zirafinec zirafinec komentáře u knih

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Předchozí dva díly byly lepší... Tady překlad tak trochu zaostával za dějem, ovšem i přesto jsem si knihu užila.

04.03.2023 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Miluju knihy Terryho Pratchetta. Těším se na pokračování, kde snad zjistím osud Zavazadla:)

11.02.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak tohle bylo něco... Rozhodně potřebuju následující díly, hrozně mě to bavilo. Připomínalo mi to knihy Terryho Pratchetta, což je přesně pro mě. Rozhodně doporučuji k přečtení.

29.01.2023 5 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Musím se přiznat, byla to moje první Zeměplocha... a už teď vím, že budu milovat i další díly! Miluju ty extrémně šílené situace, které zároveň trefně odrážejí náš současný svět. Asi nejoblíbenější postavou je troll Navážka, který celou knihu tak nějak provází, dalo by se říci. Zkrátka, hned se vrhám na Těžké melodično.

09.01.2023 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha mě bavila od začátku do konce, miluju snové prostředí a Secrecy.

04.11.2022 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Ačkoli se o této knize mluví jako o hodně silné, za mě se mi dotknul v podstatě pouze doslov. Tím nechci knihu nijak shazovat, o tom svědčí i mé hodnocení. Jedna z mála knih v povinné četbě, která by tamměla nadále zůstat.

30.10.2022 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Popravdě, dostala jsem se do tří čtvrtin a stále jsem nechápala, o co tam jde...

25.10.2022 2 z 5

Klíč ke všem duším Klíč ke všem duším Jeremy Lachlan

Povedená kniha, místy byla ovšem zmatečná a vyloženě mi vadilo oslovení "kámo".
Jsem ráda, že to nebylo typické "hlavní postava je superčlověk, který sice nemá žádné zvláštní schopnosti, přesto všechny okolo kosí mečem, který v životě nedržel, jako by se s ním cvičil celý život." Naopak, hrdinka mi místy přišla úplně tupá. Přiznejme si to, kdyby byla hlavní hrdinkou Violet, kniha by skončila po prvních třech kapitolách.
Spoiler - ten konec - prosím? Vyloženě jí Winifred řekla, že pokud Rotha nezabije ona, získá Roth Kolébku, a nakonec ho "nějak" porazí Violet a Hikory, kteří by oba měli být na pokraji smrti a vše dobře dopadne i bez ní???
Nicméně kniha je velmi čtivá.

30.09.2022 4 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

Kniha mě bavila, pořád se něco dělo, ale často jsem byla zmatená při popisu nějakého prostředí.

Kniha mi svým Palácem a Jinými světy připomíná sérii Neviditelná knihovna se svou interdimenzionální Knihovnou a alternativními světy, do kterých se z ní nechá cestovat. Teď by mě jen zajímalo, kdo se inspiroval od koho. :)

16.09.2022 4 z 5

Ztracená zápletka Ztracená zápletka Genevieve Cogman

Tenhle díl byl zatím asi nejlepší.

07.09.2022 5 z 5

Hořící stránka Hořící stránka Genevieve Cogman

Kniha mě bavila tentokrát už od úplného začátku, pořád se něco dělo, na rozdíl od předchozích dílů.

27.08.2022 5 z 5

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Stejně jako v předchozím díle se děj rozjíždí až v druhé polovině, kde byl ale opravdu skvěle napsaný.

27.08.2022 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Jedna hvězdička dolů za to, že se v první polovině nic nedělo. Ovšem druhá polovina byla velmi zábavná a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

27.08.2022 4 z 5

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Tuhle knihu jsem přečetla za pár dní, je absolutně skvělá, škoda smutného konce.

20.08.2022 5 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Kniha mě velmi bavila, jsem ráda za změnu prostředí i hlavní postavy. Jenže občas mi přišla, myšleno stylem psaní (nebo možná pouze překladu) jako nějaká špatná fanfikce na Wattpadu, například tento odstavec (str. 107), cituji:

´První místo, kam jde Mulagheshová hledat Signu, je recepce JDS. Zavalitý muž za pultem se podívá na harmonogram, řekne: "Dok D4," a ukáže zhruba severovýchodním směrem. Mulagheshová se vydá pěšky do doku D4, ale po příchodu se dozví, že Signa se přesunula na přípravku 3, oplocený úsek staveniště JDS. Ale když se tam dostane, předák jí poví, že Signa před dvaceti minutami odešla; on sice nezná její harmonogram, ale myslí si, že měla namířeno do "testovacího areálu pro montáž věží".Mulahgeshová samozřejmě nemá páru, co by to do pekel mohlo být.´

20.08.2022 4 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Kniha se mi líbila, ale měla jsem trochu zmatek v pojmech, myslím, že by se hodilo něco jako "slovníček". Taky bych řekla, že překlad "zázrak" nebyl úplně nejlepší, sama bych použila spíše "kouzlo".

01.08.2022 4 z 5

Nyní jsem (znovu) poslouchala jako audioknihu a musím říci, že je to zase o něco jiný zážitek. Skvěle načteno panem Hyhlíkem.

21.07.2022

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tohle byla bomba. Pořád se něco dělo a konec mě téměř dohnal k slzám. Doporučuji.

15.07.2022 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Wow! Tohle jsem si opravdu užila. Děj byl pestrý a knihu jsem nemohla odložit.

08.07.2022 4 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Tuto knihu jsem nedočetla, ale tím nechci říct, že je špatná. Nedočetla jsem ji, protože mám raději jiné žánry. Na rozdíl od jiných knih z povinné literatury mi tahle tom seznamu zase tolik nevadí.

Přišlo mi, že zde často byly nesmyslné dialogy, a málo uvěřitelný příběh.

12.06.2022 3 z 5