85098211 85098211 komentáře u knih

Z archívu Sherlocka Holmese Z archívu Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Jako bezvýhradná fanynka spisovatele Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese považuji za výborné všechny povídky v této knize, každá z nich je svým způsobem zajímavá ;-).

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa se nezdá ;-), tato kniha je prozatím nejlepší z řady s advokátkou Tórou. Nejenže tentokrát řeší pořádně komplikovaný případ - navíc v momentě, kdy se zdá být poměrně jasný a skoro vyřešený, je všechno úplně jinak a čtenáři je nabídnuto - aspoň podle mého názoru - dost velké překvapení. Knihu rozhodně doporučuji!

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Kniha je to vynikající, kromě toho skvěle napsaná, no a také atmosféra anglických blat nádherně ponurá - prostě jedním slovem dokonalé!!! ;-)

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Nejpozději po tomto druhém případu jsem si oblíbila nejen Tóru, ale i její autorku :-). Výborná detektivka, která má tu správnou atmosféru a ve které se do poslední chvíle čtenář snaží najít vraha, aniž by však měl reálnou šanci ho doopravdy odhalit. A tak to má být ;-).

27.08.2017 5 z 5

Inspektor French a tragédie ve Starvelu Inspektor French a tragédie ve Starvelu Freeman Wills Crofts

Výborná klasická detektivka a inspektor French sympatický ;-).

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Možná neprávem, ale po Stínadlech se mi tato kniha líbila o něco méně...

26.08.2017 4 z 5

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Hanýžko... Martínku... vzpomínám na vás...

26.08.2017 5 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Začátek, který se odehrává v dávné minulosti, je strhující. Potom už se mi kniha přestala líbit skoro úplně. Poslouchala jsem ji v její audiopodobě a ani výborná interpretace nedokázala zachránit to, co se ani při nejlepší vůli zachránit nedalo...

26.08.2017 2 z 5

Svěřte případ Kallovi Svěřte případ Kallovi Astrid Lindgren

A toto byla druhá detektivka v mém životě. Byla opravdu výborná, autorka umí poutavě psát a já tak nemám co vytknout ;-). Knihu jsem samozřejmě četla v dětském věku...

Detektiv Kalle má podezření Detektiv Kalle má podezření Astrid Lindgren

Tuto knihu od autorky jsem jako dítě vyloženě hltala. V podstatě to byla moje úplně první detektivka ;-).

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nádherná kniha pro děti, plná zajímavých dobrodružství. Četla jsem ji - v daném věku samozřejmě ;-), opakovaně.

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Podle mého názoru definitivně jedna z nejlepších verneovek! ;-) Není v ní tolik popisných pasáží jako u jiných knih - například Dvacet tisíc mil pod mořem jimi oplývá mírou až nadměrnou... Naopak, tato kniha je napínavá a doslova nabitá dobrodružstvím ;-). A také více realistická, než jak je to u autora obvyklé. A právě to jí dodává na výjimečnosti a originalitě.

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Paní Agatha Christie je moje absolutně nejoblíbenější spisovatelka a pokaždé, když si přečtu nějakou další knihu od ní, taky vím, proč to tak je ;-). Také tato kniha je podle mého názoru výborná, k tomu navíc zajímavé a exotické prostředí Karibiku - prostě paráda! :-)

25.08.2017 5 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

První kniha od Agathy Christie, kterou jsem četla poprvé před více než třiceti lety - a seznámila se tak s postavou Hercula Poirota. A od té doby jsem této autorce doslova propadla ;-). Oba příběhy jsou vynikající!
Mimochodem mám doma úplně všechny knihy, které kdy napsala, je toho 84 svazků. A byly vydány francouzským vydavatelstvím Hachette ;-).

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Výborná kniha - i když úplně jiná Agatha, než jak ji známe z detektivek s Poirotem nebo se slečnou Marplovou. Ale stejně dokonale vykonstruovaná zápletka. Za mě opět definitivně hodnocení nejvyšší! ;-)

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Příběhy z doby koloniální Indie vyloženě zbožňuji! Proto si mne získala i tato kniha. Pouze lady Hestonová mi byla hodně dlouho nesympatická a z toho důvodu dávám o jednu hvězdičku méně...

24.08.2017 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha (mám na mysli celou Stínadelskou trilogii) - četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě vynikající!

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha (následující hned po Záhadě hlavolamu) - četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha - četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě skvělé!

24.08.2017 5 z 5

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha - četla jsem ji jako první od tohoto autora hned po jejím vydání v roce 1991 a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!