4444913 4444913 komentáře u knih

Všechny náhody mého života Všechny náhody mého života Vladimír Dvořák

Příjemná veselá knížka psaná s nadhledem,žádný samožerbuch.Jako jsem měla ráda jeho scénky pro jejich vtipnost a chytrý humor mám ráda i tuto knížku,je vidět že humor byl jeho viděním světa.

25.12.2020 5 z 5

Oh, Jackie Oh, Jackie Kitty Kelley

autorka je hodně ostrá ale když chce tak je i přesná.Cením si vlastního přínosu a pátrání,že pouze neopakuje stará klišé.Šok pokud jde o Jackie mám už za sebou když jsem četla výběr z jejích dopisů a zjistila jsem že to ani náhodou nebyla milá reprezentativní dáma na úrovni ale velmi tvrdá a sebestředná bytost.Tady to vychází taky tak,zejména pokud jde o manželství s Onassisem který byl její pojízdnou kasičkou.Takže pokud si někdo chce nechat zkazit iluze je na správném místě.

25.12.2020 4 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Co dodat.Další skvělý kus Vojtěcha Z.O některých postavách jsem v životě neslyšela,o některých jsem věděla tak něco ale nemůžu říci že bych u každého hesla nenašla něco pro mě nového.Najde se zde spousta postav které člověk zná odjinud,moc užitečná knížka.

20.12.2020 5 z 5

Jejich veličenstva pyramidy Jejich veličenstva pyramidy Vojtech Zamarovský

Vánoční dárek.O původní knížku jsem přišla při stěhování a tento týden jsem tento skvost objevila v antikvariátu za 10korun!!!!!Podle mě asi nejpodrobnější a nejlepší kniha o pyramidách.Samozřejmě to není lehké a populární čtivo ve smyslu "pyramidy jsou v Egyptě,jsou véélké a postavili je možná otroci".Knížka která je naprosto vyčerpávající.

20.12.2020 5 z 5

Buckinghamský babylon: vzestup a pád rodu Windsorů Buckinghamský babylon: vzestup a pád rodu Windsorů Peter Fearon

Ničím výjimečná kniha opakující všechna klišé dostupná jinde.Není horší ale bohužel ani lepší a cenu má asi jen pro konzumenty bulváru za prvé a pro ty kteří se nevěnují britské monarchii blíž.Kvalita fotek neuspokojivá.

07.12.2020 2 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Vzkaz pro Metlu:Deja-vu.Celý život mezi spoustou lidí a najednou během pár let téměř všichni odešli.Od nepřekvapivých(prarodiče)po naprostý šok(partner) a stejně tak si je připomínám neočekávaně a neplánovaně podle filmů,písniček,jídel a podobně.Claudius jako kniha i seriál byla srdcovka mého přítele.Narozdíl od Švejka,kterého hájím jen z piety k tatínkovi který ho miloval(a Muže se srdcem kovboje),knížku Já,Claudius jsem si zamilovala beze zbytku.Starověký Řím mě vždy fascinoval až šokoval krutostí,válkami,počtem vražd,zrad atd.ale teprve kniha Já,Claudius způsobila,že pro mě přestal být jedním z mnoha a vystoupil z davu.A díky seriálu,Dereku Jacobim (a Petru Haničincovi)mi ho začalo být i líto.Nedokážu říci proč ale Claudius bůh a jeho žena Messalina už mě tak nevzala.Takže jestli někomu nevadí velký počet postav a nenudí ho starověk můžu jen doporučit.

25.11.2020 5 z 5

Diana - princezna a její manželské maléry Diana - princezna a její manželské maléry Nicholas Davies

Souhlasím s haki34 že kniha je dobrá jen musím protestovat proti poslední větě-královna od nástupu na trůn prohlašuje že ona abdikovat nebude(o dost rozumněji než Trump a Babiš)protože úkol považuje za celoživotní.Taky mimochodem prohlásila Charlese za schopného srovnání s kýmkoli(v kladném slova smyslu-projev k jeho sedmdesátinám který ovšem otiskl málokdo jelikož byl málo bombastický v porovnání s větami které nikdy neřekla ale také se nikdy nepokusila uvést tyto věci na pravou míru).Osobně-rozhodně Charles všemi hlasy proti Williamovi.

22.11.2020 4 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Pro mě jedna z knih co by si člověk zabalil na pustý ostrov.Na začátku se mladá dáma s nepříliš šťastným osudem seznámí s přitažlivým anglickým gentlemanem,vdovcem,vezmou se a odjedou na jeho sídlo.Tam kde Jane Austenová končí to Daphne teprve rozjíždí a pomalu a trpělivě buduje atmosféru tajemství,nebezpečí a kdesi pod povrchem ukryté hrůzy která mladou dámu skoro zadusí než začne bojovat a nakonec pro oba vydupe nový začátek.Žádná laciná romantika ale román s plnokrevnými postavami a tajemným ale uvěřitelným pozadím.

22.11.2020 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Agatha Christie jako autorka milostného román(k)u?No prosím.Další pseudopoklidné maloměsto kde v pozadí bublají anonymy,vraždy,pomluvy a slečna Marplová.Tentokrát méně nápadná ale ne méně nápaditá.

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Moje zřejmě nejoblíbenější Marpleovka.Pachatel mě nenapadl ani omylem dokud z Jane M.v klídku a pohodě nevypadl.Minispoiler-trošku jsem si myslela na Geralda ale jen proto,že někdo to být musel.Taky na mě zapůsobilo jak se slečny M.dotkl osud jedné oběti,obvykle se Agatha citově neprojevuje jen uvede detaily které budou hrát roli nebo naopak svedou čtenáře z cesty.

