Léto na Sicílii

Příběh této knihy přenese čtenáře do sicilských hor, do poválečného Palerma vykolejeného válkou, do příběhu nelehké a zakázané lásky a spleti mnoha kultur, které se na Sicílii prolínají. „Ve vile Donnafugata není minulost nikdy příliš vzdálená,“ píše autorka Marlena de Blasi o velkolepém, byť časem značně poznamenaném zámku v sicilských horách, na nějž jednou v létě náhodně narazí se svým manželem Fernandem. Marlena de Blasi se tam spřátelí s Toskou, patronkou této vily, elegantní a krásnou ženou „v letech“, která vzpomíná na svou celoživotní lásku k poslednímu sicilskému knížeti, pocházejícímu z francouzských Anjouovců. Sicílie je zemí kontrastů: velkolepost sousedí s bídou, krása s utrpením, klam s upřímností. Léto na Sicílii nás hlasem Sirén vábí ke sledování příběhu Tosčina života od jejího dětství stráveného v bídě, přes příchod do báječného života v pohádkovém paláci, až po počátek vzájemné lásky mezi ní a knížetem. Kníže Leo se pokouší zlepšit úděl svých vesničanů, ale neuposlechnutí příkazů místní mafie a pokus narušit historický řád majetných a nemajetných ho přijde velmi draho. Teď si Tosca užívá svého značného dědictví v harmonické společnosti složené převážně z ovdovělých žen, které kdysi i se svými muži pracovaly na knížecích pozemcích. Jak se tyto sicilské vdovy umějí vypořádat se svými životními úkoly, jak pečují jedna o druhou a oslavují rituály svého skromného a dobrého života, to je jádrem této knihy. Vypravěčské umění autorky knih Tisíc dnů v Benátkách a Tisíc dnů v Toskánsku nám připomíná, že aby člověk prožil bohatý život, musí ho přijmout v celém jeho smutku i nádheře...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21237/leto-na-sicilii-21237.jpg 4.428

That Summer in Sicily: A Love Story (2007)

Vydáno:, BB art

Arlenka
29.08.2017

Jsem ráda, že jsem díky této knize poznala, co to je být "sicilián-ka" ikdyž vědět, nepovědět. To by se naší české nátuře někdy hodilo. Trochu pro mě pomalejší začátek, ale pak mě příroda, atmosféra a příběh Toscy vtáhli a už jsem popoháněla Toscu ať vypráví.

intelektuálka
05.06.2017

Ano, tady dýchá pohoda Sicilie i její divokost. Příběh pro letní čas a to jídlo - to se mi moc líbilo.

evikt
22.11.2015

Moje "letni" knizka.. Plna jidla, slunce, vody, lasky, Italie!

jessie01
29.07.2015

Velmi čtivě napsaný příběh plný vůní, jídla, slunce a lásky.

Dáda4
12.11.2013

Je to moje první kniha od autorky. Kniha poutavě popisovala osudy hrdinů, jen pro mě málo zacházela do detailů.

Selinute
29.10.2012

Sicílie byla již před staletími nazývána "ostrovem Slunce". A v tomto krásném koutu Itálie se odvíjí příběh zakázané lásky Tosci a knížete Lea. Potěší, upoutá, nezklame.

Danafantom
02.03.2012

Nádherný příběh.

4xab
09.10.2011

U nas posledni jeji prelozena kniha. Krome gastronomickeho poteseni nam vypravi pribeh Tosci. Ale tak putave, ze jsem ji precetla za noc. Jen si vzpomenu na autorciny knihy a uz mi slinta, jak bakecne pise o jidle. Diky ni se moje obxory a chutove poharky seznamili s necim novym. Diky Marleno!!!