zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Do temnoty lidské duše mě zavedl další případ Josie Quinnové a jejího parťáka i přítele Noaha. I tento díl byl skvělý, četl se báječně, nechyběla mu svižnost i jiskra. Naše hrdinka Josie dostane na konci příběhu krásný dárek. Docela mě potěšilo, že si Trouta tak oblíbila a zamilovala. I kvůli němu se těším na další díl. A také jsem ráda, že se Josie konečně vyrovnala se svou děsivou minulostí.

09.11.2023 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Od Helen Fieldsové je to moje první přečtená kniha. A určitě ne poslední, plánuji číst i její známou Dokonalou sérii krimirománů.
Poslední na řadě je super propracovaná detektivka z nevelkého ostrova Mull, ležícího daleko od Skotska. Případ ztracené dcery, který řeší kanadská soukromá vyšetřovatelka Sadie, je opředený mýty, legendami, dávnými rituály, které sahají daleko do historie ostrova. Trošičku rozpačitý začátek vyvážil nečekaný i dojemný závěr románu. Ten se mi tedy líbil moc !

08.11.2023 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Při čtení této milé knížky jsem se téměř pořád usmívala. A jelikož i já patřím do zmiňované věkové kategorie, něco mi bylo blízké, něco známé, něco jsem chápala a něco ne. Ale bylo to fajn.
Nenáročné, oddechové, takové jako život sám !

05.11.2023 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Rozlučka na ostrově se mi líbila z autorčiných knih nejméně. Dlouho, dosti dlouho, mi trvalo než jsem se začetla a dostala do děje, tentokrát to nějak nešlo. Ten propletenec šesti kamarádek a jejich ještě propletenější a zamotanější vztahy jsem nemohla pochopit... Až ke konci se mi začalo vše vyjasňovat a já chápala souvislosti, až posledních sto stran mě příběh bavil. Ani k jedné z postav jsem si nenašla kladný vztah a přiznávám se, že jsem v jeden moment i chtěla přestat číst... Vždyť mám doma z knihovny tolik krásných titulů...a nestíhám. Nakonec jsem ráda, že jsem dočetla. Možná jsem jen měla čtecí krizi, tak nevím, ale od Lucy Clarke budu číst knihy i nadále !

03.11.2023 3 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Proč chce Maddie zničit téměř dokonalý Amandin život ? Na tuto otázku vám dá odpověď psychologický thriller české autorky. Kniha se dobře četla a já se u čtení bavila. Trošku mě překvapilo, že autorka nezasadila děj příběhu do českého prostředí, ale vlastně proč ne ? Děj i postavy příběhu jsou fiktivní a tak se příběh může odehrávat kdekoli. Příběh měl napětí i spád, konec byl pro mne překvapením, i když těžko uvěřitelným. Fajn čtení !

31.10.2023 4 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

V zapadlém okrese, kde se všichni znají, se ztratí malý chlapec Jeremiah. Až sníh zahladí všechny stopy a napadá další rok spousta nového sněhu, případ upadne v zapomnění, až pak po mnoha letech vyjde pravda najevo.
Skvělý román, dynamické a napínavé čtení, které nenechá čtenáře vydechnout. Atmosféra příběhu se dostane čtenáři do duše a úplně jej pohltí. Již mám připraven další Freemanův román ke čtení - Vzpomínky. Doufám, že budu stejně spokojená a nadšená.

30.10.2023 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Historické romány z doby poválečného Československa opravdu nečtu moc často, toto období našich dějin nebývá až tak často zpracováno do podobného románu. Román je zpracován skvěle, místy jsem měla pocit, že mě děj doslova vcucl do té doby a já žiji v roce 1946...Postava Hedviky Adlerové se mi líbila, i když byla smyšlená, určitě podobná mohla žít a žila. Její přítelkyně, spisovatelka Marcia Davenportová, mi byla známá a její román jsem v mládí četla.
Nulté hodině dávám 4*, i přesto, že je krásně napsána a paní autorka je velmi talentovaná. Mně osobně totiž nesedlo politikaření v příběhu, i když chápu, že to bylo pro souvislosti v ději nutné. To prostě není můj šálek čaje... Jinak super !

27.10.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Přidávám se k nadšeným čtenářům ! I mě Pomocnice lapila do osidel napětí již od prvních stránek a skutečně nepustila až do samotného závěru. A pak opět skvělý epilog, který mě přivedl i k zamyšlení a úsměvu... Vždyť pomocnice nemusí být jen služka na domácí práce... !
Téma knihy nikterak originální, zato zpracování jedinečné ! Výborný thriller !

