Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Martin - Běsnící bouřka Martin - Běsnící bouřka neznámý - neuveden

ČTENÍ S REBEČKOU: Další krásná pohádková knížka, kde hlavními hrdiny jsou zvířátka. Tyhle příběhy Rebi miluje a mě se líbí, že je v nich i trocha ponaučení. A Martin, to je super zajíc, nezištně pomáhá svým kamarádům, od toho si děti berte příklad.

15.04.2019 5 z 5

Alík a jezevec Alík a jezevec Oldřich Brož

ČTENÍ S REBEČKOU: Opět příběh pro děti s ponaučením. Neodsuzovat, pomáhat druhým. A tak je to i v životě, většinou pomůže ten, koho druzí odstrkují a pomlouvají.

07.04.2019 5 z 5

Série Série John Lutz

Myslím si, že už je toho dost, takovýchto "příběhů". Jen samé násilí, sadismus, až nepředstavitelná muka obětí … je pisatel vůbec normální? Nemá nějakou úchylku, kterou ventiluje skrze své knihy? Přesně jak bylo řečeno, detektiv chodí okolo a pak najednou z ničeho vyhmátne vraha. A to pár stránek před koncem, když si říkáte, tak jo, už ho má, tak nakonec zjistíte, že ho nemá a že vraha odhalí ještě dál, tedy skoro na té předposlední - poslední stránce. Čtu třetí ze čtyř z mé knihovny a pak pošlu dál, protože vracet se k Lutzovi nehodlám. Z jeho knížek mám dojem, že jeden narušený magor bez povšimnutí kohokoliv vyvraždí celý svět. Hlavu mám toho plnou ještě pár dní po přečtení. Za tak silnou brutalitu dávám dolů tři hvězdičky.

05.04.2019 2 z 5

Kocourek se vrací Kocourek se vrací Michaela Hrachovcová

ČTENÍ S REBEČKOU: Pro děti velice poutavý příběh o zatoulaném kocourkovi. Děti si uvědomí, kam vede neposlušnost a že i z toho je cesta ven. Kocourek nalezl spoustu kamarádů ochotných pomoci mu a vlastně o tom tahle knížka je. O odpuštění a pomoci druhým. Navíc je doplněna na každé dvojstránce roztomilým obrázkem.

31.03.2019 5 z 5

To se může stát každé holce To se může stát každé holce Věra Řeháčková

Dospělák musí při četbě pamatovat na to, že rozhodnutí dělá 13 ti letá holka. Protože jak může začít komunikovat s klukem, který jí takhle ublížil? I když uvnitř hlavy se rodily myšlenky na pomstu, stejně si říkám, jak já bych se zachovala v tom věku? Jinak se mi příběh líbil a hlavně ten konec, ty mě dojímají :) :) :)

21.03.2019 5 z 5

Ranč Ranč Danielle Steel

Pěkně vázaný příběh i když prvky Steelové se nedají přehlédnout: vzala si růžové kalhoty, růžovou blůzku, žluté kovbojské boty, na krk šátek … kdyby tolik nepopisovala, mohla být kniha o polovinu kratší :) Ale jinak super a konec otevřený, ale tak o tom to asi bylo, nešlo o ukončení všech tří životních cest, spíše o rozřešení problémů tří kamarádek a já jen lituji, že přesně taková kamarádka mi chybí.

02.03.2019 5 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

V životě lidí se stávají různé věci. Dobře (někdy i nedobře) se o tom čte, ale myšlenka, že se tohle opravdu někomu stalo....to je šílené. Bezbranná dívka, v cizí rodině, v cizí zemi bez možnosti jakékoli pomoci. Ta ale nakonec přišla a světoznámý fotbalista musel před světem přiznat, jaký je to dobytek. Na wikipedii si o něm můžete přečíst, že za znásilnění na Tině byl opravdu odsouzen. Tohle není fikce.

19.02.2019 3 z 5

To se dělá, Sedmikrásko? To se dělá, Sedmikrásko? neznámý - neuveden

ČTENÍ S REBEČKOU. Příběh o rozverné kravičce a moudré koze Líze se jí moc líbil a tak jsme četly stále dokola :) Takovéto poučné knihy se mi pro děti moc líbí, protože na příkladu zvířátek si mohou děti lehce osvojit a později zbudovat návyky jak se chovat v přírodě, jak šetřit vodou a také proč třídit odpad.

