Český pitaval aneb Královraždy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Miroslav Ivanov v mnoha svých knížkách prokázal, že ho přitahují nevyřešené a tajemné případy. Jeho nová práce se snaží objasnit několik vražd, záhadných smrtí a podivuhodných okolností úmrtí některých význačných postav českých dějin. Rébusy jejich skonu autor řeší způsobem „téměř detektivním“, s důvtipem a vynalézavostí sobě vlastními. Často přitom dochází k překvapivým závěrům, někdy i k zpochybnění dlouho tradovaných legend. Ivanov vnáší do české literatury faktu vysoký stupeň profesionální odbornosti, za níž cítíme emocionální zaujetí. Jeho přístup k dějinným faktům tím, jak je heuristický, objevitelský, posiluje v čtenáři vědomí poznatelnosti skutečnosti a zákonitosti společenskohistorického procesu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68168/cesky-pitaval-aneb-kralovrazdy-G5o-68168.jpg 4.337
Žánr
Literatura faktu, Literatura česká, Historie
Vydáno · Orbis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Český pitaval aneb Královraždy

Přidat komentář
icewind
06. ledna

Musím se přiznat, že čím dále do české historie, tím méně se v těch jménech a událostech orientuji, takhle knížka mi pomohla si některé zásadní historická fakta aspoň trochu srovnat a hlavně moc dobře se to čte. Přesto i tak jsem se zejména v kapitole o Albrechtu z Valdštejna pohyboval dost těžkopádně než jsem se zorientoval ve všech pohnutkách, piklích a zájmech tehdejších aktérů....Začátek na mém oblíbeném Kuksu navodil to správnou atmosféru, místo narození Albrechta mám taky za rohem, zkrátka pro mě moc příjemný čtenářský začátek roku. A jak už bylo uvedeno - zkoumání okolností smrti Ladislava Pohrobka je relevantní k datu vydání knihy.

Bumeso
15.06.2017

Poměrně dobrá kniha, ale ta o atentátu na Heydricha mě zaujala víc. Výborné byly kapitoly o Přemyslovcích, nejméně mě zaujala kapitola o Albrechtu z Valdštejna. Nejlepší však bylo číst kapitolu o smrti Ladislava Pohrobka-mohl jsem konfrontovat pravdu s fundovanými dohady pana Ivanova, pardon, Dalibora Daňka.

Bašťák
15.05.2017

Výborná kniha často citovaná v rozhlasové verzi Toulek českou minulostí. Proto jsem se také rozhodl ji číst. Skvělá je kapitola o smrti Václava III, Albrechta z Valdštejna i ostatní. Kapitola o smrti Ladislava Pohrobka (vzhledem k době vzniku) neobsahuje informaci o výzkumu E. Vlčka, který zjistil, že král trpěl vzácnou formou leukémie. V tomto světle je tato kapitola trochu mimo, nicméně i tak obsahuje řadu zajímavých informací.

čtenářka_H
07.08.2013

Naprosto úžasná kniha, kde mě úplně nadchlo pátrání po vrazích Václava III, tuto část jsem přečetla jedním dechem. Kniha se velmi dobře čte a poctivý přístup k faktům je evidentní, i proto mě tak zaujala. Jen lituji, že se mi nedostala do ruky již dávno.....