26.10.2023 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Nechci zapomenout na neděli, ale ani jen tak rychle nezapomenu na román Zapomeňte na neděli od Valerie Perrinové. Román ověnčený cenami, který se mi hodně líbil ! Netradiční i originální kompozice románu, dva silné příběhy, přičemž ten o nekonečné lásce Hélene se mi usadil v srdci. Dívka Justine, která pracuje v Hortensii, což je domov důchodců, nás životem Hélene provedla dokonale. I samotný příběh Justine a jejího bratra Julese byl fascinující, ztráta rodičů, život u babičky a dědy, odkrývání rodinného tabu...
Od této nadané francouzské autorky jsem četla všechny její romány, no momentálně Zapomeňte na neděli vede !
A ta obálka, hortensie na obálce a o Hortensii uvnitř románu ! Na obálku se nemůžu vynadívat. Nádherný román !!!

23.10.2023 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

E. M. Wisemanová je autorkou silných, srdceryvných i dojemných příběhů. Opět to potvrdila ve své knize Ztracené dívky z Willowbrooku. Nebylo to příjemné ani odpočinkové čtení, to tedy ne. Příběh Sage Wintersové, která se vydá hledat svoji sestru-dvojče do údajně státní školy Willowbrook, je otřesný, děsivý a těžko pochopitelný či uvěřitelný. Autorka se inspirovala událostmi skutečnými, takže ta představa je o to hroznější... Ráda jsem si knihu přečetla, začátek příběhu byl hodně popisný na úkor děje (jak píše i moje oblíbená Šánka), ale pak jsem stránky doslova hltala. Dokonce jsem odhadla pachatele, což nebývá časté, ale podařilo se mi to. Přečtěte si i vy, příběh, který vede k zamyšlení... !

20.10.2023 4 z 5

Vražda za trest Vražda za trest Catherine Shepherd

Sérii detektivek od německé autorky Catherine Shepherd čtu moc ráda, líbí se mi jejich nekomplikovanost, čtivost, přímočarost a v neposlední řadě i patoložka Julie Schwarzová. Takže i Vražda za trest mě nezklamala a čtení jsem si vychutnala.
Staré hříchy vrhají dlouhé stíny - Agatha Christie

19.10.2023 4 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Šestý díl série Panský dům dočten. Cítím uspokojení s příjemným závěrem, v který jsem doufala a také spokojenost s celou ságou. Tento díl byl posledním, myslím, že by už nebylo vhodné sérii prodlužovat, mě by to už pak nudilo. Stačilo, i když se mi čtení opravdu líbilo ! Tentokrát jsem zavítala do let válečných a sledovala osudy svých hrdinů v době bombardování, hladovění, v čase, kdy je Marie odloučena od svého Paula a manželství hrozí rozpad.
Krásný název Shledání ukončuje tuto ságu a já jsem ráda, že jsem se také shledala s obyvateli panského domu a nyní se s nimi i rozloučím. Hezké to bylo, moji milí !

17.10.2023 5 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Předně musím paní autorce pomyslně zatleskat, napsala úžasný knižní debut !!
Stíny nad Pecan Hollow je silný a nezapomenutelný román, jehož zdánlivě klidný děj směřuje do nečekaného i strhujícího závěru. Nádherně vykreslené postavy, procítěné, působí až realisticky. Kit je dívka bez rodiny, hladová, opuštěná a když potká zlodějíčka s krásně modrýma očima Mannyho, začíná jejich společná pouť. Tento román je něžný i tvrdý, je o ženské nezdolnosti, o komplikovanosti vztahů, o zranitelnosti.
Opět jsem prožila nevšední knižní zážitek, který ráda doporučím i vám !!

14.10.2023 5 z 5

Alexandra Alexandra Irena Kellerová Dibelková

Je to kniha s kouzelnou obálkou i s okouzlujícím příběhem !!
Nevěděla jsem, co mám od Alexandry čekat. Myslela jsem na plytký příběh plný přeslazené romantiky a není tomu tak. Alexandra je poutavý historický román odehrávající se v Anglii na začátku 19. století. Gratuluji české paní autorce, Alexandra se jí moc povedla !

