zoja zoja komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsem zastánkyně šťastných konců, ale i přesto to byla nádherná kniha. Když jsem zrovna nemohla číst, pořád jsem na Willa a Louisu myslela, stejně tak dlouhou dobu po přečtení knihy. Jeden z příběhů, který se vám vryje pod kůži. Moc bych jim přála, aby to dopadlo jinak.

08.07.2013 5 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

U některých Lindiných knih si říkám, kam chodí autorka na jejich názvy. Většinou si podle názvu nezařadím příběh, případně, pokud si pamatuji příběh, nemůžu si vzpomenout na název knihy :-D
K této knize: rozhodně dávám pět hvězdiček, Johnovi a Niemi jsem moc fandila, i když se dalo očekávat, že to s nimi dobře dopadne :-). Jejich role na Ronsardově večírku mě moc bavila, nicméně pevně jsem doufala, že i na Ronsarda se usměje štěstí, i jako padouch mi byl velice sympatický.

12.02.2013 5 z 5

Náruč bezpečí Náruč bezpečí Catherine Anderson

Tak ze začátku se mi kniha docela líbila. Bohužel asi někde uprostřed už jsem měla chuť ji odložit. Meggie je týraná žena na útěku s novorozencem. Pořád se jenom klepe strachy, nikomu nevěří. Rafe se do ní naopak okamžitě zamiluje a neustále dokola ji opěvuje, jaká je bezvadná, statečná, krásná, jak ji miluje, že ji nikdy neublíží, že se ho nemusí bát. A ona zase pořád dokola, že teď Rafa naštvala, teď ji vyhodí, co bude dělat... Nevím, myslím, že příběh by to mohl být pěkný, kdyby se pocity hlavních hrdinů vyvíjeli nějakým směrem, což se asi vyvíjí, ale na můj vkus děsně pomalu a ve většině knihy se pořád omílá to samé. Meggie mi bohužel navíc nebyla moc sympatická :-(. Do dalších dílů se ale určitě pustím, snad mě nezklamou.

06.11.2013 3 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Tak v první řadě bych chtěla poznamenat, že ti, co označili knihu jako odpad, čímž zhoršili její hodnoceni pravděpodobně vůbec nevěděli co čtou. Pokud čekali nějaký dobrodružný román o hledání Ztraceného města, vůbec se jim nedivím, že se jim kniha nelíbila, protože se jednoznačně jedná o červenou knihovnu. Kdo si však tuto knihu vybral právě pro toto její zařazení a zná knihy od Lindy Howard, určitě nebyl zklamaný. Rozhodně se dá zařadit mezí její nejlepší díla. Čte se dobře, je vtipná a romantiky plný kopec. Kritika, že na 50ti stranách autorka popisuje, že otec Jillian nebyl blázen je trochu přehnaná.
Pro romanticky založené duše určitě doporučuji!

28.01.2013 5 z 5

V náruči snů V náruči snů Linda S. Howington

Velmi napínavé a romantické, rozhodně stojí za plný počet hvězdiček. Jenom bych upřesnila anotaci. Nevím, proč se v ní zmiňuje jméno Paris, které sice je jménem hlavní hrdinky, ale v knize se vyskytne snad asi 2x. Celou knihu používá své příjmení Sweeny. A další věc, podivné věci se nezačnou dít po sblížení s Richardem, nýbrž už rok předtím. Určitě nic neprozradím, když poznamenám, že zde ani nejsou zmíněny parapsychické schopnosti Sweeny. O těch se dozvíme na prvních stránkách knihy,takže také žádné tajmeství. Možná jen detail, nicméně anotace na přebalu knihy je ještě více nepřesná :-)
Každopádně určitě doporučuji!

15.01.2013 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Prostě Popelka. Sice moc nemusím psaní v první osobě, ale myslím, že se to Lise povedlo. Gage je rozhodně sympaťák, i když jsem zprvu fandila Hardymu :-)

17.01.2014 5 z 5

Měsíc za úsvitu Měsíc za úsvitu Jude Deveraux (p)

K anotaci není co dodat, je naprosto výstižná. Možná jen malinko: v knize se odehrávají na pozadí i jiné příběhy, které jak doufám by mohli být uzavřeny v některém z dalších dílů. Kniha je sice zařazena do série Edilean, ale snad jen proto, že vždy někdo z hlavních hrdinů je potomkem lidí, kteří založili toto město. Každopádně ale nemusíte bezprostředně číst předchozí díly, abyste knihu pochopili, ale rozhodně nové tři příběhy tvoří samostatnou sérii, a ty by se měli číst po sobě, protože na sebe navazují. Jsou to: Měsíc za úsvitu, Za svitu měsíce, Pod maskou měsíce.

