Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Pohádkový domeček Pohádkový domeček neznámý - neuveden

ČTENÍ S REBEČKOU: Blbost, blbost, blbost!!! Takovéto pohádky by snad ani neměly děti poslouchat. Žádná moudrost v nich není, nic pro pobavení, jen jsou v knize docela veselé obrázky. To jediné je na knize pozitivní, jinak odpad. Alespoň 1 bodík za ty obrázky, víc si kniha nezaslouží.

21.09.2019 1 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Příběh mě chytil od první stránky. I když je pravda, že děj byl moc táhlý a konec praštěný. Když už čtenář začíná doufat, že naděje Marcy dojde odměny, vrací nás Joy zpátky do reality. Pokud nebudu přemýšlet o tom, jestli je možné prožít něco takového, tak prostě tuto knihu budu číst pro pobavení. Nechybělo zde ani napětí, zasmála jsem se, zabála jsem se (o miminko) a Marcy jsem fandila, aby Vice jejich vztah upevnil. Stalo se.

21.09.2019 5 z 5

Hester aneb O čem ženy sní Hester aneb O čem ženy sní Iva Hercíková

Byla jsem dost zklamaná z toho, že takovouto knihu napsala moje favoritka z dětství. Milovala jsem její příběhy o Nataše, Andrsence, Pět holek na krku. A teď jsem narazila na tohle. Ufff… Ještě kdyby nezacházela do krajností, ale tohle bylo na mne silné kafe. Nemám ráda knihy tohoto stylu. Myslím si, že intimnosti by měly zůstat za zdmi ložnice. Ale doposlouchala jsem ji a snažila se pochopit Hester a její vztah k tak mladému milenci.

13.09.2019 2 z 5

Černý anděl Černý anděl Kjell Ola Dahl

Tahle knížka se mi vůbec nelíbila. Nic neříkající obsah, divné vyšetřování, divný konec.

25.08.2019 2 z 5

Hroší příběhy Hroší příběhy Vladimíra Spielvogelová

ČTENÍ S REBEČKOU: Pro malé děti tak akorát: málo povídání, krásně ilustrované obrázky. Určitě se k těmto příběhům budeme s malou vracet.

25.08.2019 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Moc pěkná knížka, mrzí mě, že jsem zatím neměla příležitost přečíst si první díl této trilogie, nemám ho, ale už se těším na závěrečnou knihu. Spisovatelka má vytříbený jazyk, celá kniha se čte velice lehce a spontánně. Musí být super mít takovéto přátelství, jaké měla Belly s Konrádem a Jeremiášem. Dlouholeté kamarádství přerůstá v lásku, jen jsem zvědavá, který pak to nakonec z obou bratří bude. Doporučuji k přečtení.

20.08.2019 5 z 5

Smrt na břehu Dunaje Smrt na břehu Dunaje László András

Možná před třiceti lety bych tuto knihu ocenila, ale dnes, po přečtení tolika thrillerů mi připadá, že policisté vyšetřují vraždu z "vody". Možná je to tím, že se jedná o maďarskou detektivku, ale retro rok 1974 mě fakt už nic neříká.

19.08.2019 2 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Místy mi připadala knížka pěkně bláznivá, nicméně mě zahřálo ukončení pařížské epizody. Nic moc ze samotného města, očekávala jsem větší rozhledy, no ale snad do výzvy příhodná kniha. Paříž je nádherné město a stojí za klidnou, neuspěchanou procházku a jak je v knize napsáno, zapomeňte na mapy a telefony a taxíky a klidněte blouděte nebo bluďte (co to je za slovo :) ) tajemnými uličkami. Paříž mě uchvátila při první návštěvě. Malé roztomilé kavárničky a to, jak se umí Pařížané odreagovat od práce a na dekách tráví volné chvilky okolo Loiry. Dozvěděla jsem se, že Eifelovka, kterou návštěvníci tak milují a jejíž mohutností jsou uchváceni, Pařížané nesnáší. A člověk by řekl, jak jsou na takovou stavbu hrdí, no nejsou.

18.08.2019 4 z 5

Vězení Vězení Robert Muchamore

Od Muchamore moje první kniha a mohu říct, že se mi docela líbila. Jen jsem čekala víc materiálu z prostředí vězení, protože jsem si tuto knihu vybrala do Výzvy, tak nevím, jestli sem patří. Zarazilo mě, s jak malými dětmi se pracuje ve výcvikových táborech. Jejich charakter se dá lehce zlomit a nastavit poslušnost. Pokud organizace Cherub pracovala pro dobrou věc, tak ano, souhlasím, ale šokovalo mě, když Lauren musela v krutém mrazu přeplavat řeku. Mělo ji to zlomit? Nebo naopak posílit? A tahle desetiletá holčička zvládla mnohem víc. Je to fikce nebo skutečnost?

14.08.2019 5 z 5

Zrcátko pro Markétu Zrcátko pro Markétu Ivona Březinová

Pěkně se to poslouchalo, je to taková oddychovka, zvláště pro náctileté.

09.08.2019 4 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Na českou detektivku moc pěkně napsáno. Žádné zbytečné násilnosti a drastické scény, tak jak to umí severská krimi. Ke knize jsem se dostala díky Výzvě a jsem moc ráda, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, kde jsem se mohla i částečně dozvědět, jak to vypadá v Ostravě, ve městě, ve kterém jsem ještě nebyla. Rozhodně doporučuji její přečtení a já si moc ráda přečtu i jiné knihy od této autorky, o jejíž existenci jsem do této doby neměla ponětí.

