221B 221B komentáře u knih

Trojice Trojice Lenka Šíková

Nápad zajímavý, hrdinky sympatické, stejně jako oba autoři, jediná věc drhla. Jazyk.
Jak jako jazyk?
No právě takhle.

23.10.2022 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Doporučená četba pro všechny pedagogy na sklonku školního roku. Na začátku školního roku pouze pro ty, co učí přírodopis nebo pracují ve školství více než dvacet let.
Litry krve, hektary kukuřice a střelné zbraně. Nic nechybí.

14.09.2022 4 z 5

Mezi ďáblem a mořem Mezi ďáblem a mořem Maria Adolfsson

Tradiční severská detektivka s vyčerpanými vyšetřovateli a nezbytným sexuálním zneužíváním překvapí svým překladem. Takové názvy jako Rabénkov, Smolivec, Ludkovice snad skončily v překladech 30. let, spolu s Jiříkem Zbrojným a Karlíkem Parkerem?
O zvláštní řeči kamarádky Marike radši pomlčím.

21.08.2022 2 z 5

The Queen Con: Golden Arrow se vrací The Queen Con: Golden Arrow se vrací Meghan Scott Molin

Pokud vás chytil první díl, tak ten další neztrácí dech a má stejné tempo.
.... A jako bonus je tam zmínka o panu Darcym, corgi, flitry, Kloboučník a nakonec se dozvíte, kdo je Golden Arrow. Dobrý, ne?

21.08.2022 4 z 5

Kuprej Kuprej Zuzana Hermanová

Styl psaní SMS zpráv nebo komentářů.
Zamyšlení ne nad knihou, ale nad tím, jestli to nebyla ztráta času.

21.08.2022 2 z 5

Rudá jako krev Rudá jako krev Salla Simukka

Asi od věci, ale moc nevěřím tomu, že by současná dospívající dívka s nadšením nosila Joy od Jeana Patou, klasickou aldehydovou vůni z 80. let, která trochu vyznívá jako Chanel 5.
Product placement byl prostě příliš nápadný. Konec odbočky.

24.07.2022 2 z 5

Historky z Rozmaru Historky z Rozmaru Ben Aaronovitch

Myslím, že autorovi jdou víc romány než povídky.
A také mě dost rušilo při čtení, možná to bylo překladem, často uváděné "běloška", ačkoli to pro smysl děje bylo nepodstatné, jak ta osoba vypadala.

23.06.2022 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Baskicko 10 hvězdiček.
Samotný příběh, no, trochu tamhletoho, trochu tamtoho, ale výsledek je nemastný neslaný a jako bych ten příběh už dřív četla.

23.06.2022 3 z 5

Jak se Lubošek naučil mluvit slušně Jak se Lubošek naučil mluvit slušně Jan Jícha

Názvy těstovin :-)

12.06.2022 4 z 5

Sherlock Holmes a  Krvavá zrada Sherlock Holmes a Krvavá zrada Mark A Latham

Napřed Bram Stoker, nezapomeňte :)

17.04.2022 4 z 5

Tajnosti z ordinací a laboratoří Tajnosti z ordinací a laboratoří Arthur Conan Doyle

Některé příběhy jsou atmosférou podobné přízrakům z blat, jiné připomínají povídky od Wodehouse, jindy zase od Herriota. Ačkoli jinak takové "výběry" nemám ráda, tohle doporučuji.

21.02.2022 4 z 5

Život vidláka Život vidláka Mája Štěrbová

Klišé navršena bez ladu a skladu. Často zpracovávané téma Jak se člověk z města přestěhuje na venkov nepřekvapí ničím novým.

24.01.2022 2 z 5

Dobrodruh z Paříže Dobrodruh z Paříže Dirk Husemann

Do strany 240 jsem myslela, že jde o parodii.
Tak další kniha, kterou jsem nepochopila...

31.12.2021 2 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Kniha se mi líbila, ale popravdě, nepřišel někomu z vás taky ten vztah Caris a Merthina jako by opsaný z Květinky Marty od tety Kateřiny?

30.12.2021 3 z 5

Ernettiho stroj Ernettiho stroj Roland Portiche

Tak po přečtení se omlouvám Danu Brownovi, že jsem ho považovala za korunovaného pitomce. Beru zpět, titul je již obsazen.
Nedoporučuji, slabé i na tento žánr.

19.12.2021 1 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Kdyby tam nebyly ty fotky, tak to ani nedočtu.
Pokud se pan Riggs pokusí o něco jiného, ráda to znovu zkusím, ale tady jsem byla ráda, že je už opravdu konec.

07.11.2021 2 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Azito Haidarová, ty jsi vrtošivá překladatel. Co jsi udělal s Paulou?

06.09.2021 1 z 5

Lucerna v temnotě Lucerna v temnotě Deborah Lawrenson

Kniha pro milovnice vůní, parfémů, vzletných popisů přírody a jejích proměn, odlesků, barev, hříček světla.
Bohužel hlavní hrdinka je dospělá Bella Swannová.

08.08.2021 1 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Mary není Agatha.
Průměrná kniha, která táhne hlavně jménem autorky.

28.07.2021 3 z 5

Síla ticha Síla ticha Robert Sarah

Zvlášť v současnosti doporučuji číst. Po přečtení nediskutovat, nemluvit. Přemýšlet. Zůstat v tichu.

26.07.2021 5 z 5