zazvorka zazvorka komentáře u knih

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Pro řadu čtenářů oddechovka, pro mě ani náhodou, spíše depresivní čtení. Ale jasně - každý čtenář to vnímá subjektivně, dle své nálady a zkušeností. Domov Zita by byl skvělý, kdyby takový existoval - a neměl dlouhý pořadník. Ale v reálu si o tom člověk může nechat jen zdát. Jiné knížky autorky, které měly přesah do historie, se mi líbily více. Leccos jsem se z nich dozvěděla a autorčin styl mi k nim seděl lépe, než k právě hodnocené knize.

23.04.2024 3 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Výborná knížka, četla jsem do noci, nemohla se odtrhnout. Mé nadšení trochu polevilo ke konci. Zápletka se mi už zdála překombinovaná. A závěr ohledně Sally mě také nepotěšil. Takže čtyřka, ale pěkná. Vřele doporučuji!

21.04.2024 4 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Smutné vyprávění, tíživé téma. Příliš mi nevyhovovalo střídání formy psaní, byl to sice zajímavý prvek, ale celkově velký podíl podcastů a dopisů ubíral ději svižnost. Závěr však už měl spád a přinesl překvapující zjištění. Celkově velmi dobrá knížka, jsem spokojená.

21.04.2024 4 z 5

Máma má alzheimera Máma má alzheimera Luboš Hacala

Docela lituji, že jsem si knížku v knihovně půjčila. Vlastně ani nevím, co jsem si od ní slibovala. Jen mi připomněla, co jsme zažili s naší mamkou, průběh byl ještě horší. Pečovatelku maminka kategoricky odmítla, takže ani tohle péči neulehčilo. Některé situace v knize mě překvapily - koupit k osmdesátým narozeninám takto nemocné paní koťátko? Úmysl chápu, ale jasně předem odsouzeno k nezdaru. Kniha poskytuje docela věrný obrázek těžké životní situace. A ukazuje, jak může člověk ztratit milovanou osobu, přestože ta je ještě naživu .

02.04.2024

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Náhodný úlovek v knihovně, moje první kniha od autorky. Prima detektivka, moc hezky se mi četla. A pachatel mi zůstal utajen až do konce, to jsem ráda. Čtyři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru, protože jsem se naučila nové slovíčko - nažmach. Nikdy jsem ho neslyšela, myslela jsem, že je to překlep, ale vygooglila jsem si ho - opravdu existuje! Předpokládám, že v JČ kraji?

02.04.2024 5 z 5

Loď duchů Loď duchů Clive Cussler

Myslím, že Chuck Norris už je silně znepokojen, Kurt a spol. mu šlapou na paty! Oddechové čtení, spokojenost.

18.03.2024 4 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Předchozí díly se mi líbily více. Zde se pachatel nabízel brzy a policie ho přehlížela. Celkově mi chyběl větší duch anglického prostředí, připomínalo mi to spíš americkou detektivku.

16.03.2024 3 z 5

Pohřeb na přání Pohřeb na přání Anthony Horowitz

Výborná detektivka, nemám co vytknout.
Nic strhujícího, ale tím lépe - vychutnala jsem si ji hezky pomalu a užila si o to více. Kromě samotné krimi zápletky mi přišlo vhod i vše, co autor zmínil o sobě. Předchozí pochvalné komentáře krásně vystihly pozitiva knížky, nedokázala bych to lépe. Takže už ji jen vřele doporučím!

15.03.2024 5 z 5

Cíl neznámý Cíl neznámý Agatha Christie

Potěšilo mě, že jsem v knihovně narazila na knížku Agathy Christie, kterou jsem ještě nečetla. Pravda, byl to jiný příběh, než na jaké jsem od Agathy zvyklá. Její styl však zůstal, knížka byla čtivá a zápletka včetně romantického závěru uspokojivá. Chutné sousto ke kávě!

06.03.2024 5 z 5

Císařovna kostí Císařovna kostí Andrea Stewart

První díl se mi líbil více, ale celkově zohledňuji nápaditost série, myšlenka tvorby konstruktů je originální. Takže i druhý díl mě potěšil a třetí hodlám nedočkavě vyhlížet!

