Kalle Blomkvist zasahuje

Již potřetí přichází proslulý detektiv Kalle Blomkvist k českým čtenářům. A v patách má, jak jinak, ke všemu odhodlané Bílé růže – přátele Anderse a Evu-Lottu. Zase je tu léto, čas prázdnin, a v švédském městečku Lillköpingu znovu vzplála válka dvou Růží. Brzy se ale stane něco, co odvede rytíře Bílé růže jinam, až na jeden ostrůvek u pobřeží, kterých jsou ve Švédsku spousty. Malý kluk Rasmus byl unesen, a kdo jiný by se měl pustit po stopách únosců než Kalle Blomkvist. Vždyť mistr detektiv už má za sebou několik úspěšně vyřešených případů, a jistě svůj um a důvtip opět dokonale uplatní při novém pátrání. Vloženo z: www.babinet.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21443/kalle-blomkvist-zasahuje-0dr-21443.png 4.5139

Velký detektiv Blomkvist 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kalle Blomkvist och Rasmus, 1954

Kniha Kalle Blomkvist zasahuje

pepa4081
18.08.2019

Všechny tři knihy o Kallovi a jeho kamarádech jsem přečetl za jeden den a noc. Prostě nešlo přestat.
Odteď je mám mezi svými asi třiceti nejlepšími dětskými knihami, které mohu číst kdykoli. Jako bych tam viděl Vlaštovky a Amazonky, trochu Rychlých šípů, Knoflíkové Války… Prostě skvělé. Parta sympatických rošťáků, která se baví, jak to umí jenom děti a k tomu ještě vždy napínavá detektivní zápletka. Dávám nejmíň 20 hvězdiček a doporučuji, doporučuji, doporučuji…
Vrcholně uspokojivé.

MCGinger
08.03.2019

Moje oblíbená knižní série z dětství, prostě super dobrodrůžo.

kap66
04.06.2018

Ó, ty nespravedlnosti! Před 40 lety, kdy jsem žila knížkami, ve kterých parta dětí zažívala dobrodružství, se mi Kalle Blomkvist nedostal do ruky - prostě ho v naší vesnické knihovně neměli. Tak jsem si ho přečetla teď, ze dvou důvodů:
- Astrid Lindgrenová byla jedna z prvních autorek, které jsem v životě četla; mnoho let jsem měla mantru "lassebosselisaolleannabritta" a ve skutečnosti jsem bydlela v Bullerbynu
- chtěla jsem zjistit, komu vzdává hold Stieg Larsson (nejlepší z nejlepších) jménem své hlavní postavy.
Už to vím a naprosto souhlasím. A stejně mě mrzí, že Kalle nebyl můj kamarád už v dětství.

Chesterton
19.05.2018

Zase jedna kniha z dětství, ke které jsem se zapomněla přiznat :) Jasně! První skvělé a velice kvalitní (A uvěřitelné Lector :))) detektivky, které jsme jako malé četly:)
Kdeže předloňské Mrazy jsou :(
Potom teprve přišel na scénu pes z Baskervillu:)

25.01.2018

Tuto knihu od Astrid jsem jako dítě vyloženě hltala. V podstatě byly knihy s Kallem Blomkvistem moje úplně první detektivky :-).

MOu598
23.05.2017

Četla jsem v únoru 2007. Podle mých poznámek:
Opět hezky vystavěný napínavý příběh s různými zvraty. Dětská detektivka.¨Čtivé od začátku do konce.

Vlasta155
12.03.2017

Kdysi jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Ani nevím, kolikrát jsem ji přečetla.

Anett05
09.02.2017

Ani třetí díl nezklamal byla jsem do něj úplně pohlcená a mrzelo mě , že to dobrodružství nemůžu prožívat s hrdiny knížky.