zoja zoja komentáře u knih

Divoch Chase Divoch Chase Sandra Brown

Obálka je opravdu hrozná, nicméně se mi dostala do ruky v druhém vydání a tam je to docela pěkné :-). Ve druhém vydání se kniha jmenuje Odhodlaný Chase. Příběh moc pěkný, ostatně jako celá série.

22.02.2013 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Joan Johnston

Tak v první ředě mě zklamala anotace, která prozrazuje úplně celkový příběh této knihy. Proto, kdo nechtějí vědět, jak kniha skončí, bohatě postačí první 4 věty z anotace. Další věc, která mi vadila, byl věk hlavní hrdinky (17) a hrdiny (29). Sice už byli příběhy s větším věkovým rozdílem, nicméně takhle mladé dámy v romantických knihách moc nemusím. Navíc se tam opravdu chovala jako dítě a Lion ji spíše vychovával, než s ní jednal jako se ženou. Také mi vadilo, že nebyly dostatečně popsané postavy, celou knihu jsem naprosto nevěděla, jak dotyčný vypadá a jak si ho představit. A v neposlední řadě, ze zakřiknuté, ušláplé, kulhající malé myšky se během vteřiny stala svůdnice, které nejkrásnější a nejbohatší muž nemohl odolat. Tím ale nechci odrazovat, Joan Johnston mám ráda, ale tahle kniha mi asi moc nesedla :-(

19.02.2013 3 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Vtipné už od první stránky. Moc se mi líbil vztah, který mezi sebou měli Molly a Harry. Rozhodně se těším na další díly!

18.02.2013 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Stella Cameron

Kniha s velmi zapeklitou zápletkou. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného :-D, až mi to v polovině nedalo, a mrkla jsem, kdože vlastně je ten zloduch. Nicméně toto nedoporučuji :-D. Chvílemi mi to připomnělo Agahtu Christie a jejich Deset malých černoušků, i když v tomhle případě šlo o úplně jiný příběh i tématické zařazení. Co dodat, čtěte :-)

16.02.2013 4 z 5

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

Přestože mi hlavní hrdinové (milenka mafiána a nájemný vrah) vůbec jako romantický pár neseděli, přesto se kniha četla velmi dobře. Pravda, z milenky se stala počestná žena, vydělávající si prací, nájemný vrah naopak se svým řemeslem sekl, nicméně opravdu mi tento pár moc neseděl. Ale každý má právo na lásku, takže palce jsem jim držela. Tuto knihu dle mého názoru bych zařadila mezi trochu slabší, spíše výběrem tématu, než napsáním. Napsané to bylo opravdu pěkně, zajímavě, člověk se nenudil a proto nakonec přidávám ještě jednu hvězdu navíc, než jsem měla původně v plánu.

13.02.2013 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

U některých Lindiných knih si říkám, kam chodí autorka na jejich názvy. Většinou si podle názvu nezařadím příběh, případně, pokud si pamatuji příběh, nemůžu si vzpomenout na název knihy :-D
K této knize: rozhodně dávám pět hvězdiček, Johnovi a Niemi jsem moc fandila, i když se dalo očekávat, že to s nimi dobře dopadne :-). Jejich role na Ronsardově večírku mě moc bavila, nicméně pevně jsem doufala, že i na Ronsarda se usměje štěstí, i jako padouch mi byl velice sympatický.

12.02.2013 5 z 5

Nevěsta z Blackthornu Nevěsta z Blackthornu Ann Maxwell

Musím přiznat, že mě velmi iritovala Dominicova žárlivost, nedůvěra a omezování svobody. Téměř pokaždé, když se s Meg potkal, urážel ji tím, že není panna a dokonce i za jejich manželství ji podezíral, že mu zahýbá se svým "bratrancem". Nechtěl s ní po svatbě spát, dokud nedostane své měsíční krvácení a on si pak bude jistý, že případné dítě, které by Meg čekala, bude opravdu jeho. A právě k měsíčnímu krvácení se neustále vracel a nebylo mu blbé se na něho Meg zeptat přímo u večeře před svými rytíři.
Taky jsem vůbec nepochopila její uvěznění v komnatě, bez světla, se zavřenými okenicemi. A už vůbec jsem nechápala Meg, jak na to mohla přistoupit, přitom evidentně v pokoji nebyla zamčená. Přesto tam zůstávala, i když jí to bylo proti srsti. Ve většině knížek mi romantický hrdina přiroste k srdci, no musím říct, že od Dominicovi se to říct nedá. Ale je to věc názoru, většinou vidím 5 hvězdiček, takže kniha určitě není k zahození :-)

