Zomy Zomy komentáře u knih

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Valerie Bowman se mezi mé oblíbené autorky nezařadí, ale Dáma v modrém se jí povedla. Ještě na začátku jsem byla otrávená, že budou holky zase hodně intrikařit, ale nakonec si vystačily s jednou menší lží, děj hezky plynul a Garret s Jane byli fajn pár.
Přidávám se k názoru, že je to zatím rozhodně nejpovedenější dílo ze série.

28.10.2020 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opět báječná, laskavá romantika. Tentokrát nebyl nejvíce uklidňujícím prvkem hygge styl, ale Alex a jeho dobrácká a trpělivá povaha. Která z nás by nechtěla mít takového chlapa doma...
Autorka dokázala poměrně přesně popsat, jak byla Lucy vystresovaná. Nespavost, nechutenství, ztráta sebevědomí,... O to příjemněji, až léčivě, působilo prostředí Polární záře.

Jo a ještě jedna věc. Nikdy mě Island nijak zvlášť nelákal, ale teď vím, že se tam rozhodně jednou vypravím! :-)

23.10.2020 4 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Opět něco neuvěřitelného! Jako většina knih autorky je Popel ve větru neskutečně propracovaný a velice obsáhlý - a přitom ten rozsah čtivosti nijak neubližuje.
Některé motivy se tedy stoprocentně opakují (první noc hlavních hrdinů), ale ta dějovost to vynahrazuje.
Cole byl skvělý (až na svou neschopnost jakékoliv akce a obrany pokud jde o záležitost s Robertou) a Alaina obdivuhodná a silná žena.
Při čtení jsem hltala stránky a jela přes noc, abych to dala na jeden zátah :-)

12.10.2020 4 z 5

Leopard a orchidej Leopard a orchidej Kathleen E. Woodiwiss

Opět je to bomba a já smekám před K. E. Woodiwiss klobouk! Je to stará škola - v tom nejlepším slova smyslu - je to neuspěchané a promyšlené, zápletka střídá zápletku, neustále se něco děje a vyvíjí.
U této autorky oceňuji i názvy jejích děl - ačkoliv zrovna u této knížky je originální anglický název podstatně jednodušší, podle jména hlavní hrdinky. Dnes je to samý Sexy profesor, Sexy mlékař, Sexy srážka - nehodnotím obsah, jen ta primitivita názvů... Totéž je u obálek - ta nová vydání KEW od Ikaru jsou skutečně dokonalá!

08.10.2020 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Autorka má zvláštní dar, že ačkoliv píše o ničem, píše neuvěřitelně plynule a knížka se přečte úplně sama.
S pojmem hygge jsem se poprvé setkala díky Julii Caplin a její Kavárně v Kodani. A díky ní jsem si tento pojem zapamatovala a dokážu si ho poměrně detailně představit.
O knížce Rosie Blakeové to ale říct nemůžu. Obálka je v podstatě krásná, jemná, ale působí na mě chaoticky, což je přesný opak hygge.
Joe je v jednu chvíli arogantní blb, v druhou chvíli ňouma, který se potí a neumí říct kloudnou větu. Vůbec jsem z textu nepochopila, proč se do něj Klára zamilovala, protože jeho jediná kladná stránka - podle textu - byl jeho vzhled.
Ani Klára není podle mě vhodná představitelka životního hygge stylu - vždyť byla opuštěná, bezprizorní a úplně ztracená. Že pro ostatní umí udělat večeři a zapálit svíčku, to je málo.
Jak už jsem napsala, knížka se čte opravdu velmi lehce. Ale jednou stačilo.

30.09.2020 3 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Květy na vodě byly první knihou, kterou jsem od autorky četla - a byla jsem z ní nadšená! Je to pravá, poctivá historická romance, která obsahuje všechno, co by tam mělo být. Zraněné duše, tajemství, křehká (a přesto trvalá) láska, silná ženská hrdinka.
Je poznat, že Woodiwiss psala pečlivě a s láskou. Nenapsala toho moc, ale její romány opravdu stojí za to. Jsou promyšlené, neuspěchané, doslova nabité dějem.
Nejnovější vydání (narozdíl od těch předešlých!) má úžasnou, až zasněnou, obálku.