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Občas odhalím pachatele,tady se mi to podařilo u Agathy nejdřív.Nevadilo mi to ani trošku,i když po akci "zuby dovnitř,zuby ven"jsem měla viníka před sebou a nepustila jsem ho z háčku až do konce.Stejně jsem byla napnutá jak struna při hledání způsobu a motivu.A i když v tom byly zase prachy skvěle jsem si početla a popřemýšlela.Zase rádobyklidná anglická vesnička plná zajímavých lidí kteří mají co skrývat.

Moje cesta Moje cesta Tony Blair

Byla jsem skeptická a moc se mi do toho nechtělo ale nakonec téměř absolutní spokojenost.I když se Tony jako premiér nakonec trochu "rozplizl",knížka (a Gordon Brown)ho nakonec postavili do lepšího světla.Taky mu trochu dlužím,protože jako amatérské specialistce na britskou monarchii je mi známo že palác dost obviňuje T.B.ze vzniku kultu princezny z Walesu za což si mohou svou nečinností a nadutostí sami.

22.10.2020 5 z 5

Winston Churchill Winston Churchill Vladimir G. Truchanovskij

Tak tudy ne.Velmi nepříjemná vzpomínka na mládí kdy nás oficiální místa ládovala propagandou do bezvědomí.Dvě hvězdičky jen proto,že toto dehonestující a tendenční dílko může sloužit alespoň jako odstrašující příklad.

22.10.2020 2 z 5

Český pitaval aneb Královraždy Český pitaval aneb Královraždy Miroslav Ivanov

Knížku jsem objevila asi před dvěma týdny a jsem ráda že i když se schovávala,neunikla.Napínavé čtení o různých postavách našich dějin,které tak nějak "neměly kliku".Výborná knížka pro každého koho zajímá naše historie.Miroslav Ivanov,to je záruka skvělého čtení.

21.10.2020 5 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Pro mě zážitek.Knížku jsem koupila až poté co jsem z ohlasů zjistila že se ve skutečnosti o předlohu k filmu NEJEDNÁ.A opravdu jsem nadšená seriózností a soustředěním na fakta.Chápu že film má své zákonitosti,potřebuje gradaci ap.ale, i kdybych si hlavu ukopla, vadí mi překroucený děj a historická nedůvěryhodnost a tak jsem do knížky původně nešla.Chybka.Nenápadný poklad který se snad nemůže více lišit od obvyklého stylu knih o královské rodně ignorujícího objektivitu,přesnost a solidnost informací.

21.10.2020 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Dávám pět hvězdiček i když musím poctivě přiznat že Den trifidů je jediné sci-fi které jsem dokázala dočíst.Možná je to tím že technika mě nezajímá(s výjimkou výzkumu vesmíru který mě nevím proč fascinuje),strojům nerozumím ale flora se mi alespoň líbí a nějakou rostlinku poznám.A doma mám jednu aloe.Kniha mě držela v napětí a ani jsem nepomyslela na to ji odložit a to je u mě a tohoto žánru opravdu poklona!

19.10.2020 5 z 5

Třikrát v roli obhájce Perry Mason Třikrát v roli obhájce Perry Mason Erle Stanley Gardner

Kritikové mi mohou podsouvat výtky horem dolem nebo horem pádem ale já si Perryho(a Dellu a Paula)vždycky nehorázně užiju.Strhující tempo,nápadité řešení a suchý humor se vždy hodí.

19.10.2020 5 z 5

Monica Lewinská - Říkali jí stíhačka Monica Lewinská - Říkali jí stíhačka kolektiv autorů

Spolehlivost a kvalitu knihy ukazuje už jen první věta popisu. Prosím pěkně,on byl Bill Clinton odvolán z funkce?Toho pokud vím dosáhl jen Richard Nixon.Kniha popisuje aféru jak (snad) probíhala ale totálně ignoruje jakýkoli přesah.Fajn,Clinton jistě původně lhal když aférku popíral ale třeba pro mě-záleží na tom jestli lhal(i když ve funkci prezidenta USA)když se jednalo o odpovědi na otázky které neměly být nikdy položeny?Nejednalo se v žádném stylu o zneužití funkce,byla to čistě soukromá věc a že to vedlo k pokusu o impeachment je dost nepochopitelné.

06.10.2020 1 z 5

Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice kolektiv autorů

Takový všeobecný přehled,nic moc do hloubky ale základní obrázek to dá.Jednotlivé kapitoly mi přijdou takové zvláštně zvolené,čekala bych nějaké milníky jako jubilea,příchody a odchody členů královské rodiny ,tady bych někdy neodhadla proč zrovna vůbec taková kapitola je.Možná byl po ruce studijní materiál.

17.09.2020 3 z 5

Diana - princezna Waleská Diana - princezna Waleská Tom Corby

Fotografické knihy o Dianě hodnotím obvykle podstatně lépe než ostatní ať už mají představovat pokusy o životopis nebo rovnou je jejich cílem hodně prodat za jakoukoli cenu.U minimálního textu u fotografií se nedá až tak moc zkazit nikde ale v této knize se i s popisky a textíky zachází pečlivě a solidně,zatím bych řekla že nejlíp ze všech vzpomínkových knih s vydáním kolem její nehody.Fotky známé,občas byla z nějaké události vybrána méně publikovaná fotka která umožňuje najednou vidět všechno trochu v jiném světle a uplně změní náladu snímku.Příjemné překvapení.

11.09.2020 5 z 5