11.10.2023 5 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Ano, je to tak, agentka Laurel Snowová je zpět, stejně tak opět na scénu vstupuje ranger Huck Rivers a nevlastní sestra Laurel, nevypočitatelná Abigail. A sériový vrah opět řádí a zabíjí ! Zmiz, dokud můžeš je další skvělá detektivka s romantickým pozadím a já si čtení maximálně vychutnala. Více se mi líbila druhá polovina knihy, kde děj nabírá spád, pátrání se přiostřuje a i vrah přidává na svém šílenství. Takže se i já zase těším na další díl této série !

09.10.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Děj románu plyne poklidně jako líná řeka a stejně tak klidně, s pokorou a obdivuhodnou nezlomností snáší hlavní hrdinka Victorie svůj osud... I já bych chtěla být jako řeka, jako ona, silná, statečná, oddaná i věrná. Věrná odkazu své rodiny, věrná jednomu muži. Očekávání krásy tohoto příběhu se naplnilo. Mám pocit, že všechna slova jsou zbytečná. Stačí začít číst a porozumět životu uprostřed divoké coloradské přírody, životu na farmě a životní síle Viktorie.
Nádherný příběh, jistě jeden z nejlepších příběhů čtených v tomto roce !

05.10.2023 5 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Rodinná dovolená je rodinný psychologický thriller, čtivý, napínavý, hlavně od své druhé části, no pro mne je to příběh, který se mi z hlavy brzy vykouří. Dvě rodiny s dětmi si vymění v rámci dovolené svůj dům, manželé Amber a Renzo cestují do Anglie a Beth s Niallem zase na italské pobřeží. Když Beth najde v šatníku Amber fotku jejího muže Nialla, přestává mu věřit a stravuje ji podezření z nevěry...
Tento thriller slupnete jako malinu, nemá mnoho stran a dobře se čte.

03.10.2023 4 z 5

Růžová zahrada Růžová zahrada Tracy Rees

Tento příběh mě zavedl do doby viktoriánské Anglie. Má zde zatím ještě hodnocení v modrých číslech a málo čtenářů, ale mě určitě oslovil, zalíbil se mi. Od Tracy Rees jsem četla Milostný dopis a to byla překrásná kniha. I Růžová zahrada se nese v podobném duchu. Je to příběh čtyř žen, velmi bohaté a osvícené Olive, Mabs, která pochází z velice chudé a početné rodiny, Ottilie, která chce studovat a měnit svět a její matky Abigail, která žije s hrozným tajemstvím. Je to příběh o síle ženy, o přátelství, o touhách i tajemstvích.
Mne si příběh podmanil a získal, hltala jsem stránky a sledovala osudy jednotlivých žen. Četla jsem déle, neboť písmo je dosti drobné, ale nelituji !

30.09.2023 5 z 5

Noc tisíce hvězd Noc tisíce hvězd Andrea Yaryura Clark

Román Noc tisíce hvězd se odehrává v 70. a 90. letech v Argentině a propojuje život jedné rodiny se složitými a krutými dějinami země. Hodně procítěný i emotivní příběh spojuje politiku i osobní životy jednotlivých hlavních hrdinů.
Příběh je vyprávěn ve dvou časových linkách, přičemž ta ze 70. let je velmi bolestná, silná a smutná. Je možné milovat dva muže současně ? Milostný příběh Valentiny, Maxima a Santiaga se mi vryl do srdce. Ta trýzeň, bol i žal...
V 90. letech je Santiago žádaným diplomatem a jeho dcera Paloma studentkou. Paloma pak odkrývá tajemství svého otce i svého původu a nachází pravdu o své identitě.
Noc plná hvězd je kniha s elegantní obálkou a silným příběhem ...

27.09.2023 5 z 5

Únos vandrovní apatykářky Únos vandrovní apatykářky Iny Lorentz

Tak to byl opět velmi pěkný výlet do historie, již potřetí s touto milou spisovatelskou dvojicí - Iny Lorentz. Ano, příběh vandrovní apatykářky pokračuje a tentokrát se Klára nedobrovolně ocitne na zámku Friedrichsthal, aby zde vyléčila říšského hraběte Friedricha, který má teprve devět let a už mají někteří lidé zájem o jeho smrt. Klára i se svou nově narozenou dcerkou Hildičkou musí čelit smrtelným intrikám a touží po domově...
Moc hezké čtení pro milovníky historie, okořeněné dobrodružstvím a romantikou ! Vydařená série.

23.09.2023 5 z 5