10.02.2013 3 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

U knížek od Lindy Howard se nikdy nenudím. Líbí se mi, že každá je jiná, každý příběh originální a povahy postav se neopakují, jak tomu bývá u většiny autorek. U těch má člověk pak pocit, jako by psaly přes kopírák, jen pozměnily jména a místa. U Lindy je každý originál. Takže, opět plný počet hvězdiček.

01.02.2013 5 z 5

Životní šance Životní šance Jayne Ann Krentz

Dlouho jsem uvažovala mezi 4 a 5 hvězdičkami. Ke konci knihy jsem byla přesvědčená, že dám 4, protože jsem si říkala, že autorka mohla posledních 50 stránek zkrátit na 20. Pořád se tam omýlalo dokola to samé kolem rodinné firmy a s každým členem rodiny, což mě po pár stránkách už přestalo bavit, nicméně ke konci to autorka ještě pořádně rozjela, takže bych se opravila, posledních 50 stránek by stačilo zkrátit tak na 35 :-). Nakonec dávám přece jen 4, i když se mi příběh líbil. O příběhu tu nelze nic moc víc dodat, anotace je docela výstižná.

31.01.2013 4 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Tak v první řadě bych chtěla poznamenat, že ti, co označili knihu jako odpad, čímž zhoršili její hodnoceni pravděpodobně vůbec nevěděli co čtou. Pokud čekali nějaký dobrodružný román o hledání Ztraceného města, vůbec se jim nedivím, že se jim kniha nelíbila, protože se jednoznačně jedná o červenou knihovnu. Kdo si však tuto knihu vybral právě pro toto její zařazení a zná knihy od Lindy Howard, určitě nebyl zklamaný. Rozhodně se dá zařadit mezí její nejlepší díla. Čte se dobře, je vtipná a romantiky plný kopec. Kritika, že na 50ti stranách autorka popisuje, že otec Jillian nebyl blázen je trochu přehnaná.
Pro romanticky založené duše určitě doporučuji!

28.01.2013 5 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Musím souhlasit s Modrankou, že některé Isabeliny myšlenky byly příliš zdlouhavé a kniha by se bez nich klidně obešla. Místo nich mohla autorka v klidu více rozebrat příběh Lary a Rocka, protože o nich samostatná kniha zřejmě nebude. Jinak příběh opravdu pěkný, netradiční no a nejvíc se mi opravdu líbilo závěrečné usmíření :-). Ale dávám 3 hvězdy, zlatá střední cesta, 1x přečíst stačilo, v knihovně mi kniha ale nezůstane.

25.01.2013 3 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Garwood opět v sérii FBI nezklamala. Trošku mi připomíná styl psaní Lindy Howard. Taky umí skloubit romantiku, humor a detektivní zápletku :-). Knížka rozhodně zůstane v knihovničce :-)

24.01.2013 5 z 5

V zajetí času V zajetí času Linda S. Howington

Normálně bych dala 3 hvězdičky, ale že je to Linda, dávám jednu navíc. Na sci-fi moc nejsem, proto mě tento příběh moc neoslovil a často jsem ztrácela přehled, kdo vlastně kam přicestoval, s jakým úkolem a jaké informace měl či neměl. Romantika taky trochu pokulhávala, ale jak jsem psala ze začátku, Linda Howard píše velmi pěkné romantické, vtipné i detektivní zápletky, proto jsem se u knihy nenudila, pořád jsem byla napjatá, jak to vlastně nakonec dopadne. Kdo má Lindu rád, doporučuji přečíst, určitě to není na škodu.
Souhlasím s Danafantomem, pokud se chcete pobavit nebo si u knihy příjemně odpočinout, neřešte do detailu zápletky, ale vychutnejte si příběh :-)