08.08.2013 5 z 5

Hotel pro mou lásku Hotel pro mou lásku Susan Wiggs

Zatím asi nejhezčí příběh ze série. Opět se jedná o "vztah" z minulosti, jako v předchozích dílech. Myslím, že autorka mohla vzájemné seznámení hlavních hrdinů trochu pozměnit, ale předpokládám, že se jedná o malé město, kde každý zná každého, tak to asi jinak nejde. Nicméně Gregovi jsem moc fandila. Je velký sympaťák, i když se v tomto díle stal dědečkem :-D

25.07.2013 5 z 5

Útěk do Virgin River Útěk do Virgin River Robyn Carr

Opět nádherná kniha. I když jsem nevěřila, že u tohoto druhého dílu uroním slzu, opět se tak stalo. V knize se odehrává nejenom příběh Johna (Pastora) a Paige, ale dovídáme se i pokračování vztahu mezi Mel a Jackem z prvního dílu. Také se na pozadí odehrává v obou dílech další příběh Ricka a Liz. Celá série Virgin River má v originále 20 částí a pevně věřím, že Ikar neusne na vavřínech, jak některá jiná nakladatelství při vydávání sérií, a vydá všechny části. Myslím, že můžu prozradit, že třetí díl bude o bývalém mariňákovi a kamarádu Jacka a Pastora, Maikovi. Ten se vlastně už ve druhém díle ocitá ve Virgin River, kde se léči z těžkého zranění. A na druhé straně jeho protějšek, Jackova nejmladší sestra Brie, která je prokurátorka, také přijede do Virgin River. No a jak se to bude vyvíjet, na to si budeme muset počkat. Příběhu nechybí ani humor a hrozně ráda bych pochválila překlad. Myslím, že je bezvadný.

22.06.2013 5 z 5

Křišťálový pramen Křišťálový pramen Ann Maxwell

No jak už to tak bývá, Rio nakonec zůstane :-). Pěkná romantika, zvlášť ke konci. Co mi trochu vadilo bylo, že autorka občas o hrdinovi a hrdince mluvila stylem MLADÍK to a DÍVKA tamto. Klidně mohli být použity jejich jména a bylo by to jistě lepší. Jinak pěkný příběh :-)

26.04.2013 4 z 5

Užívej noci Užívej noci Linda S. Howington

Jak už bylo řečeno, jedná se o tři povídky od Lindy. Jak už to v povídkách bývá, všechno má hodně rychlý spád, i když by některé příběhy stáli za to, aby byli lépe propracované, škoda.
V první povídce Jezero snů se jedná o Theu, které se zdají téměř živé erotické sny. Chce od nich utéct a proto odjíždí na chatu, kde se potká se svým snovým milencem. On na ni vlastně čeká, protože mu se zdají úplně stejné sny, ale na rozdíl od They ví, o co jde a co musí udělat, aby byli spolu.Tomuto příběhu bych dala 3 hvězdičky.
V Modrém měsíci jde o Lilah, která vidí aury lidí, občas má záblesky jasnovidectví a žije skoro mimo civilizaci. Jednou se ji snaží napadnout místní obyvatel, což přiměje šerifa Jacsksona, aby ji jel zachránit. Když se poprvé uvidí, okamžitě vědí, že patří k sobě. Téhle povídce bych dala 4 hvězdičky.
V zajetí sněhu mě asi oslovila nejvíc. Majitelka malého kempu se sruby Hope zůstane uvězněná sama v hlavním srubu v šílené vánici. V noci se u jejich dveří objeví cizinec Price, se kterým se okamžitě sblíží. Začíná mít ale podezření, že není ten za koho se vydává, a to sice za šerifa. Náhodou v rádiu uslyší o havarujícím mikrobusu, který převážel vězně a pár jich uprchlo. Její podezření se ještě prohloubí, když se u jejich dveří objeví další cizinec, který se vydává také za šerifa a o Pricem tvrdí, že je uprchlý zločinec. No nakonec vše dobře dopadne, povídce bych dala 5 hvězdiček :-)