17.02.2019 5 z 5

Dávej pozor, Všudybylko! Dávej pozor, Všudybylko! neznámý - neuveden

ČTENÍ S REBEČKOU. Doufám, že si dobře zapamatuje rady, které teta Lola Všudybylce dávala. Rebí se příběh o myškách moc líbil; krásně malované obrázky.

20.01.2019 5 z 5

Náhle sama Náhle sama Sheila O'Flanagan

Neměla jsem ráda příběhy z oblasti finančního prostředí, ale tahle kniha změnila můj názor. Příběh mi mj. osvětlil práci mé známé, kterou jsem nechápala, ale po přečtení knihy Náhle sama jsem alespoň trošku pochopila Aniččinu pracovní náplň. Líbí se mi styl psaní Sheily O´Flanaganové. Nejen že doporučuji k přečtení tuto knihu, ale i další její dvě: Pohřešovaná manželka a Ztráty a nálezy. Přečtením této knihy zapisuji první Výzvu letošního roku.

03.01.2019 5 z 5

Silvestr za milion Silvestr za milion Luděk Stínil

Účelově jsem si naplánovala číst tuto knihu na Silvestra, ale docela mě zklamala. Nemám ráda takové ty oslavy, kde se mladí lidé opíjí do nevědomosti. Popis toho, co se dělo na chatě byl nechutný, teprve později se příběh trochu víc rozvinul v něco jiného než popis sexu a chlastu. To se opravdu česká mládež neumí zabavit nějak kulturněji a slušněji? Oslavit Nový rok s noblesou a ne zpitý a zblitý a válející se na zemi? Když bych zašla do detailů, tak si myslím, že taková vystřelená rachejtle ve vlaku a jeho následné zastavení by se neobešlo bez vyšetřování, dále co ty rozházené peníze? Přidal je někdo dodatečně do batohu? A proč žádost o nálezné, ten kluk batoh neztratil, byl mu vyměněn a ne jeho vinou a on přesto byl ochoten zaplatit dost velkou částku za to, že si pro něj musel dojít a tak celou silvestrovskou noc se plahočil přes tmavý les v závějích? Mám knihy pro mládež ráda, ale tohle byla blbost. Hvězdičku za pěknou obálku knihy a hvězdičku za pokus sepsat silvestrovský příběh.

31.12.2018 2 z 5

Holka v nesnázích Holka v nesnázích Jana Smetanová

Příjemný příběh studentů z Pardubic. Lásky, rozchody, kamarádství .. reálný příběh, který však bohužel nemá co říct dnešní mládeži.

25.12.2018 4 z 5

Slepičí polévka pro duši - kuchařka Slepičí polévka pro duši - kuchařka Jack Canfield

Jedná se o 58 krátkých povídek. Jsou to příběhy z dětství a mě se líbilo, jak pisatelé vzpomínají na své maminky, tety, babičky, dědy; někdy byl příběh úsměvný, někdy povzbuzující, asi dva mě nezaujaly. Každý příběh, ve kterém se monolog točí okolo nějakého luxus jídla, končí jedním či dvěma recepty. (Tím luxus jídlem myslím třeba i jen jídlo hodně chudých lidí, ale vařené s láskou, proto ten luxus). Některé z receptů mě zaujaly a chci je vyzkoušet.

12.12.2018 4 z 5

Umlčené tajemství Umlčené tajemství Evelyn Brisou-Pellen

Příběh patnáctileté dívky je dost reálný na to, jaké "dobrodružství" může kdokoliv z nás zažít. Tajemství, které bylo Natálii odhaleno, mělo sílu zadřít drápky a nepustit. Jak bude dívka s takovým tajemstvím žít? Někdy je dobré, spálit za sebou veškeré mosty a to Natálie udělala, ale na tu strašnou bolest stejně zůstala sama. Snad měla více přilnout k prababičce, která už tak toho dost vytrpěla, snad měla otevřít minulost před svým otcem, copak on si nezasloužil znát pravdu? Bude tak na černou minulost sama a přitom sdílená bolest je poloviční bolestí.

