírská Válka...a v tomto díle? Fakt slabota. A fakt mě nebaví číst si sto stránek, jak Reva připravuje město k boji a dalších sto stránek, jak probíhá ta bitva.
Abych ale nekritizoval, dočkali jsme se přidání poznání tohoto světa. Příběh je katastrofální v tomto díle, ale dozvěděli jsme se více o tomto fantasy světě a to je jediné plus. A vlastně se mi i líbilo, že jsme se dozvěděli tolik o Nebeském Otci a Víra trochu zapadla. Volary fakt nesnáším:)
Za mě obrovské zklamání, Písni Krve jsem dal 10/10, této knize dávám 3/10.
Modlím se, aby byla Královna Ohně alespoň o trochu lepší, i když vím, že děj bude zřejmě stejně jednoduchý jako Pán Věže.
Kéž by Volaři zaútočili až v poslední čtvrtině knihy, jako byla v Písni Krve až v poslední čtvrtině Alpírská Válka. Kéž by Anthony Ryan udělal více složitý a zajímavější děj....

07.04.2020 2 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Píseň Krve byla úžasná, dal jsem jí 10/10. Pán Věže byl obrovské zklamání, dal jsem mu 3/10.
Královna Ohně je stále o trochu lepší než Pán Věže, dávám jí 5/10. Přesto je to ale zklamání. Velmi nedůstojné zakončení úžasné fantasy ságy. Příliš mnoho detailů, příliš mnoho hluchých míst, a ten závěr? Závěr je to nejhorší z celé knihy. Hnus. Zkrátka, velké zklamání a nedostačující finále. Škoda, ta série tak dobře začala.

08.04.2020 2 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Skvělý návrat do světa Vélina Al Sorny. Určitě lepší kniha než Pán věže a Královna ohně, za Písní krve to ovšem dost zaostává. Kniha je docela zábavná, tedy až do poslední čtvrtiny knihy - finální obléhání bylo snad nekonečné.

20.03.2021 4 z 5

Půl války Půl války Joe Abercrombie

Nevím no...bylo to fajn, ale oproti dvěma předcházejícím dílům už mě to nějak nebavilo...

12.08.2021 4 z 5

Křižovatka soumraku Křižovatka soumraku Robert Jordan (p)

Rozhodně nejslabší díl celé série. Nějak nedokážu přijít na to, co se v téhle knize vlastně stalo - až na dvě poslední stránky se tu vážně nestalo nic zásadního.

10.06.2021 3 z 5

Pavoučí válka Pavoučí válka Daniel Abraham

Horší než předešlé díly série, ale přesto důstojné zakončení.

23.02.2021 4 z 5

Tyranův zákon Tyranův zákon Daniel Abraham

Velmi dobrá kniha, jenom linka s Cithrin mě nebavila.

05.01.2021 5 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Horší než první díl série. Druhá polovina se docela táhla, místy jsem přeskakoval odstavce.

30.12.2020 3 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Kniha nebyla špatná, ale ani nijak mě nenadchla. Postavy byly fajn, ale oblíbil jsem si jenom Makina. Co mi na knize ale vadilo, je až příliš velká brutalita. Samozřejmě jsem počítal s tím, že to bude brutální, ale až takhle moc? Postava Jorga byla velmi dobře prokreslená, ale ten Jorgův věk mi hodně vadil. Ne kvůli jeho zlu a brutalitě, ale kvůli tomu, jak si v takové věku dokázal získat respekt u mnohem starších a tak.
S hodnocením jsem váhal, ale nakonec dávám 3,4.

30.12.2020 3 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Příjemná změna v žánru fantasy.
Plus jsou jistě skvělé myšlenky a zcela jistě originální nápad.
Linka Hilemora mě příliš nebavila, linka Claya mě bavila celá a linka Lizanne mě bavila až do jejího příchodu z Morsvalu do Carvenportu, když začalo obléhání města. Celkově mě v knize nebavilo mnoho pasáží a občas jsem i přeskakoval odstavce, což dělám málokdy.
Píseň krve byla sice o dost lepší, přesto se jedná o dobrou knihu. Snad budou zbylé dva díly Draconis Memoria ještě více dobré.

19.08.2020 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tak tato kniha mě opravdu velmi překvapila! To je poprvé, co dávám nějaké knize 10/10! Luxusní příběh, a celý ten svět mě nadchl. Pro mě je tato kniha obrovskou inspirací pro mé vlastní výtvory v mé hlavě:)))) Velmi, ale velmi doporučuji!

07.04.2020 5 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Skvělé zakončení série, ale konec byl příliš rychlý. Sanderson to chtěl mít už asi rychle za sebou.

19.10.2021 4 z 5

Srdce zimy Srdce zimy Robert Jordan (p)

Jeden z lepších dílů série.

06.03.2021 5 z 5

Koruna z mečů Koruna z mečů Robert Jordan (p)

V tomto dílu se toho stane vážně málo, až na posledních šedesáti stránkách se začíná konečně něco dít. Není to jeden z nejlepších dílů série, ale i tak to není zas tak špatná kniha.

29.01.2021 4 z 5

Pán chaosu Pán chaosu Robert Jordan (p)

Děj se vlekl. Linka Nyneivy a Elain ztráta času. Elain je pro mě stále jedna z nejvíce nesympatických postav v knize. Kdyby byla kniha dvakrát kratší, vůbec nic by se podle mě nezkazilo. Já sice mám rád dlouhé knihy, ale když je polovina knihy o ničem....

16.01.2021 4 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Nejlepší kniha z této série, to bezpochyby. Ten konec se mi ale nelíbil, a to ze dvou důvodů. Ryan očividně neumí napsat epický konec, což je velké mínus. Druhá chyba konce je uspěchanost - vůbec by mi nevadilo, kdyby měl úplný závěr dvě kapitoly a ne jednu. A ještě by se dalo vytknout, že ten svět je velmi černobílý...draggové se Zkaženými proti všem ostatním.

30.12.2020 4 z 5

Ostří mrtvého muže Ostří mrtvého muže Luke Scull

Místo Fantasy se z toho stalo Scifi. Moderní technologie opravdu neprospěly Temnému fantasy. Fakt že ne. Konec byl taky strašný. Linka s Mariusem velmi nedostačující. Dožaduji se pokračování, protože tohle je ten nejhorší konec na světě. Zklamání.

07.04.2020 1 z 5

Stín krkavce 1–3 Stín krkavce 1–3 Anthony Ryan

Nejlepší série všech dob.

07.04.2020 4 z 5