Dobrodruh z Paříže

Dobrodruh z Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464320/bmid_bonvivan-z-parize-RNR-464320.jpg 4 28 10

Paříž 1851. V továrně na romány Alexandra Dumase píše čtyřicet zaměstnanců oblíbená pokračování Tří mušketýrů a Hraběte Monte Christa. V nejnovějším díle je však mezi řádky něco shnilého, protože je prošpikované státním tajemstvím. Aby Dumas zachránil svou pověst, musí se spojit zrovna se svou největší kritičkou, německou učitelkou Annou Mollovou, která ho udala kvůli příliš nevázaným textům. A tak jejich dobrodružná cesta po Evropě začíná Tento román Dirka Husemanna získal v roce 2020 v Německu titul KNIHA ROKU.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Brána

Die Romanfabrik von Paris , 2020

Mája777
13.03.2024 3 z 5

Hmm, tak tohle se tak úplně nepovedlo. Sice jsem vydržela a dočetla, ale za mě je to nejméně povedená kniha tohoto autora. Škoda.
(13. 3. 24 - 6 802 - 16)

Nefer
11.02.2023

vydrzela jsem do 8 kapitoly. pak uz to nešlo.

AmberTom
22.09.2022 5 z 5

Tak to byla zábava. Něco jako Muž z Acapulca s Belmondem, ale v roce 1851. Prostě zábavné, samozřejmě v mnohém přehnané, typické Dumasovské čtení. Bavil jsem se a četlo se to skvěle. A hloubku v tom opravdu nehledejte, je to prostě jen skvělá jízda...

mnohoknih
06.08.2022 1 z 5

Zvenku huj a uvnitř fuj. Pěkná obálka i název. Ale proč je kniha na obálce označena bestseller, to jsem nepochopila. Postavy se chovají jako blbci, situace jsou šroubované, děj se posouvá vynucenými náhodami. Popis míst je příšerný, člověk si nic nepředstaví. Tenhle blábol se ani nedá označit jako letní čtení. Pouze jako naprostá ztráta času!

TeraBla
22.07.2022 3 z 5

Dobrodružné, to ano, ale něco tomu chybělo. Možná více tajemna a napětí? Nápad dobrý, četlo se to hezky, děj plynul. Taková zábavná jednohubka na léto.

kikies
27.05.2022 4 z 5

Jde o takovou ztřeštěnou variaci na Indiana Jonese jen ve starobylejších kulisách. Dobrodružství za každou cenu, rozmáchlá gesta, z extrému do extrému, permanentně na hraně, to, že jde zrovna o Dumase, je v podstatě úplně nepodstatné. Skoro všechno přehnané, neuvěřitelné a nepředstavitelné. Vnitřně si říkám, že je to vlastně strašně slabý pokus a dobrodružný román, ale sakra dobře se čte! :D

Clara_C
01.02.2022 3 z 5

Pěkná, dobrodružně - pohádková knížka, na pozadí velkých událostí v Evropě. Alexander Dumas je zde spíš jenom jako jméno, které vás zaujme, s historickou postavou má stejný pouze popis vzhledu a Tři mušketýry. Jinak mohl být hlavním hrdinou kdokoliv jiný.
Nicméně přečteno rychle, určitě to nebyla ztráta času.

" Život nás poslal do tvrdé školy. Ale ne proto, abychom selhali, ale abychom se poučili. "

čef
28.01.2022 5 z 5

Očekával jsem něco jako životopis Alexandra Dumase, ale dočkal jsem jen v doslovu jeho zkrácené verze. Vlastní dobrodružný román spíše popisuje autorovo velké srdce, než skutečné události, i když zde, kromě něj, vystupují i další historické postavy. Velká gesta, láska, nenávist a snaha po plném životě toť je to, o čem tato kniha je a proč se tak dobře čte.

221B
31.12.2021 2 z 5

Do strany 240 jsem myslela, že jde o parodii.
Tak další kniha, kterou jsem nepochopila...

Le Chat
04.12.2021 5 z 5

Historické romány Dirka Husemanna jsem si oblíbila, nejvíc se mi líbil Slon pro Karla Velikého. Nejnovější román o monsieur Dumasovi se mi líbil také, nedivím se, že v Německu dokonce získal cenu. Proto uděluji 5 hvězdiček.