28.07.2019 5 z 5

Láska podle návodu Láska podle návodu Melissa Pimentel

Nechápu, proč Melissa řešila své milostné mindráky před světem. Takovéto nechutnosti, jak lovila chlapy přes inzeráty a šok z toho, když popisovala trojku. Cožpak v sobě neměla ani kouska studu? Amerika je holt Amerika, i když "Lauren" pobývala v Londýně. Bylo mi líto knihovníka, asi nevěděl, jakou bohatou historii má Lauren za sebou. No, doufejme, že se Melissa doopravdy zamilovala a už nikdy podobnou knihu nenapíše.

27.07.2019 1 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Tahle kniha mě velice zklamala, neboť si myslím, že až takhle otevřeně, jak se Hilton rozepsala, to být opravdu nemuselo. Některé pasáže, týkající se sexu byly odpudivé, až jsem si říkala, taková pěkná ženská (ta Hilton) a co to z ní vychází? Stvořila svoji hrdinku, psychopata, která zacházela ve svých šílenostech hlouběji a hlouběji. Přesto si dál žila bohatým rozmařilým životem děvky a nebyl žádný, kdo by ji ocejchoval jako vraha. Tak to bylo dost divné. Hilton, prosím, už nepiš takovéto bláboly.

06.07.2019

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Milý příběh o přátelství lišáka s malým chlapcem. Zrada, která Paxe poznamenala, byla vyvážena Petrovou lásku s němu, kdy tento jeho lidský kamarád byl také obelhán svým otcem. Petr se na cestě hledání naučil spoustu nových a potřebných věcí, ale nejen že uměl brát, on především dával a nakonec to byl on kde nesmazatelně přivedl Vovu na cestu jejího nového života. Na konci tohoto dojemného příběhu zvítězilo, že každý ví, kam patří. Lidé k lidem, zvířata k zvířatům.

06.07.2019 5 z 5

Balírna Balírna Sandra Lanczová

Balírna - přiléhavý název pro tento příběh, v němž nešlo o nic jiného, než jak sbalit kluka, byť je kamarádky. Hodnota dívčí dušičky žádná. Je to odstrašující příklad pro maminky, jejichž dcery jsou na internátě. Konec knihy byl zvláštní, kdy se holky pohádaly každý s každou. Můžeme zavzpomínat, jací jsme byli v pubertě my.

03.07.2019 3 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Nic moc. Na začátku knihy se děj nabízel jako zajímavý námět, ale později jsem se nutila do čtení. Kapitoly se mi zdály rozvláčněné, zvláště v jednom bodu až bláznové. Tohle není můj šálek kávy a další knihy od Harpera rozhodně číst nebudu. Tolik povyku pro nic... ale ne každý má takový závěr, četla jsem, že spoustě lidí se příběh zdál napínavý, mě tedy ne. Možná jen jsem se trochu víc dozvěděla o vynálezci technologie mechanického knihtisku pomocí sestavovatelných liter.

09.06.2019 3 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Zpočátku se kniha tvářila tajemně a dobrodružně, ale nakonec z toho vyšla slátanina. Hlavní postava, hloupoučká naivní Gréta, co ta všechno dovolila, nebo možná ne dovolila, ale nezakročila proti tomu, co se jí dělo... Na zakončení knihy jsou docela pozitivní komentáře, k nimž já se rozhodně nepřikláním, protože konec se mi zdál hloupější než začátek. No a recenze na knize obálky není zrovna upřímná.

28.04.2019 3 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Čas přílivu jsem poslouchala jako audio knihu. Myslím si, že při vlastním čtení bych více vnímala děj příběhu. Nemohu říct, že by se mi to zas tak líbilo, je to detektivka s dlouhavým průběhem.

28.04.2019 3 z 5

Zůstaň taková, jaká jsi Zůstaň taková, jaká jsi Věra Řeháčková

Když se rodiče rozvedou, najednou se jejich dospívajícím dětem zhroutí jejich dosavadní jistoty rodinného života. Navíc když do jejich života vstoupí prarodiče o kterých do toho dne neměli ani páru, musí si Gabča s Arturem začít probojovávat svoji cestu. Zklamala mě matka zmíněných dětí, která pro svého nového partnera odsouvá své děti na druhou kolej a jejichž kořeny, z kterých pochází najednou začínají pučet. Naopak otec dětí se ukazuje ve svém charakteru jako milující, zodpovědný a tak nakonec příběh dobře dopadne.

20.04.2019 5 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Celým dějem příběhu má čtenář možnost sledovat neuvěřitelný luxus Singapuřanů. Kdo nemá tolik, aby se mohl postavit do rovnice, je pro ně vyvrhel. Nejde jen o bohatství, ale charakter těchto lidí je naprosto zkažený. Kniha nikoho neobohatí moudrostí, tak snad si ji přečtěte jen proto, abyste se dozvěděli, jak se také dá žít. Myslím si, že tito lidé nepoznali nikdy takovou krásnu a takové bohatství, které můžeme načerpat z přírody a upřímných vztahů okolo sebe. Jejich duše je udušená zlatem a drahokamy. Není o co stát. Tři hvězdičky jen proto, že Ráchelin příběh mě potěšil, byla ochotna se vzdát své lásky jen proto, že vnímala, jak by ji toto nepřirozené bohatství dusilo.

18.04.2019 3 z 5