Žhavé líbánky

Žhavé líbánky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3512/bmid_zhave-libanky-3nW-3512.jpg 4 144 15

Birmingham série

Mladičká Raelynn se ocitá v Jižní Karolíně, kam prchla po smrti otce přes oceán. Během vyčerpávající plavby ale přišla i o matku a muži, který se vydává za jejího strýce, rozhodně nelze věřit. Přesto se k ní štěstí neobrátilo zády. Jako zázrakem potká Jeffreyho, velmi pohledného a zámožného muže, kterého tak okouzlí, že ji okamžitě požádá o ruku. Může jejich bezbřehé štěstí ještě vůbec něco ohrozit? Bohužel, od svatby se jim začnou problémy lepit na paty. Jeffrey není jediný, kdo propadl Raelynnině kráse, minulost, před kterou utekla z Anglie, ji dostihne i v novém domově, a hlavně její vysněný manžel možná vůbec není tím, kým se zdál být. Aby toho nebylo na mladou dvojici málo, celé město Charleston jejich osudy napjatě sleduje a nevybíravě komentuje. Příběh, který se odehrává v romantickém devatenáctém století, nabízí čtenářům lákavé prostředí plesů, luxusních sídel, módního salonu, ale také špinavého přístavu a nebezpečných krčem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Season Beyond a Kiss , 2000

miruska1
05.01.2022 3 z 5

V porovnání s prvním dílem to Bolo hodně slabé. Začátkem jsem se musela prokousat, doslova jsem se nutila číst. Hlavní hrdinové, on - dokonalý a ona - působila ne moc chytře. Zápletka to oživila a závěr se mi líbil. Radim knihu k slabším.

MAU256
24.07.2021 5 z 5

Hezky psaná romantická knížka. Pro letní večery mohu jen doporučit.

moudivlacek
27.04.2021 4 z 5

Na Jeffa a jeho příběh jsem se moc těšila. Trošku mě zklamalo, že Jeff si projde hodně podobným jako jeho bratr Brandon. Každopádně na odreagování a vtipné scénky a tvrdohlavost Birminghamů to napravili. Raellyn jsem měla méně raději jak Heather, tu jsem si oblíbila hned. Raellyn si mě musela získat, časem se jí to povedlo.
Každopádně je to romantika na odreagování a ujištění, že ještě někde láska určitě ji - i kdyby jen v románech.

Zomy
25.09.2020 3 z 5

Pro mě je to zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. U Woodiwissové jsem zvyklá na hodně akce, skončí jedna potíž a hned začíná další,...
Tady to bylo rozvláčnější, pomalejší, pointa "detektivní" zápletky byla jasná v podstatě hned.
Ovšem úvod byl nezvyklý, hned jsme byli hozeni do děje, Jeff a Raelynn byli už svoji než to všechno začalo, to mě bavilo.
Jinak vzato kolem a kolem, jde o příjemnou historickou romanci.

Kamila1991
07.10.2019 5 z 5

Holky, ti Birminghamovic chlapi jsou prostě neodolatelní! Druhý díl téhle ságy opět nezklamal, hltala jsem každou stránku. Mít tak Jeffreyho doma:o)

meredith6677
21.07.2019 4 z 5

Knihy této spisovatelky miluji, především její první díl ze série Birminghamů, Plamen a květ. Do tohoto pokračování jsem se pouštěla s chutí, neboť i když mám nejraději Heather a Brandona, nejde si prostě nezamilovat i jeho bratra Jeffreyho, ale musím říct, že z počátku jsem se do knihy nedokázala začíst a těšila jsem se především na části, kde budou alespoň na chvíli vystupovat postavy z předešlého dílu. Ale pak se stal zlom a knihu jsem hltala stránku za stránkou stejně jako předchozí díl. Byla jsem rádea, že jsme mohli trochu více pohlédnout pod Jeffreyho pokličku a jeho charakter se ještě vystříbřil. :) Popravdě ale Raelynn mě občas rozčilovala, ale pak jsem si časem na ní zvykla. Co se týče zápletky, viníka jsem tušila hned po tom, co se incident stal, ale stejně jsem byla ráda za to, jak to vše dopadlo a jak k tomu došlo. A než tento komentář skončím... nešlo mi jen do hlavy oslovení Farella pro Jeffa - "Srdíčko moje, Jeffrey." :D Jako hezké, ale říkala jsem si jen, jak to asi znělo v originále, kde mohli překladatelé udělat chybu? :D Rozhodně pobavilo.