26.03.2013 4 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Nádherná romantika včetně nedorozumění a kriminální zápletky. Velmi těžké odložit rozečtenou knihu :-)

18.03.2013 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

U knížek od Lindy Howard se nikdy nenudím. Líbí se mi, že každá je jiná, každý příběh originální a povahy postav se neopakují, jak tomu bývá u většiny autorek. U těch má člověk pak pocit, jako by psaly přes kopírák, jen pozměnily jména a místa. U Lindy je každý originál. Takže, opět plný počet hvězdiček.

01.02.2013 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Adele Ashworth

Druhá kniha, kterou jsem od této autorky četla, nicméně musím říct, že Moje drahá Caroline se mi líbila podstatně víc. Jak už je v anotaci zmíněno, Marcus se vrací po několika letech na své panství, aby vyšetřil smrt své mladší sestry. Přestože sestra je mrtvá pouze dva týdny, připadá mi, že víc než její úmrtí ho zajímá právě Mary, kterou mu sestra v dopisech vylíčila jako inteligentní, laskavou, přátelskou a se smyslem pro humor. Bohužel jsem na nic podobného v celé knize nenarazila. Popisování toho, kdo si co myslí a jak by mohlo kdeco dopadnout pro mě bylo zbytečně zdlouhavé. A celkově, jak autorka pojala konec knihy, vyřešení smrti, vyplutí rodinných tajemství na světlo a zachování se hlavního hrdiny.....nemyslím si, že to bylo to pravé ořechové.....ale čtěte, co člověk, to názor :-).

04.11.2012 3 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Dávám pět hvězdiček. Pěkná romantika a ke konci jsem upustila i slzu :-)

22.10.2012 5 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Patricia Gaffney

Moc pěkné a romantické počtení. Pěkná kriminální zápletka, kdy do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším vězí, ani když si přečtete poslední stránku jako já :-)
Pět hvězdiček nedávám často, ale tahle kniha si to zaslouží :-)

23.05.2012 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Olivia Kiernan

Netuším, proč má kniha tak slabé hodnocení. Mě se teda moc líbila, měla spád, četlo se to skvěle

20.01.2023 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Jakmile se před pár lety s upíry roztrhl pytel, přestalo mě tohle téma zajímat. Nicméně jsem se nechala přesvědčit k přečtení prvního dílu a musím říct, že to není tak hrozné jak jsem si myslela. Kniha se čte pěkně, párkrát jsem se opravdu pobavila u některých hlášek a té upírčiny tam zas není tolik, aby mi to vadilo. Jsou to prostě velcí, hezcí a vtipní chlapi, kteří mají jen jiný život než obyčejní smrtelníci. Nejvíc jsem si u nich cenila cti a odvahy, což u lidí se dnes vidí jen výjimečně. A v první řadě je romantika, ta tam rozhodě nechybí.

24.02.2014 5 z 5

Tajemná žena Tajemná žena Jayne Ann Krentz

Jak se říká: sto lidí, sto chutí. Mě se tenhle příběh líbil podstatně víc, než první díl. A možná že je to právě tím, že tu nebylo až tolik paranormálna jak v prvním díle. Ten mi nesedl právě proto, že si myslím, že to tam bylo na můj vkus přehnané. Každopádně doufám, že vyjde i třetí díl o Clarisse. Nicméně těch dílů by mohlo být samozřejmě víc, protože se v knihách objevily další postavy, o kterých by bylo zajímavé vědět, jak se světem protloukaly ony :-)

11.02.2014 4 z 5

Adventinky I : Šampion / Splněná věštba / Vánoce na ranči Adventinky I : Šampion / Splněná věštba / Vánoce na ranči Linda S. Howington

Strhávám jednu hvězdičku za rychlý vývoj událostí, i když ve stostránkovém příběhu to asi jinak nešlo. Jinak klasická Linda se vším všudy :-).

18.11.2013 4 z 5