Alík a jezevec

Alík a jezevec https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184709/bmid_alik-a-jezevec-184709.jpg 5 22 6

Alík je malé štěňátko, které vyrůstá v hájovně a učí se od hajného lesní moudrosti a jak pomáhat lesním zvířátkům. Jednou, když je v lese sám, je však napaden a poraněn zatoulanými psy. Potřebuje rychlou pomoc. Některá zvířátka v lese s tím nechtějí nic mít, ale dobrý jezevec za pomoci statečného vlka nezištně a obětavě Alíka zachrání. Pohádka, volně inspirovaná biblickým příběhem o dobrém Samaritánovi, učí malé čtěnáře, že je dobré pomáhat jeden druhému a nebát se čelit zlu...... celý text

Petra1323
26.07.2023 5 z 5

Pohádkový příběh o zvířátkách a lidech v období celého roku. Nechybí napětí, dobrý konec a poučení. Kouzelné celostránkové ilustrace se střídají jedna ku jedné se stránkami s textem a přesně zobrazují to, o čem se zrovna vypráví.
Malý formát knihy je tak akorát do dětského batůžku, třeba na čtení přímo v lese, na pařezu, u potůčku.

GaleW
31.01.2022 5 z 5

Moc krásný příběh mně předčítaný mou starší dcerkou, o přátelství mezi zvířátky, o lese a jeho obyvatelích. Vřele doporučuji všem malým milovníkům lesa, zvířátek i knížek.

Juss-Berry
05.09.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Je to o tom, že mnohdy nám pomůže ten, od kterého to nejméně čekáme.

anna.zahy
12.08.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, protože jezevec nakonec Alíka zachránil.

Zlatinka.Emilly
07.04.2019 5 z 5

ČTENÍ S REBEČKOU: Opět příběh pro děti s ponaučením. Neodsuzovat, pomáhat druhým. A tak je to i v životě, většinou pomůže ten, koho druzí odstrkují a pomlouvají.

Jessybelle
23.03.2017 5 z 5

Pěkná knížka, zvládl přečíst prvňáček.můžu jen doporučit.

štěňata jezevec

2013  90%Alík a jezevec
2010  70%Princ Václav

Kniha Alík a jezevec je v