11.12.2018 4 z 5

Muchachas (mučačas) 1 Muchachas (mučačas) 1 Katherine Pancol

Kniha se mi vůbec nelíbila a protože nemám ve zvyku odkládat nedočtené knihy, nakonec jsem se prokousala do zdárného konce. Asi ve tři čtvrtině knize se konečně něco začalo dít a tak jsem si říkala, v druhém díle se něco dozvím. Jenže nic se neděje a tak čtu zatím jen v mezičasech, snad se k něčemu časem dopracuji. Nemám ráda takovýto styl psaní a proto vím, že si třetí díl rozhodně nekoupím ani nepůjčím.

08.12.2018 1 z 5

Nedovolím ti odejít Nedovolím ti odejít Lenka Teremová

Chvílemi se kniha líbila, chvílemi ne. Psycholožka a nechá sebou takhle manipulovat? Hlavně mě štvaly Věřiny myšlenky o tom, jestli se dají potvrdit její sklony..... A vlastně jsem se stejně nedozvěděla, jak to s tou pravdou bylo. Tůma vykazoval všechny znaky despoty, nakonec byl ten, kdo se měl bát … nevím, asi bych od této pisatelky další knihu nečetla.

12.11.2018 2 z 5

Zrcadlový obraz Zrcadlový obraz Danielle Steel

Nejdřív jsem myslela, že tuto knihu nedočtu. Bylo to tak strašně sladký a rozčilovalo mě, jak každý vzhlížel k dvojčatům. Když šly na nákupy, všechny prodavačky v čele s panem vedoucím se mohly laskavostí přetrhnout; na plese všichni zírali jen na ně atd.. atd.. Nakonec jsem se začetla a dočetla. Jak jen Olivie zvládne život bez své sestry? No, je to jen kniha :)

10.11.2018 4 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Moje první kniha od této spisovatelky. Začátek pro mně těžkopádný, ale pak se děj rozjel a kniha se mi líbila. Akorát jsem nepochopila to s tou šedesátiletou paní. A pak jsem nepochopila, jak může vrah dostat mrtvé tělo na střechu, zvláště, když je po něm v celém městě vyhlášeno pátrání. Celostátní pátrání. Škoda Marion, a dopadlo to přesně tak, jak jsem očekávala a to je důležité. Rozhodně si od Lisy Gardner zase něco přečtu.

05.11.2018 5 z 5

První oběť První oběť Tami Hoag

Knihy od Tami Hoag se mi líbí, proto jsem chtěla od ní všechny knížky do své knihovničky. Tuhle jsem nikde nemohla sehnat a nakonec jsem se dozvěděla, že se jedná pouze o 40 stránek, které nevyšly knižně, nýbrž pouze elektronicky. Jde spíš jen o náčrt cca první třetiny knihy Devátá dívka a jen to, co se týká Rose. Podle mne je "kniha" První oběť zcela zbytečná. Je to takový rychlý přejezd od objevení Novoroční Doe k její identifikaci. Nicméně podrobný popis nálezu, průběhu vyšetřování, dojití identifikace a následné odkrytí vraha se uskuteční v knize Devátá dívka. Kdyby si přesto někdo chtěl tyto řádky přečíst, najdete je zde: https://docplayer.cz/3431473-Tami-hoag-prvni-obet.html?fbclid=IwAR02XurDr3FgvQ2su-9GLHeIdpzYPMTDNwHx93RWxk8lni_ZmEbSa5ebxPA#show_full_text

28.10.2018 1 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Zezačátku mi kniha připadala bláznivá, zvláště úvodní komunikace tří kamarádek, které se jevily jako puberťačky. Nakonec se z toho vyvinul docela zajímavý příběh. I když se příběhem měla táhnout temná dějová linka, já v tom žádný "masakr" nespatřila. Prostě obyčejný život obyčejných lidí s obyčejnými životními úskalími a jeden blázen navrch. Nic, co by mě mělo zastavit k přemýšlení, jestli se pro mne po přečtení této knihy, stane Facebook něčím nebezpečným.

28.10.2018 4 z 5