5256 5256 komentáře u knih

Autor popisuje organizovaný zločin a korupci v nejvyšších patrech poliky na základě skutečně proběhlých kauz velmi erudovaným a strhujícím způsobem. Kniha je promyšlená a čtivá. DOPORUČUJI.

07.02.2021 5 z 5

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Deník o životě Michala Viewegha je napsán profesionálním a strhujícím způsobem. Název knihy je také velmi trefný. Autor v deníku zachycuje své životní výhry, ale i prohry, čímž čtenáře dostává do děje. Celý deník je silně podbarvený emocemi, které přibližují životní příběh autora pečlivě zapisovaný po celý rok 2020, ale i v dalších etapách jeho života, ke kterým se vrací citacemi z předchozích deníků - Báječný rok a Další báječný rok. Kniha se mi líbila a doporučuji jí k přečtení!

06.05.2021 5 z 5

Deníček moderního fotra 3 Deníček moderního fotra 3 Dominik Landsman

Oddechovka, humor a ironie v 1.
"Nemáte žádný život mimo dítě? Nezoufejte. Lépe sice nebude, ale nakonec si zvykne každý..."

25.10.2019 5 z 5

Přítelkyně z mládí Přítelkyně z mládí Alice Munro

Kniha povídek, kdy jedna povídka je lepší než druhá..
Doporučuji.

05.05.2021 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Krásné. Osud Eddarda Starka se vám zadře pod kůži. K této knize se budu ráda vracet. Doporučuji!

19.06.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

7.díl série krimi románů s hl. postavou komisaře Joony Linny ani tentokrát nezklame. Jen pro začátek 2 mrtví - vykradač hrobů a sexuální násilník. Stopy vedou k někomu, kdo má už být dávno mrtvý...

25.10.2019 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha o ztrátách a nálezech. Pěkné, čtivé, doporučuji.

25.10.2019 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

"Každý je pozvaný. Každý je podezřelý" - kniha o partě bývalých spolužáků, kteří se rozhodnou spolu strávit nový rok ve Skotské "pustině"
1 z nich se nalezne mrtvý. Téměř do konce knihy nevíte o koho z nich se jedná. Za mne dobré. Doporučuji.

21.03.2021 5 z 5

Holka, kterou nechtěli Holka, kterou nechtěli Torey L. Hayden (p)

Příběh o Jessii, která má poruchy chování. Dobrovolná terapeutka Torey s ní pracuje. Postupně zjistí příčiny, a pomáhá s jejich zmírňováním. Velmi přínosná kniha např. pro sociální pracovníky, nebo dětské terapeuty. Doporučuji.

08.02.2021 5 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Vtipné:o). Nezapomeňte, že studenti potřebují peníze a koupí téhle knihy jednomu z nich přispějete na kebab...´"o)

25.10.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Promyšleně vystavěný a dějově strhující román, který nabízí pohled na zásadní okamžiky české historie r. 1968.

11.06.2019 5 z 5

Bety z Bigasovny: Šumavský příběh Bety z Bigasovny: Šumavský příběh Jitka Kačánová

Kniha Bety z Bigasovny poutavě popisuje příběh rodiny rumunských Slováků Bigasů, která se na své životní pouti ocitne na odlehlém statku v Kozích Hřebetech na Šumavě, po odsunu německé menšiny. Autorka líčí jejich těžký život na statku. Dvě členky rodiny Bety a její dcera Jitka odjedou do Rumunska (do Boromlaku a do Bodonoše) zkoumat rodinné kořeny. Jejich pátrání začíná v rumunských kostelích, na hřbitovech a při náhodných setkáních se vzdálenými příbuznými. Poté se obě vrací do Čech. Pointa spočívá v tom, že dcera Bety je Jitka Kačánová, která je autorkou této knihy. Kniha je čtivá, líbila se mi. Doporučuji ji k přečtení pro porovnání údělu žen dříve a nyní. Životní osudy babičky Terezky a maminky Bety na mne silně zapůsobily.

14.05.2024 5 z 5

Tvoříme pro děti Tvoříme pro děti Monika Brýdová

Velmi hezká kniha, jak obsahově, tak i graficky. Vyzkoušela jsem přenos obrázků na triko pomocí termotransferovací tužky. Šití panenky podle střihu paní Brýdové. Oceňuji krásný, jednoduchý návod, krok po kroku. Ještě se chystám na roztomilé medvídky z oříšků, výrobu domácí modelíny a výrobu "jídla" do dětské kuchyňky.

05.12.2023 5 z 5

Malujeme keramiku Malujeme keramiku Caroline Green

Knížka pro kreativce, kteří rádi vylepšují svůj domov. Obsahuje 15 kreativních návrhů včetně šablon.

Ozdobné květináče Ozdobné květináče Bobbe Needham

Pěkná kniha s návody na vytváření barevně ladících květináčů různými výtvarnými technikami.

14.11.2019 5 z 5

Bytové dekorace - zařizování se šarmem Bytové dekorace - zařizování se šarmem kolektiv autorů

Pěkná kniha, vhodná pro toho, jehož hobby je bytový design.

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Kniha o přátelství mezi dublinskou studentkou a básnířkou Frances a její kamarádkou Bobbi. O nástrahách přátelství,milostných trablích či dopadu manželské nevěry...

31.10.2019 5 z 5

Matka, dcera, nebo já Matka, dcera, nebo já Alana Kirk

Čtivé, nabité emocemi. Doporučuji!

24.10.2019 5 z 5

Můj čas Můj čas Bradley Wiggins

Zpověď slavného britského cyklisty. Otevřeně mluví o svých osobních mukách, dřině a odříkání. Nevyhýbá se ani tématu dopingu.

11.06.2019 5 z 5