Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Past Past František Niedl

Je to prostě František Niedl a ten mě baví. Píše o zajímavých událostech, čtivě, poutavě, v tématech se vyzná a hrdinové jsou sympatičtí a jedineční. Doufám, že o tomhle autorovi ještě hodně uslyšíme a hodně toho napíše!

13.06.2013 4 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

V době akčních, strhujících a napínavých knih je tohle prostě milé. Jednoduše milé a to není zrovna málo!

26.03.2013 4 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Tak od poloviny knihy jsem měla pocit, že příběh ztratil spád a že se tam jen mluví o ději z první části knihy, který byl napínavý a dramatický, to zase jo. Pak ale příjde docela překvapivý konec, takže když je konec dobrý, tak je všechno dobré....

12.07.2012 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Posloucháno jako audiokniha při běhání.
A ano, občas jsem šla běhat jen kvůli tomu, abych věděla jak bude příběh pokračovat.
Moc pěkný zážitek a zajímavý jazyk, kterým je kniha napsána.

26.09.2023 4 z 5

Kilometry s dětmi: S batohem, vlakem, pěšky a bez fňukání Kilometry s dětmi: S batohem, vlakem, pěšky a bez fňukání Klára Kubíčková

Kniha s jednoduchými, ale velmi užitečnými tipy na túry s dětmi.
Přesto, že se mi celkově líbila, připojuji tří výtky:
- Konkrétní výlety jsou převážně v okolí Brna. Je to logické, když tu autorka žije. Koupit si knihu a být z druhé strany republiky, tak tuto přidanou hodnotu moc nevyužiji.
- Fotky jsou veskrze pěkné a je jich tu spousta. U některých se však nedokážu ubránit dojmu, že patří spíš do rodinného alba. Myslím, že pro účel knihy, desátá fotka mávajícího autorčina syna už nebyla přínosem.
- Vím, že všechno se zdražuje a papír ani užitečné myšlenky nejsou zadarmo. Přesto 400 Kč, za knihu o 170 stranách v paperbacku, se mi zdá spíš hodně.
Takže knihu k prolistování a rychlému přečtení určitě doporučuji, je inspirativní. Ale za jeden večer nemáte to dělat, takže se přikláním spíš k zapůjčení z knihovny.

25.09.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Zbytečně překombinované, spousta postav, tragédií, nikdo sympatický, celkově to působí jako pokus o něco co se moc nepovedlo a nedotáhlo. Nechápu ani jak, ale docela mě kniha vtáhla, takže dávám 2*, ale jinak příběh sjede dost...po povrchu.

16.06.2022 2 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

(SPOILER) Výborná young adult, se vším co k tomu patří.
Já už nejsem zase tak young, spíš adult, tak dávám 4*, protože příběh pro mně byl trochu moc černobílý a těžko uvěřitelný. Trochu moc divočiny na malou obec Loukotě - třeba tu zakopanou mrtvolu u Daniely a její mámy tu bych tam vůbec nepletla, to mi přišlo těžko uvěřitelné a zbytečné.
Nicméně charaktery postav jsou zajímavé, styl psaní zábavný a být mi kolem 15-19 let jsem nadšená a kniha patří mezi mé oblíbence.

21.05.2022 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

(SPOILER) I když jsem ze všech stran dostala informaci, že se nejedná o klasický thriller B. A. Paris, stejně jsem celou knihu čekala na nějaký zásadní zlom a zvrat. A ten nenastal, takže kniha je skvělá, jediné co nenaplnila, je mé očekávání, po klasicky vystaveném příběhu, jak to autorka umí a jak to B. A. Paris dokázala ve svých předchozích dílech.

13.04.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Zajímavý námět se spolubydlením a jinak takový jednoduchý sladký příběh dvou sympatických postav. Potěší, ale neutkví. Připomínalo mi to "Dobrý proti severáku", který u mě ale stojí o chlup výš.

26.08.2020 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Dávám pět * a kdybych mohla dala bych i šest!

11.04.2020 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Poslechnuto jako audiokniha a můžu jen doporučit.
Na rozdíl, od pouze čtených příběhů, je tento opravdu hraný, se spoustou hlasů, se zvuky, aranžemi. A k tomu bezvadný, napínavý příběh, z velmi zajímavé fiktivní doby.

22.08.2019 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že to bylo vtipné, i když malinko nuceně. Také svižné a zábavné. Do auta ideální, i když člověk stojí v koloně na D1, má najednou pocit, že zažívá velké dobrodružství a brázdí cesty někde po Arménii.

21.08.2019 4 z 5

Příběh psaný do vody Příběh psaný do vody Blanka Milfaitová

Musím říct, že mě kniha trochu iritovala. Autorka zde kromě návodu na marmelády servíruje i návod na východu, partnerství, cestování a uprchlickou krizi.
Je to jedno velké selfpromo, sebechvála s častými zmínkami o tom, kolik se jí toho povedlo a jaké úspěchy za sebou má.
K tomu trochu stížností na těžké dětství a pár fotek její rodiny. Bohužel o navštívených destinacích se dozvím mnohem méně než o autorčině sexuálním životu.

