221B 221B komentáře u knih

Sherlock Holmes a Pláč nevinných Sherlock Holmes a Pláč nevinných Cavan Scott

(SPOILER) A dokonce občas napínavé (ne moc).
Jenom nevím, kde skončilo to dítě?

30.03.2024 2 z 5

Sherlock Holmes a Shadwellské stíny Sherlock Holmes a Shadwellské stíny James Lovegrove

Předmluva byla nejzajímavější.
Pak už jen ploché, plytké, předvídatelné.
Ale stejně to budeme dál číst, když je v názvu Sherlock:)

30.03.2024 1 z 5

Atlasův paradox Atlasův paradox Olivie Blake (p)

Nečetla jsem první díl a po přečtení této knihy nebudu číst další díl. Postavy se potácejí od ničeho k ničemu a vedou rozhovory, které nedávají smysl.
Trochu jako dospělí Ijáčci, ale bez té roztomilosti.

17.12.2023 1 z 5

Tak blízko Tak blízko Sylvia Day

Tuto knihu jsem si půjčila, protože na obalu bylo napsáno SVĚŽÍ GOTICKÝ ROMÁN, což jsem si nedovedla představit.
Zjevně ani autorka, leč v popisu přirození a co s nimi provádět, je poměrně vynalezavá. (Možná tam jsou skryté ty gotické vertikály)

04.12.2023 1 z 5

Po čem rabíni touží Po čem rabíni touží Tuvia Tenenbom

Před přečtením je dobré zjistit si informace o vzniku státu Izrael, o šoa, o podpoře EU Palestině, o tradičních židovských jidlech, zvycích, o oblékání a také by bylo dobré mít základy jidiš a raději si rovnou přečtěte Bibli, Tóru a všechny dodatky.
Pokud tohle zvládnete je to kniha pro vás.
Já doporučuji.

15.10.2023 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Asi jsem neměla napřed číst tolik knih od Pratchetta. Po každém filosofickém pseudomoudru jsem čekala nějaké znevážení a odlehčení toho patosu a ono nic. Ono je to myšleno vážně...

09.09.2023 1 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

(SPOILER) Na obálce nápis Detektivka ve stylu Agathy Christie.
Co se tím stylem myslí? Že tam figurují lidé a vražda? A není to málo, (Antone Pavloviči)?

Přes dlouhé konverzační pasáže se mi nedařilo rozšifrovat charakter postav.

A ještě jedna věc
Citace ze str. 206 (pozor, obsahuje vulgarity)
Už tak je na mě Renata nasraná,.... A teď mi shodíš celou prezentaci kecama o misce.

A strana 206 se neliší od zbytku. Agatho, styď se!

30.07.2023 1 z 5

Ružová vila Ružová vila Peter Gašparík

Čteno v originále (to se chválím:)
Čtení pěkné, zajímavé životní osudy rozvětvené rodiny, občas autor trochu samožer. A teď budu jen doufat, že vo slovenčině to není něco víc hanlivého, než jsem zamýšlela.
Součástí je nevelká obrazová příloha a sbírka básní.

29.07.2023 3 z 5

Vražda de luxe Vražda de luxe B.G. Umirov (p)

Zakoupeno v antikvariátu za 2 koruny jako kniha na cestování.
Odpovídá.

08.07.2023 2 z 5

Z kamene a z vápna Z kamene a z vápna Martin Nesměrák

Didaktický pojaté vyprávění.
Nápad dobrý, provedení tak pedagogické, až mám chuť si sednout rovně a čekat na zazvonění.

25.06.2023 2 z 5

Doba chemlonová Doba chemlonová Jaromír Marek

Takové roztrhané, nesouvislé, přesto milé čtení.
Nevím, jestli to někomu přišlo vtipné, pamětníky to neohromí, protože to zažili a mladší to budou brát jako přehánění.
Jsem ráda za málo politiky v knize.

25.06.2023 3 z 5

Podsvětí Orientu Podsvětí Orientu James S. Lee

Jestli nevíte, proč brát drogy, inspirujte se zde.
Milovníci všeho viktoriánského, pro vás povinná četba (před návštěvou opiového doupěte:)

22.06.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Kniha určená pro ty odvážné dobrodruhy z kanceláří, pro které je nejdivočejší sex ten v pracovní době a nejvíc dramatická věc, která člověka v životě potkává, je výpověď.
Ale překonala jsem se a dočetla jsem ke zdárnému konci, kde oba láskyplně popatří... na výplatu.

21.06.2023 1 z 5

2x mistři klasického hororu: Klenot sedmi hvězd / Carmilla 2x mistři klasického hororu: Klenot sedmi hvězd / Carmilla Bram Stoker

Nevím, jak moc se u druhé části překladatel držel originálu...

14.06.2023 2 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Celkem protivný dědula neustále poučuje okolí. Vtipné části byly spíše trapné. Asi nejsem stavěná na tzv. laskavý humor.

14.06.2023 1 z 5

Hitlerovi sirotci Hitlerovi sirotci David Laws

(SPOILER) Volně inspirováno představou o životě v Německu v roce 1940. Poměrně naivní a filmovou představou (např. navštěva sběrného tábora a odvedení sirotka). Děkuji za chybějící happy end.

25.01.2023 2 z 5

Ostřinec Ostřinec Jan Rupp

Poetické a jazykově nápadité.
Ilustrace Martina Búřila jsou předpokládám uhlem:)

22.01.2023 4 z 5

Obora muflonů Obora muflonů Václav Reithmaier

Literární svět by neutrpěl žádnou ztrátu, kdyby tato kniha zůstala nevydaná.
Vtip nenalezen.
(Jen v anotaci)

20.01.2023 1 z 5

Ďábel v Marshalsea Ďábel v Marshalsea Antonia Hodgson

To bylo napínavé!
Doslov s uvedenými reáliemi a historickými prameny jako bonus.

07.11.2022 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Hlavní hrdinka se současným uvažováním a vyjadřováním, poměrně strašidelné dítě, skoro mluvící pes a veslování. Všechno v balíčku počátku 60. let.
Povinná četba každé sufražetky.

23.10.2022 2 z 5