17.01.2013 4 z 5

V náruči snů V náruči snů Linda S. Howington

Velmi napínavé a romantické, rozhodně stojí za plný počet hvězdiček. Jenom bych upřesnila anotaci. Nevím, proč se v ní zmiňuje jméno Paris, které sice je jménem hlavní hrdinky, ale v knize se vyskytne snad asi 2x. Celou knihu používá své příjmení Sweeny. A další věc, podivné věci se nezačnou dít po sblížení s Richardem, nýbrž už rok předtím. Určitě nic neprozradím, když poznamenám, že zde ani nejsou zmíněny parapsychické schopnosti Sweeny. O těch se dozvíme na prvních stránkách knihy,takže také žádné tajmeství. Možná jen detail, nicméně anotace na přebalu knihy je ještě více nepřesná :-)
Každopádně určitě doporučuji!

15.01.2013 5 z 5

Zatoulané káčátko Zatoulané káčátko Kimberly Weinberger

Pěkné velké barevné obrázky, doprovázené zvukem zatoulaného káčátka. Moc pěkné provedení pro nejmenší děti.

30.12.2012 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Adele Ashworth

Druhá kniha, kterou jsem od této autorky četla, nicméně musím říct, že Moje drahá Caroline se mi líbila podstatně víc. Jak už je v anotaci zmíněno, Marcus se vrací po několika letech na své panství, aby vyšetřil smrt své mladší sestry. Přestože sestra je mrtvá pouze dva týdny, připadá mi, že víc než její úmrtí ho zajímá právě Mary, kterou mu sestra v dopisech vylíčila jako inteligentní, laskavou, přátelskou a se smyslem pro humor. Bohužel jsem na nic podobného v celé knize nenarazila. Popisování toho, kdo si co myslí a jak by mohlo kdeco dopadnout pro mě bylo zbytečně zdlouhavé. A celkově, jak autorka pojala konec knihy, vyřešení smrti, vyplutí rodinných tajemství na světlo a zachování se hlavního hrdiny.....nemyslím si, že to bylo to pravé ořechové.....ale čtěte, co člověk, to názor :-).

04.11.2012 3 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Dávám pět hvězdiček. Pěkná romantika a ke konci jsem upustila i slzu :-)

22.10.2012 5 z 5

Skandální život Skandální život Julia London (p)

Jak uz bylo zminovano, prvni dil serie , a trpufam si eict, velmi povedeny. Mozna bych uvitala trochu vic tajemstvi a zahady okolo ztracenych sperku, trosku vic napeti, ale to mozna patri do jimeho zanru.Kazdopade davam pet hvezdicek. Originalni zapletka, ktera se bude resit v nekolika dilech. Bohuzel, ne vzdy muzeme mit vsechno hned, takze jak to vsechno vlastne dopadne, na to si budem met jeste pockat :(.

12.10.2012 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Julia London (p)

Pěkný příběh, o kapku lepší než první díl, nicméně nemůžu souhlasit s Modrankou, že nebude problém počkat na další část do příštího roku. Pro mě to bude velký problém, protože autorka knihu zakončila epilogem, který ve mne probouzí velkou nedočkavost, kdo tedy bude dalším hrabětem a jak se dále vyvine cela záležitost se ztracenými šperky a doufám, že i se zmizelým rádoby mrtvým, starým hrabětem.

12.10.2012 5 z 5

Stopy ve tmě Stopy ve tmě Nora Roberts

Kdo sáhne nejdřív po této knize, doporučuji nejdřív přečíst její předchozí díl TEMNÉ NOCI. Příběhy jsou propojené, i když na sebe bezprostředně nenavazují. Ale osoby z minulých příběhů se znovu objevují, tak ať jste v obraze :-).
Jinak jak psala fionKa, pěkný příběh, pohodové čtení, ale z těchto sérií je opravdu zatím Cesta časem nejlepší.

11.09.2012 4 z 5