Svěřte případ Kallovi

Edice Střelka, svazek 85. Neohrožený a skvěle kombinující detektiv Kalle Blomkvist je tu zase! Tomuhle soukromému očku neunikne ani myš, a to je mu teprve třináct let! I tentokrát se zdá, že se v ospalém, pokojném městečku Lillköpingu nemůže nic zajímavého přihodit. Je opět horké léto, prázdniny, rytíři Červené a Bílé růže se buď líně povalují, nebo spolu trochu zápasí. Ale to všechno je jen příslovečný klid před bouří Jednoho dne i v takovém poklidném místě dojde k vraždě. A navíc Kallova nejmilejší kamarádka Eva-Lotta viděla pachatele! Kallovi tedy nezbývá, k jeho nemalé radosti, než se pustit do pátrání a opět prokázat, že on je skutečně ten nejlepší. Ilustroval Josef Novák. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42084/sverte-pripad-kallovi-42084.jpg 4.699

Velký detektiv Blomkvist 2.

Detektivky, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Mästerdetektiven Blomkvist lever farligt, 1951

Kniha Svěřte případ Kallovi

pepa4081
18.08.2019

Všechny tři knihy o Kallovi a jeho kamarádech jsem přečetl za jeden den a noc. Prostě nešlo přestat.
Odteď je mám mezi svými asi třiceti nejlepšími dětskými knihami, které mohu číst kdykoli. Jako bych tam viděl Vlaštovky a Amazonky, trochu Rychlých šípů, Knoflíkové Války… Prostě skvělé. Parta sympatických rošťáků, která se baví, jak to umí jenom děti a k tomu ještě vždy napínavá detektivní zápletka. Dávám nejmíň 20 hvězdiček a doporučuji, doporučuji, doporučuji…
Vrcholně uspokojivé.

26.08.2017

A toto byla druhá detektivka v mém životě. Knihu jsem samozřejmě četla v dětském věku ;-).

MOu598
23.05.2017

Četla jsem v únor 2007. Podle mých poznámek:
Další díl příběhů Kalla a jeho kamarádů.
Dětská napínavá detektivka.
Hezké.

Anett05
09.02.2017

Další napínavý díl ze série Detektiv Kalle byl moc pěkný. Akorát jsem ho přečetla v novějším vydání. Moc se těším na další neboli poslední díl ze série.

Snovač
12.09.2014

Druhý díl Kalle Blomkvista - a neméně působivý. Tato trilogie mě jako malého úplně pohltila. :)

Yalka
24.02.2013

Jak to bylo? "Tuto juje vururahuh!" Nebo tak nějak, ne? :-)

kattyV
16.02.2013

Astrid Lindgrenová takřka neumí šlápnout vedle. Série knih s dětským detektivem Kallem je poměrně odlišná od některých jiných autorčiných knih. Od Pipi Dlouhé Punčošky, Ronji dcery loupežníka nebo Bratrů Lví srdce se liší tím, že se týká úplně obyčejné party dětí. Není zde nic zvláštního nebo nadpřirozeného. Od Dětí z Bullerbynu nebo Lotty z rošťácké uličky zase tím, že se tam dějí věci nadmíru dobrodružné a napínavé. V každé z těch oblastí se autorka umí pohybovat přímo mistrovsky a těžko vybírat, kde je lepší. Asi záleží na každém jednotlivém dítěti, zda dává přednost pohádkovějším motivům dobrodružství nebo příběhům z "obyčejného" života. Já osobně mám ráda úplně všechny.