helenkan
13.11.2017 5 z 5

Birminghamy? Tak ty já můžu všechny. Super. :-)

DUNIKO
25.04.2017 5 z 5

Pěkná.

cecetka
08.06.2016 2 z 5

Z donuceni jsem to docetla ... asi jsem uz jina vekova kategorie.

dudunka
16.03.2016 3 z 5

Nejvíce se mi líbilo jak Farrell oslovoval Jeffa "srdíčko moje" jinak ne tak čtivé jako Plamen a květ ale nebylo to nejhorší :-)

Angie91
19.10.2015 3 z 5

Takže za prvé si myslím, že autorka chtěla sdělit několik věcí v jednom malém příběhu. Skákala z jedné postavy ke druhé, až to začalo být trochu nepřehledné a tím pádem nudné. Nesmím zapomenout na půvabnou Raelynn, po které všichni muži touží a krásného Jeffa, který je lamačem dívčích srdcí - oba jsou citlivý, hrdí, mají smysl pro spravedlnost a bla bla bla. Pořád stejná pohádka dokola, která mně osobně začíná trochu nudit. Prvních sto stránek jsem opravdu protrpěla a neměla jsem chuť číst dál. Po vraždě mladé dívky, kdy je Raelynn částečně donucena se odstěhovat do Charlestonu však opět nastupuje stará dobrá KEW, kdy víte, že konec opět přečtete jedním dechem. Kdyby autorka nezasadila tolik příběhových linií a rozvedla "scénu" se skříňkou a závěrečné poznání, že ti dva se už stejně dávno znali, dopadl by tento román mnohem lépe.
PS: Další věc, které jsem si všimla, že KEW absolutně plave v datování. Všimli jste si někdo, že se děj odehrává roku 1808, přičemž Beauovi jsou v knize tři, ale narodil se roku 1800? Nabourává to celou sérii Birmingham...

Barbora H
22.02.2015 4 z 5

Vzhledem ke komentářům, které jsem na tuto knihu četla, jsem se jí dlouho vyhýbala, ale byla jsem mile překvapena - nemohu říct, že jsem byla od začátku nadšená, ale celkově byla kniha dobrá, čtivá, zajímavá - možná pro mě lepší, než některé nejlépe hodnocené knihy od této autorky.

barbuskaa
08.03.2014 4 z 5

Knížka mě ze začátku vůbec nebavila, ale pak mě přeci jen děj zaujal. Občas na mě bylo až moc sladkých slov.. pro mě je to jedna ze slabších knih od této autorky, ale dá se číst :)

enyr
29.07.2012 2 z 5

Knížka byla pro mne taková hodně průměrná. Děj nenadchl ani neurazil. Ovšem co jsem nemohla dlouho vydýchat a pokaždé jsem dostala záchvat smíchu bylo, když Farrell oslovoval svého kamaráda Jeffa "srdíčko moje" (a to ani jeden z nich nebyl homosexuál). No to teda bylo něco, takový rušivý element, hůř to opravdu přeložit nemohli :).

maryzka
16.04.2012 2 z 5

No nic moc člověka nudila tato kniha kdyby to nebylo pokračování románu Plamen a květ tak by ani nedoplnovala moji knihovnu.

historické romance

Kathleen E. Woodiwiss