4xab 4xab komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak tohle je knizka, kterou kdyz doctu, zacnu cist zmova od zacatku. Je v mem zlatem fondu!

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Ne vazeni, tak tohle jsem fakt nedala. Strasny, to se neda fakt cist. Sahla jsem po knizce, neb Miller, a ja si spletla Arthura, kteryho muzu s Henrym, kterej se fakt neda. Vulgarni, sprostej, rejpani se v ho.... O nicem.

09.10.2011 odpad!

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Cetla jsem ji po Navzdory basnik zpiva. Totalne me zmatlo, ze pise i "soucasnosti", ale dobry, fakt dobry.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Myslim, ze tuhle knihu by mel precist kazdy.

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Krasne a citlive napsana kniha, pohladi na dusi.

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Velmi ctiva autobiografie, zvlaste kdyz v dobe kdy vysla a ja ji cetla ne vsichni zminovani byli mrtvi. Ctiva a pikantni, a bez servitek.

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Super knizka. Osobne bych chtela zjistit, ci je rosada uskutecnitelna:-) Knizka fakt kazdeho potesi!

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Krvak. Hrdina je fakt uchyl. Brrrrrr. Autor z povinne literatury ( teda aspon za totace), ale nenechte si ujit.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Teda nejdriv jsem se nemohla zacist, ale pak sr to rozjelo a byl to ficaaaak:-)

Léto na Sicílii Léto na Sicílii Marlena de Blasi

U nas posledni jeji prelozena kniha. Krome gastronomickeho poteseni nam vypravi pribeh Tosci. Ale tak putave, ze jsem ji precetla za noc. Jen si vzpomenu na autorciny knihy a uz mi slinta, jak bakecne pise o jidle. Diky ni se moje obxory a chutove poharky seznamili s necim novym. Diky Marleno!!!

Tisíc dnů v Benátkách Tisíc dnů v Benátkách Marlena de Blasi

Cetla jsem ji jako drujou, ac je prvni. Popisuje jeji zivot a jidlo v Benatkavh a cloveka tesi, ze ta byrokracie u nas, je proti italske prd:-) American neamerican, ja jsem Ital a kdo je vic:-). Precetla jsem ji jednim dechem, a touhou zase se podivst do Benatek, tentokrat ale jinak. Projit je prozit jako ONA.

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Kdyz ctete tuto autorku, doslova se vam sbihaji slimy. Odhaluje pro ctenare jak mista, tak i toskanskou kuchyni. Ja se po jejich stopach v Toskansku aspon trochu vydala a byl ti jak kulinarsky, tak i duchovni zazitek. A ty recepty...... Neda vam to! A jsou uzasny. Kniha meho gusta, perfektne napsana a ctiva.

Hříšně sexy Hříšně sexy Linda Francis Lee

Dobre se to cetlo, ale to je jediny co ve mne kniha zanechala???? Jeji obsah vam asi neulpi, ale prijemne oddechove cteni.

09.10.2011 4 z 5

La bella Toscana – Sladký italský život La bella Toscana – Sladký italský život Frances Mayes

Cekala jsem od knizky mnohem vic:-( Chaby pruvodce toskanskem a sicilii okoreneny par striky ze zivota. Slabota. Ale par receptu se hodi.

09.10.2011 1 z 5

Klub vášnivých botomanek Klub vášnivých botomanek Beth Harbison

Oddechovka, ale prijemne se cte.

09.10.2011 3 z 5

Triáda Triáda Colin Falconer (p)

Nemohla jsem se nejdriv zacist, ale pak uz to jelo, ba primo svistelo. Rozhodne si od autora jeste neco prectu.

Ruiny Ruiny Scott Smith

Sezere, nesezere..... No jo, za blbost se plati. Nevydrzela ksem a koukla jsem se nq kinec. Zajimava forma psani.

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Napinavy od zacatku do konce. I kdyz mi ke konci bylo jasny, ze pravda a laska zvitezi nad lzi a nenavisti:-

Černá sanitka: Druhá žeň Černá sanitka: Druhá žeň Petr Janeček

Jo, rozsirilo se moje povedomi co dalsiho je v urban legene:-) Analyzy stejne ubijejici jako v predchozi knize.

09.10.2011 3 z 5

Docela legrace zjistit cim nas v mladi krmili a strasili:-) Nasledny rozbor a amalyza pribehu po chvili zacina byt nudna a opakujici se.