Jejich veličenstva pyramidy

Kniha předkládá čtenáři dobrodružnou přehlídku skutečných „kamenných zázraků na Nilu“ a současně nejstarších monumentálních staveb na světě, před nimiž i dnešní člověk stojí v úžasu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15607/jejich-velicenstva-pyramidy-HfM-15607.jpg 4.697
Literatura slovenská, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Perfekt

Kniha Jejich veličenstva pyramidy

Igor1311

Výborná, ako každá Zamarovského kniha. Dejiny Egypta sú pre mňa pomerne veľkou neznámou aj napriek tomu, že krajina faraónov vytvorila jednu z najväčších civilizácii v dejinách ľudstva. Spôsob, akým stavali pyramídy je bezprecedentný. Štýl ich pochovávania je neskutočný. Materiálne vybavenie hrobiek svojich panovníkov je neuveriteľné. Toto všetko a omnoho viac je obsiahnuté v tejto jedinečnej knihe, ktoré je dobré čítať spolu Bohmi a kráľmi starého Egypta.

20.12.2020

Vánoční dárek.O původní knížku jsem přišla při stěhování a tento týden jsem tento skvost objevila v antikvariátu za 10korun!!!!!Podle mě asi nejpodrobnější a nejlepší kniha o pyramidách.Samozřejmě to není lehké a populární čtivo ve smyslu "pyramidy jsou v Egyptě,jsou véélké a postavili je možná otroci".Knížka která je naprosto vyčerpávající.

Claudius
13.11.2020

Nádherná, lehkým jazykem a s laskavým humorem napsaná publikace mistra starověku, pana Zamarovského. Přináší jistou fascinaci, radost z objevování, kterou zejména v závěrečných kapitolách Zamarovský vykresluje tak dokonale, že čtenář má pocit, že je sám v Egyptě, prochází se ve stínu pyramidy v Sakkáře a pod nohami mu křupe písek.
Hvězdičku ubírám jen za úvodní kapitolu, kterou se musí čtenář nějak prokousat. Výčet toho, kdo všechno u pyramid byl a co o nich napsal je jistě zajímavý a přínosný, ale někdy, bohužel, zbytečně zdlouhavý. Myslím, že čtenář knihy tohoto typu nepotřebuje znát všechna měření pyramid, která kdy kdo provedl, přičemž povětšinou nepřesná.
Dodatečnou kapitolu o pyramidologii a pyramidiocii by měli u pyramid vytesat do žulové stély. Bohužel můžete najít fantasmagorické knihy pyramidiotů i zde na databázi a u nich jak velkorysá hodnocení, tak oslavné komentáře plné "otvírání očí".
Jinak naprostá spokojenost, krása, a velké navnadění k dalším publikacím pana Zamarovského.

Finskej
08.10.2019

A) naučná publikace a přitom B) skvělé čtivo. Zamarovský byl génius. Sice se opakuji, ano, ale ono se to dá prohlásit prakticky o každé autorově knize. A když jich člověk pár zvládne, vzdělání si rozšíří podstatně a ani si nějaké námahy nevšimne :-)

Michal1992
19.09.2019

Skvělá kniha, trochu jsem se bál data vydání, přece jenom od té doby vznikly nové teorie, nové objevy, zpřesnila se datace atd. ale vůbec nejsem zklamán, skvělá kniha

JulianaH.
16.06.2019

Pro mě osobně nejhůře stravitelná ze Zamarovského knih, za což ale může spíš můj vkus než to, že by Pyramidy byly objektivně horší. Obecně mi vyhovuje, když se autor zaměří na celé civilisace (ať egyptskou nebo ty mezopotámské), ne jen jejich monumenty.

Elea
10.04.2019

Výborná kniha o egyptských dějinách, bozích a samozřejmě pyramidách.

venora
11.11.2018

výborně napsané, velmi čtivé, doporučuji každému, kdo se, byť okrajově, zajímá o starověký Egypt a pyramidy.