zoja zoja komentáře u knih

Za svitu měsíce Za svitu měsíce Jude Deveraux (p)

Moc pěkné pokračování příběhu Měsíc za úsvitu. Moc se mi líbil Russell a jeho hašteření s Tristanem. Akorát to jeho povolání na konci mi k němu teda vůbec nesedělo :-). Každopádně pokud přemýšlíte o této knize, doporučuji celou trilogii. Knihy na sebe navazují.

11.08.2013

Měsíc za úsvitu Měsíc za úsvitu Jude Deveraux (p)

K anotaci není co dodat, je naprosto výstižná. Možná jen malinko: v knize se odehrávají na pozadí i jiné příběhy, které jak doufám by mohli být uzavřeny v některém z dalších dílů. Kniha je sice zařazena do série Edilean, ale snad jen proto, že vždy někdo z hlavních hrdinů je potomkem lidí, kteří založili toto město. Každopádně ale nemusíte bezprostředně číst předchozí díly, abyste knihu pochopili, ale rozhodně nové tři příběhy tvoří samostatnou sérii, a ty by se měli číst po sobě, protože na sebe navazují. Jsou to: Měsíc za úsvitu, Za svitu měsíce, Pod maskou měsíce.

08.08.2013 5 z 5

Pouta lásky Pouta lásky Dorothy Garlock

Na mě trochu jednoduché a naivní. Na jednu stranu hodný stařík, na druhou gangster, na jednu stranu neskutečně krutý chlap, na druhou neváhá nepříteli bez rozmyslu pomoci. Znají se pár dní a hned je to miláčku sem, miláčku tam... Tato kniha od Garlock mě teda nenadchla.

02.08.2013 2 z 5

Ledová královna Ledová královna Susan Wiggs

Tak tento příběh mě trochu zklamal. Připadalo mi to, jakoby autorka potřebovala dořešit nějaké vztahy z předchozích dílů a neměla už další hlavní postavu, proto zvolila Gregovu bývalou manželku. Vůbec mi do této série nezapadala, navíc v prvních třech dílech se občas vyskytovala, ale působila docela negativním dojmem. V posledním díle, kdy přežila únos teroristů zpytovala své svědomí a téměř po dvaceti letech "nezájmu" chce své chyby a vztah s dětmi napravit. No, nakonec se jí to asi podaří, ale přesto dávám o hvězdičku méně. Každopádně moc pěkná série.

29.07.2013 4 z 5

Hotel pro mou lásku Hotel pro mou lásku Susan Wiggs

Zatím asi nejhezčí příběh ze série. Opět se jedná o "vztah" z minulosti, jako v předchozích dílech. Myslím, že autorka mohla vzájemné seznámení hlavních hrdinů trochu pozměnit, ale předpokládám, že se jedná o malé město, kde každý zná každého, tak to asi jinak nejde. Nicméně Gregovi jsem moc fandila. Je velký sympaťák, i když se v tomto díle stal dědečkem :-D

25.07.2013 5 z 5

Diamantový sníh Diamantový sníh Susan Wiggs

Tady je v podstatě anotace docela výstižná. Jenny si zvyká na svoji nově objevenou rodinu a mezitím se snaží vyřešit svůj vztach s Rourkem, který se pokazil před mnoha lety. Moc jsem jim oběma držela palce a nakonec to všechno dobře dopadlo. Pro ostatní Bellamyovi zůstává příběh otevřený, takže doporučuji vrhnout se hned na další díl :-)

25.07.2013 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsem zastánkyně šťastných konců, ale i přesto to byla nádherná kniha. Když jsem zrovna nemohla číst, pořád jsem na Willa a Louisu myslela, stejně tak dlouhou dobu po přečtení knihy. Jeden z příběhů, který se vám vryje pod kůži. Moc bych jim přála, aby to dopadlo jinak.

08.07.2013 5 z 5

Léto na Vrbovém jezeře Léto na Vrbovém jezeře Susan Wiggs

Příběh se odehrává v několika časových úrovních. Seznamuje nás s hlavní hrdinkou Olivií v její dospělosti, ale časem se přesouváme i o 9 let nazpět do jejího dospívání. Ve stejném čase sledujeme také Connora, Oliviina letního přítele. Dále se také ocitáme o 30 let nazpět, kde nás autorka seznámí i s příběhem Oliviina otce. Úvodní díl nás seznamuje se spoustou postav, ale hlavně s rodinou Bellamyových, se kterými se budeme setkávat v následujících třech dílech. Opravdu pěkně napsaný úvodní díl k tetralogii Kroniky Vrbového jezera.

30.06.2013 5 z 5

Útěk do Virgin River Útěk do Virgin River Robyn Carr

Opět nádherná kniha. I když jsem nevěřila, že u tohoto druhého dílu uroním slzu, opět se tak stalo. V knize se odehrává nejenom příběh Johna (Pastora) a Paige, ale dovídáme se i pokračování vztahu mezi Mel a Jackem z prvního dílu. Také se na pozadí odehrává v obou dílech další příběh Ricka a Liz. Celá série Virgin River má v originále 20 částí a pevně věřím, že Ikar neusne na vavřínech, jak některá jiná nakladatelství při vydávání sérií, a vydá všechny části. Myslím, že můžu prozradit, že třetí díl bude o bývalém mariňákovi a kamarádu Jacka a Pastora, Maikovi. Ten se vlastně už ve druhém díle ocitá ve Virgin River, kde se léči z těžkého zranění. A na druhé straně jeho protějšek, Jackova nejmladší sestra Brie, která je prokurátorka, také přijede do Virgin River. No a jak se to bude vyvíjet, na to si budeme muset počkat. Příběhu nechybí ani humor a hrozně ráda bych pochválila překlad. Myslím, že je bezvadný.

