Kocourek se vrací

Kniha pro předškolní a mladší školní děti vypráví příběh kocourka, který neposlechl maminku a vydal se za dobrodružstvím. V lese se setkává s nebezpečím, ale potká také kamarády, kteří mu pomohou najít cestu domů. Kniha je metaforou lidského hledání. Ukazuje, že přestože člověk udělá chybu, která s sebou nese důsledky, existuje naděje na nalezení cesty zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136918/kocourek-se-vraci-aT5-136918.jpg 4.623
Pro děti a mládež
Vydáno:, Advent-Orion

Kniha Kocourek se vrací

Zlatinka.Emilly

ČTENÍ S REBEČKOU: Pro děti velice poutavý příběh o zatoulaném kocourkovi. Děti si uvědomí, kam vede neposlušnost a že i z toho je cesta ven. Kocourek nalezl spoustu kamarádů ochotných pomoci mu a vlastně o tom tahle knížka je. O odpuštění a pomoci druhým. Navíc je doplněna na každé dvojstránce roztomilým obrázkem.

Hebrey
16.12.2018

Dcerka si knížku půjčila v knihovně hlavně proto, že je o koťátku. Název napovídal, že to bude takový klasický příběh pro děti o koťátku, které se ztratí a šťastně se nakonec vrátí. Tak to také je, ale na "obyčejném" a očekávatelném příběhu postavila autorka jednoduchým i malému dítěti srozumitelným způsobem ponaučení doplněné biblickými verši. Za mne 5 hvězdiček.

petshopačka
13.07.2018

Kocourek Mourek je zvědavý a vydá se do lesa, kde zabloudí. Zvířátka mu pomůžou vrátit se za maminkou na statek. Moc se mi líbily obrázky.

Leenah
01.01.2018

Úžasná dětská knížka, spíš ale pro trošku větší děti (u menších jsem musela přečíst na jeden zátah, aby se o ztraceného kocourka nebály). Ale krásné poselství i ilustrace.

Kopretina
04.05.2017

Devítiletý syn s nadšením přečetl sám a celé mi to odvyprávěl. Čtyřleté dcerce jsem knížku přečetla, moc se jí líbila, návštěvě vyprávěla příběh kocourka a hlavně ukázala obrázky, kterých je v knize mnoho krásných.

HanKasp
15.01.2017

Příběh malého kocourka od jeho narození po získávání prvních dovedností. V knize vystupují další zvířátka, například srnka, koloušek, sova, liška a veverka. Kocourek získává přátele, kteří mu pomáhají najít ztracenou cestu domů.

Knížka je vhodná pro malé čtenáře, neboť není rozsáhlá a písmenka jsou také větší. Kniha je plná krásných ilustrací.