28.09.2020 5 z 5

Plamen v srdci Plamen v srdci Kathleen E. Woodiwiss

Úžasná historická romance. Předchozí Žhavé líbánky byly slabší, ale tohle je zase stará dobrá Woodiwiss. Jede sice podle stále stejné osnovy, ale když ono jí to tak jde...
Autorka má tedy velkou trpělivost - z toho, jak dlouho vydrželi Cerynise a Beau dělat navzájem nedostupné, jsem si až kousala nehty - protože já takovou trpělivost opravdu nemám :-)
Jinak je tu všechno to, na co jsme u KEW zvyklé - velká láska, dobrodružství, napětí a neustálá akce.

27.09.2020 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Příjemné překvapení v podobě lehké romantické komedie, i když si každý z hrdinů nese nějakou bolest.
To, jak se Lilly dostane do letadla, mi trochu připomíná až styl Bridget Jonesové.
Damien je takový tajnůstkář, samotář, navíc způsob, jakým si přivydělával... no moc mi neseděl. Konec byl už taky trochu příliš, ale knížka jako celek je moc fajn.
Navíc každá další knížka Jo Watson je čím dál tím lepší, takže se těším, co si ještě přečteme.

26.09.2020 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Skvělá romantická komedie. Nepřináší nic nového, je to pohádka o tom, jak moderní holka musí najít nejdřív sama sebe, aby mohla přijmout i opravdovou lásku. Ale mě to baví.
Annie Ann byla trošku praštěná, trošku zbrklá. Taky snílek. Spolu s Chrisem, kterého teda autorka dokázala skvěle vykreslit jako šarmantního sympaťáka, jim to sedlo.
Ačkoliv předchozí Hořící měsíc byl trošku slabší, přidávám autorku mezi své oblíbené.

26.09.2020 4 z 5

Žhavé líbánky Žhavé líbánky Kathleen E. Woodiwiss

Pro mě je to zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. U Woodiwissové jsem zvyklá na hodně akce, skončí jedna potíž a hned začíná další,...
Tady to bylo rozvláčnější, pomalejší, pointa "detektivní" zápletky byla jasná v podstatě hned.
Ovšem úvod byl nezvyklý, hned jsme byli hozeni do děje, Jeff a Raelynn byli už svoji než to všechno začalo, to mě bavilo.
Jinak vzato kolem a kolem, jde o příjemnou historickou romanci.

25.09.2020 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Velmi přeslazená limonáda. Plná klišé. Sentimentální. Možná dokonce trochu ufňukaná.
Ale jé, jak mně to dělalo dobře na duši i na srdci. Ten Griffinův postoj, že se všechno zvládne, a jeho přesvědčení o své lásce, to byla pohádka pro romantičky jako vyšitá.

21.09.2020 4 z 5

Tajemství lady Gwyn Tajemství lady Gwyn Sabrina Jeffries

Pěkná historická romance, ale Sabrina má i lepší.
Celá rodina v rámci dynastie vévodů je skvělá, reálná - obzvlášť to, jak se Gwyn neustále "štěká" se svým dvojčetem Thornem, je velmi dobře zobrazeno, tam to ukřivdění v minulosti vyloženě prýští.
Naopak Joshuu jsem si po předchozím díle představovala jinak, jeho postava mohla být propracovanější...

19.09.2020 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Za mě tedy velké zklamání. Dvakrát jsem knížku odložila, než jsem se konečně hecla a dočetla ji.

Děj je překombinovaný, zmatený a nesmyslný.
Riley mi byla skoro až nesympatická, a to se mi s hlavní hrdinkou už dlouho nestalo. Neustále omdlévala, upadala do šoku nebo se jinak sesypávala, ačkoliv ráda připomínala, jaká je to školená bojovnice.

Ani Kai nebyl kdovíjaký hrdina. Mafián samozřejmě musí být drsoň, přesto jeho činy nejsou nijak ospravedlnitelné. A ne, opravdu není humánní vlastnoručně zabít svého otce polštářem ve spánku.

Absolutně není popsán vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny a docela se divím, že se do sebe tak hluboce zamilovali, když spolu po celou knížku neprohodili jediný smysluplným dialog. V podstatě si víc než jednu větu řekli až v závěru knihy. Jinak neustále jezdili autem z místa na místo nebo spolu spali.

Skladba vět je místy až slovní salát, nedává smysl, nebo si vyloženě odporuje. Těžko říct, jestli je na vině autorka, nebo překlad.