06.05.2017 2 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

V knížce jsem prožila velmi intenzivní den s jednou celkem nefunkční rodinou.
Charaktery krásně popsané a do detailu vykreslené. Moc mě bavilo si představovat jak postavy a situace vypadají.
Je to trochu smutné čtení, na druhou stranu díky němu mám možnost si uvědomit jak se mám fajn a jak se důležité o vztahy kolem sebe pečovat.

18.06.2016 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Bohužel, po skvělých recenzích jsem zklamaná a prostě... (neříkám to často, ale...) nebavilo mě to. Do čtení jsem se musela nutit, vše bylo příliš vykonstruované, nereálné. Od Harlana Cobena jsem nic jiného nečetla a nic jiného už si asi ani nepřečtu...

31.08.2015 2 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Souhlasím s oběma rozdílnými názory na knihu. Na jednu stranu TAK patetické, TAK Americké. Hlavní hrdina je prostě dokonalý, dělá jen správné věci, správná rozhodnutí, všichni ho respektují, milují a má ty nejsprávnější názory. Je to hrdina zkoušený životem, který se ale nedá a jistě mu to sluší a voní i po roce bez sprchy a zubní pasty. Prostě Američan, jak má být. Všechno tohle je opravdu neuvěřitelně otravné.

Na druhou stranu hrozně zajímavé originální téma, v knize nemusí být žádné zombie, upíři, vlkodlaci ani UFOni, aby byla postapokaliptická, napínavá, zároveň TAK reálná a uvěřitelná. Má to spád, atmosféru, je to čtivé, strhující a donutí vás to přemýšlet o spoustě věcí. Všechno toto je tudíž neuvěřitelně zábavné.

03.09.2014 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Musím napsat, že můj názor na tuhle knížku se během čtení změnil tak 15x. Chvíli se mi zdála jako slabší napodobenina Hunger games, chvíli byla tak dojemná, že jsem skoro brečela, chvíli zase neskutečně zajímavá a napínavá, chvíli odporná a nechutná a říkala jsem si co za sadistu tohle napsalo. Ale musím říct, že to každopádně bylo silné a působivé čtení, s kterým nešlo přestat. A hlavní postavy jsou tam tak skvěle namixované, že si určitě každý vybere svého favorita.

28.08.2013 4 z 5

Za Fidelem na Kubu Za Fidelem na Kubu Lenka Procházková

Rozporuplné dojmy. Chvilku mě "Za Fidelem na Kubu" bavilo hodně, chvilku jsem si říkala, že by to bylo ucházející jako nějaký cestovatelský blog na netu, ale jako kniha se mi to zdá přehnané. Podobnou cestu zažijí spousty lidí, i já jsem takovýto výlet a Kubu podnikla před rokem a neměla jsem tendenci o tom napsat knihu. Navíc hlavní hrdinky, jsou někdy opravdu marné, když před nastoupením do letadla zazmatkují s pasem, pak ztratí mobil, pak hodinky... říkám si, že bych se raději styděla, než o tom psala knížku. Navíc ta naivní snaha mluvit s Fidelem.. Někdy je to zase milé, slunné povídání, o příjemné cestě, doplněné velmi vtipnými poznámkami. Pointou knihy je, že je lepší cestovat, než o cestách ostatních jen číst.

19.04.2013 3 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Svižné, čtivé, vtipně napsané i když některé příběhy jsou velmi smutné.
Přesně typická ukázka toho proč nemám ráda povídky. Sotva se do příběhu dostanete, oblíbíte si postavy a vcítíte do děje... je konec. Většinou navíc velmi otevřený konec. Jsou to opravdu jen takové desetiminutovky, i když každý z námětů by vydal na pořádný a povedený román.

04.09.2012 3 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Za tohle si můžu sama.
Něco mě varovalo, že to nebude dobrý, ale krásné grafické zpracování (papír, krásná obálka, ilustrace i formát) a sympatický úvod "o mně" mě přesvědčil si knihu přečíst.
A bylo to tak plochý! Myslím, že skoro každé dívce leží ve stolku deník s podobným textem - nebo spíš lepším.
Celá kniha plná textových klišé jako "Nebojte se být takový jací jste" a "Nebojte se přestat dělat věci, které vám nedělají dobře", "Řekněte těm, které máte rádi, co cítíte" a "Žijte tak, abyste nemuseli nic schovávat".
Ke konci mě to už opravdu iritovalo. Jediný příběh, který se mě dotkl byl "Děda Alzheimer", jinak jsem jen ráda, že to bylo opravdu rychle na mnou. V podstatě na stranu textu tu totiž připadá jedna strana ilustrace, jedna jen s nadpisem a pro jistotu ještě jedna zcela prázdná.

23.12.2022 2 z 5