27.02.2024 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

První díl skvělý, druhý ušel, třetí - zklamání. Prohloubily se tu nedokonalosti druhého dílu, dočetla jsem, ale žádné velké potěšení to nebylo. Malé zdravé jádro je obaleno spoustou balastu. Příliš mnoho postav neumožnilo autorovi věrohodně je vykreslit, takže je obtížné k řadě z nich najít vztah. Často vlastně nemají pro příběh samotný žádný význam, pouze ztěžují orientaci ve jménech i ději samotném. Podstatná část 700 stránkové knihy je zamořena neustálým bojem, fakt nuda. Vyčerpaní bojovníci a stejně vysílený čtenář se nakonec doplahočí k závěru. A doufají, že už je to vážně konec.

23.02.2024 2 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Slabší než první díl, příliš rozvláčné, ale přece jen zajímavé natolik, že jsem zvědavá i na třetí díl. Nicméně je to po pětihvězdičkovém minulém dílu jen tak tři a půl hvězdy.

23.02.2024 4 z 5

Volba Volba Nora Roberts

Mé pocity vystihla níže Danago. Hodně vaty, plno řečí pořád dokola. Dva díly by byly tak akorát. Z mého pohledu má proto série sestupnou tendenci. Ale dočkali jsme se přiměřeného konce, takže ok.

18.02.2024 3 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Vyhovovala mi změna prostředí, stejně tak jsem ale ráda, že se příště setkáme opět v Kanadě.
Zápletka mi příliš neseděla. Myslím, že všemožných spiknutí už v této sérii bylo nadmíru a obešla bych se bez nich úplně.
Jinak samozřejmě opět oceňuji vynikající styl a košatost autorčiných příběhů, ani tento nebyl výjimkou.

17.02.2024 3 z 5

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

Pohodová knížka, čtyři a půl hvězdičky. A protože pohody není nikdy dost, zaokrouhluji nahoru.

15.02.2024 4 z 5

Mrtvý v kostele Mrtvý v kostele Nadine Matheson

První díl se mi příliš nelíbil, druhý jsem číst neplánovala. Nakonec na něj došlo a nelituji, zaujal mě více než předchozí kniha. Mám sice raději salonní vraždy, ale i tohle bylo dobré čtení. Na třetí díl jsem zvědavá.

05.02.2024 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Nečekaně skvělé! Čtivé, zajímavá zápletka, napínavé i dojímavé. Třešničkou na dortu je, že už vyšly další tři díly a v knihovně je mají. Paráda, vřele doporučuji!

03.02.2024 5 z 5

Pacientka Pacientka Tim Sullivan (p)

Detektivní román, jaké mám moc ráda. Nikoliv akční, vůbec ne krvavý, napínavý také ne. A rozhodně čtenáře nenutí ponocovat. Přesto jsem si čtení skvěle užila. Lépe, než jsem čekala dle anotace, která příliš nevystihuje děj. Těším se na pokračování!

29.01.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Dobře napsáno, stupňující se nebezpečí výstižně vykresleno. Nevěrohodná se mi ale zdá reakce aktérů na ohrožení ve chvíli, kdy jsou odříznuti a je evidentní, že někdo cizí má do domu přístup. Praktičtější, než jít do hajan, by jistě bylo zabezpečit aspoň část domu a stáhnout všechny na noc tam.
Styl autorky mám velmi ráda, píše opravdu čtivě. Série s Freyou mi však vyhovovala více. Na Yrsu už zřejmě dolehly severské chmury natolik, že teď vraždí až příliš plošně. A já mám raději, když aspoň někdo přežije. Přesto si další díly nenechám ujít, čtení je to dobré a třeba už aspoň nepobije děti.

25.01.2024 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. A to navzdory Sebastianovi, který se chová tak děsně, že se to ani nedá brát vážně. V poslední době však trochu vyměkl, občas má slabou chvilku a zachová se hezky.
Každopádně i tento díl je vynikající, zajímavá zápletka - a opět dramatické momenty v soukromí aktérů. Konec jako obvykle vybízí k nedočkavému čekání na další díl.
A pokračování se snad letos dočkáme - dle informace z nakladatelství Host by měl osmý díl vyjít v květnu pod názvem Tíha viny. Tak uvidíme!

09.01.2024 5 z 5