22.06.2013 5 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Tak to byl opravdu krásný příběh. Jediné co mi trochu vadilo, byla Jackova dokonalost. Neměl snad ani jedinou chybičku, ale asi to autorce odpustím :-). Kniha se četla moc pěkně, nejvíc se mi asi líbilo hašteření mezi Mel a starým doktorem :-). Také věčně zamračený a rádoby drsný Pastor byl velmi sympatický, no o něm je vlastně druhý díl. Myslím si, že se v něm dovíme, že je tak hodný, že by ani mouše neublížil, i když se tak rozhodně netváří. Určitě doporučuji všem romanticky založeným duším a věřím, že určitě uroníte párkrát slzu :-)

19.06.2013 5 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Nora Roberts

Ze svateb se mi už točí hlava. Ovšem ať jsem i pozitivní, Malcom je sympaťák.

Kouzlo okamžiku Kouzlo okamžiku Nora Roberts

Opět kopie předcházejících dílů pouze s výměnou postav. Kdyby se jednalo o samostatný díl, tak by čtení bylo rozhodně zajímavější, ale po přečtení téměř 1000 stránek se děj v podstatě nikam neposouvá, jak poznamenala Modranka. Vzhledem k tomu, že jsem se dostala až ke třetímu dílu, dočtu i ten čtvrtý, ale klidně bych se vsadila, že "zápletka" bude totožná s předcházejícími třemi díly.

Panenské hříchy Panenské hříchy Anna Randol

Tak nevím, jestli to bylo překladem nebo mým nesoustředěním, ale ze začátku jsem musela některé věty číst vícekrát, abych pochopila smysl. Nicméně tato kniha mě moc nenadchla a popravdě ani nevím, jak přesně ji hodnotit. Madeline je bývalá špionka, kterou už vláda nepotřebuje, takže si musí vydělat na živobytí. Celou kariéru se věnovala svádění mužů, aby od nich získala tajné informace, nicméně jak je napsáno v anotaci, nikdy nespala s žádným mužem. Tak se rozhodne prodat své panenství. Gabriel ji má chránit, ale zároveň využije svého postavení k vyšetřování vražd, ze kterého byl odvolán, protože v jednom případě se jednalo o jeho sestru. Tak se do toho pouští na vlastní pěst. Později se ukáže, že i Madeline někdo usiluje o život, proto jim nezbývá, než si začít navzájem důvěřovat a sdělovat si informace. Začínají tedy spolupracovat a Madeline nakonec pomáhá Gabrielovi chytit vraha. Nechybí samozřejmě šťastný konec.

Na růžích ustláno Na růžích ustláno Nora Roberts

Souhlasím s Modrankou, že příběh je téměř stejný jak v prvním díle. Polovina knihy je o tom, jak má každý svou práci ve svatební agentuře a co přesně dělá pro každého konkrétního zákazníka. V jedné knize je to zajímavé, ale ve čtyřech už je toho moc. Do toho je vpleten milostný příběh vždy jedné z kamarádek. Kdyby autorka zkrátila tu omáčku kolem, tak by to myslím bylo lepší.

03.06.2013 3 z 5

Podvedený vévoda Podvedený vévoda Bertrice Small

Musím říct, že mě se příběh líbil. Rozhodně jsem byla pořád napjatá, jak se vyvrbí vévodovo první manželství se sestrou Aurory a pořád přeskakovala o pár stránek dopředu :-). Pro romantičky rozhodně doporučuji :-)

30.05.2013 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Opravdu další povedený příběh z prostředí FBI. Hodně se mi líbilo, jak Olivie uměla setřít nefoukance, například hned na začátku agenta FBI Poola, případně později ve věznici právníka Ashera. Kniha je humorná a napínavá do poslední stránky. Určitě doporučuji :-).

21.05.2013 5 z 5

Sen v bílém Sen v bílém Nora Roberts

Nenáročný příběh, žádná zápletka. Carter miluje Mac už od střední školy, když se po dlouhých letech setkají, dají se dohromady. Carter ví, že Mac je jeho životní láskou, no Mac si oproti němu musí udělat pořádek nejen v hlavě, ale také v životě.

19.05.2013 3 z 5

Princové mají přednost Princové mají přednost Kieran Kramer

Musím souhlasit, Poppy i Nicholas jsou velice sympatičtí a kniha se četla velmi dobře. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale překvapil mě závěr, kde to autorka pěkně rozjela, takže plný počet.

15.05.2013 5 z 5

V ledovém zajetí V ledovém zajetí Jessica Andersen

Docela pěkný příběh, ke kterému není třeba víc dodávat, vše je v anotaci. Trochu jsem se sice zarazila, jak rychle se vzpamatovali po té první nehodě, ale možná nebyla tak vážná. Víc prozrazovat nebudu, čtěte :).

12.05.2013 4 z 5

Příliv Příliv Jude Deveraux (p)

Tak v první řadě bych opravila anotaci, která je bohužel špatně napsaná i na přebalu knihy. Roy Hudson si vyžádá Fionu a ještě majitele ornitologického parku Aceho, aby s ním strávili pár dní chytáním ryb. Hned první noc je ale Roy zavražděn a Fiona spolu s Acem utíkají před zákonem, protože jsou podezření z vraždy. Oba se musí dozvědět, proč právě je dva Roy pozval na tak neobvyklou cestu, a tak pátrají, co mají společného. Postupně na povrch vyplývá příběh, který se stal už hodně dávno. Mezitím se Fiona s Acem snaží od sebe držet dál, protože oba mají partnery, ke kterým se chtějí vrátit. No, ale osud je osud :-). Na mě byla kniha trochu moc překombinovaná, proto dávám 3 hvězdičky.

10.05.2013 3 z 5