žvejka žvejka komentáře u knih

Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Celá série určitě stojí za přečtení. Je to krásný příběh plný pečlivě promyšlených zvratů. Z Monte Christa místy až mrazí.

17.02.2019 3 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Na knihu jsem se moc těšila. Musím ale uznat, že je slabší než příběhy zaměřené přímo na Willa. Čte se dobře, ale nenadchne tolik jako předchozí díly..

03.02.2019

Buch! Buch! Terry Pratchett

Výborná prachettovka. Myslím, že se i docela hodí do naší doby..

25.01.2019 4 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Trvalo mi dlouho než jsem se začetla a začala si příběh užívat.. nicméně se z podivného regimentu nakonec vyklubal klasicky pratchett a já musím dát palec nahoru..

21.11.2018 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Četla jsem podruhé. A i tentokrát jsem to zvládla za pár dní a strašně se těším, až se dostanu k dalšímu dílu :)

03.08.2018

Rudá Sibiř Rudá Sibiř Sam Eastland (p)

Kniha příjemně utíká, nicméně zápletka je slabší než u předchozích dílů...

28.07.2018 1 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Knihu jsem dočetla v noci a musím přiznat, že jsem se trochu bála :). Holly Black napsala krásný příběh o dětské fantazii, dobrodružství i strachu z dospívání... Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale i pro dospělé může být příjemným duchařským odpočinkem.

18.07.2018 1 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

No tak to byla pecka. Perfektní zápletka, napětí, špetička vztahů, moře vědy, a ještě více politických intrik... ne všem odborným výrazům jsem rozuměla, ale i přesto musím říct, že se to čte samo... naprosto dokonalá sci-fi záležitost...

07.07.2018 5 z 5

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Kniha má opravdu originální námět podpořený velkým množstvím ilustrací. Místy bych řekla až přemírou ilustrací. Nicméně krásné kombinuje moderní vynálezy s obdobím páry a dalšími významnými epochami lidstva. Myslí, že je to pro dnešní náctileté moc hezké čtení, bohužel pro mou generaci asi přeci jen trochu naivní...

07.07.2018 2 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Knihu jsem zmákla za pár dní. Nedala se odložit. Střídání současnosti a minulosti bylo dokonale načasováné a nutili vás číst dál a dál...

05.07.2018 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Skvělý humor. Znám ji skoro z paměti.

05.07.2018 5 z 5

Moc hezké čtení. Významná část našich dějin podaná na osudech několika málo lidí. Čtivé a zároveň utřídí dějepis :D

05.07.2018

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Výborné, autorka nezklamala. Kniha sice neutíká tak jako Černooké Zuzany, nicméně se čte velmi dobře a místy z toho milého senilního staříka mrazí. Škoda jen, že závěr byl tak rychlý... S klidným svědomím doporučuji...

26.05.2018 3 z 5

Knihy vetšinou nepůjčuji, ale tahle musela do světa. Krásné čtení, které pohladí po duši. Smrt mi kolikrát přišla až milá, myslím, že obálka ji celkem vystihuje. Jediné co bylo pro mě zvláštní, bylo německé prostředí. Ale za to si mohu sama, protože moc německých autorů nečtu..

28.02.2018 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nejprve mě uchvátila svým obalem a vnitřek ani v nejmenším nezklamal. Autor perfektně zapracoval skutečné historické postavy a báje do příběhu odehrávajícího se v současném světe. Bavilo mě propojení historie, mýtu a reality. Dokonce jsem si pár historických událostí díky knize zapamatovala a později i využila. Celou sérii jsem půjčila mamince, sousedce i přítelovi a všichni mé nadšení sdíleli.

28.02.2018 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Mám přečteno dvakrát. Kniha má spád, neustále drží čtenáře v napětí. Bavil mě i slang, který si placeři vymysleli. Mohu jen doporučit. Poslední dobou vyšlo několik sérií o vzpouře mladých lidí vůči systému apod. tato je i přesto originální. Jen je škoda filmů, které se knižních předloh moc nedrží..

28.02.2018 3 z 5

Zapomenutý ostrov Zapomenutý ostrov Wolfgang Hohlbein

Celou sérii jsem měla půjčenou z knihovny hned dvakrát. Krásné, dobrodružné a neuvěřitelně čtivé. Osobně mám nejraději Dívku z Atlantidy a jejího kocourka :). Vřele doporučuji všem věkovým kategoriím.

28.02.2018 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Velmi příjemně vyprávěný příběh, bez zbytečných odboček a hluchých míst. Kniha mě bavila o mnoho více než film.

25.01.2018 3 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Výborně psaný příběh založený na vědeckých teoriích. Perfektně promyšlená zápletka i propracované prostředí. První díl jsem přečetla asi za dva dny na dovolené a hned jsme jeli pro další díl. Celou sérii jsem četla dvakrát a dodnes vřele doporučuji.

19.01.2018 5 z 5