Z velkého očekávání je to jen velmi slabý průměr, nejlépe tak 2,5 hvězdy.

14.09.2020 2 z 5

Konkurz na nevěstu Konkurz na nevěstu Helen Hoang

Stejně jako první díl Rovnice lásky je Konkurz na nevěstu opět perfektní, musím říct, že Helen Hoang mě dostala a budu se těšit na každou další knížku od ní.

Popis kontrastu mezi rodilou Vietnamkou odněkud ze slumu a vietnamskou subkulturou v Americe je důvěryhodný i poučný.

Je tedy pravda, že tentokrát je autismus hlavního hrdiny dost na vedlejší koleji, u Stelly je v předchozím dílu její Asperger popsán mnohem detailněji.

Ale příběh je to krásný...

13.09.2020 5 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

I tahle Mandy je tak za 3,5 hvězdy. Její romantika mě nedokáže takříkajíc chytit za srdce, necítím tam to sevření útrob jako při opravdové slaďárně, ale zároveň vím, co od ní mám čekat a s tím mě ještě nikdy nezklamala. Dokáže úžasně navodit pravou letní atmosféru v Řecku, úplně jako bych cítila ty komáry a rybí trhy kolem.
Milionář a silná dívka pečující o celou rodinu taky nemůžou nic zkazit :-)

13.09.2020 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Já jsem ohromená. Kniha je to oddechová, odpočinková, až pohádková. Přesto nám autorka dokázala lehkou a nenásilnou formou přiblížit výjimečný svět lidí s poruchou autistického spektra. Ty popisy jsou natolik jasné a pochopitelné, že mi to bere dech.

Toho sexu tam mohlo být klidně o polovinu míň. Možná ale bylo cílem knihu nejen "zatraktivnit", ale taky ukázat, jak se Stella dokázala uvolnit a Michaelovi plně důvěřovat.

Určitě si přečtu i 2.díl série.

02.09.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Dokonalá pohádka. Vtipná, zábavná, jiskrná i romantická.

Ovšem není tam nic nového, žádná přidaná hodnota. Takhle jednoduchý příběh je tak dobrý jen díky tomu, že Elle je dobrá. Ale umí i líp.

29.08.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

A mně se to líbilo. Samozřejmě od toho nesmíte nic čekat - ale to je jasné už z názvu i anotace. Téma, zápletka, prostředí - to všechno už tu bylo. Tady je to ale milé a úsměvné, Nataša je taková správná uličnice. Rozhodně je to lepší než třeba 3. díl P.S. od Winter Renshaw, které je tématem podobné a od kterého jsem čekala mnohem víc.
Jeho banán za mě dostává 3,5 hvězdy a zaokrouhluju na 4.

27.08.2020 4 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Tady bylo něco špatně. Nevím, co to je, ale rozhodně jsem zklamaná. Nemám vůbec nic proti jednoduchým nekomplikovaným příběhům, ale musí být napsány dobře.

Tohle na mě působí, jako by autorka, která psát bezpochyby umí, měla nůž na krku a během chvilky musela rychle napsat nějakou romantiku, co se prodá a doplní sérii.

Příběh je velice povrchní, Aerin Caldera nenávidí, ačkoliv jí k tomu nezavdal žádný důvod. Ale nenávist a kočkování mezi hlavními hrdiny je přece tak čtenářsky oblíbené... Calder odmítá mluvit o své matce, ale při první příležitosti Aerin všechno vyžvaní. Nikdy neměli rande, ale už po 14 dnech naprosto jistě věděli, že se bezmezně milují.

Tentokrát je to nuda, která v mých očích autorce dost srazila kredit.

26.08.2020 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Asi se mi nechce srovnávat s předchozími díly - je to prostě Mona, tak jak ji známe. Takže pokud jsem minule dala pět hvězd, je fér dát je i tady.

Je to opravdu hodně dávno, kdy jsem žila ve světě chatování, Skypu a podobných komunikátorů a taky ve světě školního rozvrhu - ale to, jak autorka popsala to očekávání z nově doručené zprávy, nervozitu z konkrétního dne ve škole, to je tak naprosto přesné! Úplně se mi to všechno vybavilo, jak reálně to tady působí.

Nolan s Everly jsou hezký pár, pasují k sobě, funguje to.

Takže za mě dobrý, zasmála jsem se, dojala a teď se těším se na další nášup :-)

26.08.2020 5 z 5